Ortadoğu Gazetesi

"BARZANİ PKK DÜŞMANI" DİYENLER NERDESİNİZ?

KÖŞE YAZILARI / 2017-10-17 09:49:23

"BARZANİ PKK DÜŞMANI" DİYENLER NERDESİNİZ?

Irak hükümetinin, Peşmergeye tanıdığı süre geçtiğimiz gece doldu. Irak ordusu, bunun üzerine Kerkük'e doğru harekete geçti. Irak ordusu, her yeri ele geçirerek ilerlemeye devam ediyor. Peşmerge'de ağlayarak, arkasına dahi bakmadan kaçıyor. Elbette yarın dengeler nasıl değişecek dikkatlice takip ediyoruz.

Irak hükümeti, Irak ordusunu harekete geçirmeden, "Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır" açıklamasını yapmış, Barzani'de her işinde olduğu gibi buna karşıda" Kerkük'te PKK varlığı yoktur" yalanını söylemiştir. Barzani, özellikle referandumdan sonra PKK'yı Kerkük'e yığmış, Kerkük sokaklarında PKK'lılar gösteriler düzenlemişti. Barzani, bu yalana başvurduktan ve Irak Ordu'sunun Kerkük'e ilerlemesinden hemen sonra Kerkük'teki PKK'lı teröristlere silah dağıtımı yapmıştır. Bunların hepsinin video görüntüleri ve yapılmış haberleri vardır. Barzani buna rağmen yalan söyleyebilmektedir.

Aynı Barzani yıllarca Türkiye'ye de bu yalanı söylemiş, Türkiye'deki birçok kişi de hipnoz olmuş bir şekilde bu yalana inanmıştır. Türkiye'de hala "Barzani PKK'ya karşı mücadele ediyor" diyen ahmaklar sürüsü vardır.

Terör örgütü PKK'yı yıllardır kendi kontrol ettiği Kandil bölgesinde koruyan, besleyen Barzani iken, Barzani PKK kamplarına moral ziyaretine gitmişken, Barzani "PKK'yı terör örgütü olarak görmediği" defalarca vurgulamışken, Barzani Türkiye'ye bir tane PKK'lı terörist teslim etmemişken, Barzani'nin PKK düşmanı olduğunu söylemek gerçekten büyük bir zekâ (!) meselesidir.

AKP medyası yıllardır bu propagandayı yaptı ve şimdi gelinen noktaya bakın PKK'lı teröristler Kerkük'te öncü sırtlan kuvveti olarak kullanılıyor.

Barzani'nin PKK'dan, PKK'nın Barzani'den zerre kadar farklı bir yönü yoktur. Her iki tarafta ABD ve İsrail'in kucağında aynı hedefler için figüranlık yapmaktadır.

Barzani'yi PKK'dan, PKK'yı Barzani'den ayrı göstermeye çalışan kim varsa bilin ki, onunda hizmet ettiği yer aynı merkezdir.

Tam bunları sorguladığımız bir zamanda, Eski MİT Müsteşarı ve Irak Büyükelçisi Sönmez Köksal'da " Kuzey Irak'ta Barzani'nin aşırı zayıflatılması PKK'nın ekmeğine yağ sürer. " açıklamasını yapıyor.

O halde Irak'ın kuzeyinde PKK'yı yıllardır besleyen ve büyüten kimin ekmeğine yağ sürüyor Sönmez Köksal?

Vizyon kapasitesi bu halde olan birisi, bu ülkede MİT Müsteşarlığı yapmış, gerisini siz düşünün!

Barzani, Kerkük'te PKK'lı teröristlere silah dağıttığı bir vakitte, Sönmez Köksal bu açıklamayı yaparak kime hizmet ediyor?

Türkiye, Sönmez Köksal gibilerden geçilmez durumdadır. 

Siyaset arenası, ekranlar, gazeteler bu zihniyetlerle doludur.

Barzani, "Irak'tan, İran'dan, Suriye'den ve Türkiye'den toprak parçası alıp, Büyük Kürdistan'ı kuracağım" dediği vakitlerde bile, Türkiye'deki bazı ahmaklar, sırf Barzani'yi korumak için "Barzani Kuzey Irak'ı Türkiye ile birleştirecek" propagandaları yapıyordu.

Türkiye'nin Barzani ile olan ilişkisi baştan sona yanlış kurgulanmıştı ve düne kadar sahip çıkanlar bile şimdi artık Barzani'yi aşağılayarak muhatap alma durumuna gelmiştir.

Kimi Barzani'nin tüm ihanetlerini bilerek korumaya çalışıyordu, kimi de Barzani'nin gerçek yüzünü bilmeden koruyordu. Çok şükür şimdi Barzani'nin gerçek yüzünü herkes görmüştür. Onun ABD-İsrail kucağında bir Türk düşmanı olduğu her yönüyle anlaşılmıştır.

Çapulcu Barzani ve terör örgütü PKK bir ailedir. Bugüne kadar, aile bağlarına karşılıklı olarak hep sadık kalmışladır.

Barzani'nin yaptığı korsan referandum sonrası Türkiye, İran ve Irak arasındaki istişare ve çeşitli anlaşmalar bugün etkisini göstermeye başlamıştır.

Irak hükümetinin "Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır"  açıklaması Türkiye'nin Irak'ta yapacağı her türlü mücadeleyi de meşru hale getirecektir.

Türkiye, bölgedeki komşu ülkelerle sağlam temellere dayalı diyalogunu sürdürmeli ve İran'ı da, Irak'ı da ilgilendiren bir konuda işbirliğini akılcı tutumlarla devam ettirmelidir.

Peşmerge şimdilik kaçıyor ama onun tasmasını elinde bulunduranlar, bölgede yeni oyunlar kuracaktır. 

Türkiye, İran ve Irak bunun farkında olarak hazırlığını yapmalı ve önlemini almalıdır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Başarmak zorundayız, başka ihtimal yok

Başarmak zorundayız, başka ihtimal yok

         24 Haziran seçimleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti için tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Yıkım ve yapım itt...

AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ!

AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ!

Afrin operasyonuna karşı çıkan kim varsa, bugün Kandil operasyonuna karşı çıkmaktadır. Nihayetinde bu operasyonların muhatabı terör örgütü PKK&hellip...

Öcalan'la Birliktelikleri Nedendir

Öcalan'la Birliktelikleri Nedendir

Muharrem İnce 26 Nisan 2018'de bugünkü soruya üstü kapalı olarak isim belirtmeden cevap vermiş. Nasıl mı? Ahmet Hakan'ın aktardığına göre şu şekilde amac...

BUNLAR KOMPLO TEORİSİ DEĞİL...

BUNLAR KOMPLO TEORİSİ DEĞİL...

Şu bölünme hikâyesine. Zamanı geldi… Fobi dedik. Zamanı geldi, Paranoya dedik. Hatta zamanı geldi, KOMPLO TEORİLERİ dedik. Yani TÜRK"Ü...

DOKTORLAR VAR "CAN" VERİR, DOKTORLAR VAR AZRAİL GİBİ "CAN" ALIR

DOKTORLAR VAR "CAN" VERİR, DOKTORLAR VAR AZRAİL GİBİ "CAN" ALIR

"DOKTOR" deyince hepimiz dururuz. Hayatımızda ki yerleri çok önemlidir. Doktorların olmadığı bir DÜNYA düşünün. Halimiz nice olurdu? ...

Bay İnce "3 B" ile neyi kastediyor

Bay İnce "3 B" ile neyi kastediyor

         Cumhur ittifakının ne kadar doğru, haklı ve elzem olduğunu hala anlamayanların, ön yargılarını, etraftan gelen baskı ve hücumları bir kenara b...

MHP ÜZERİNDEN ERDOĞAN'A OYUN OYNUYORLAR!

MHP ÜZERİNDEN ERDOĞAN'A OYUN OYNUYORLAR!

24 Haziran seçimlerine iki hafta gibi bir zaman kaldı. Meydanlar ve televizyon ekranları renkli atışmalara şahit oluyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda Recep Tayyip Erdoğ...

İnce Kalınlaşınca

İnce Kalınlaşınca

"PKK'ya operasyonlar durdurulsun" diye imza veren sözde akademisyenleri meşhur adalet yürüyüşüne devam ederken Kılıçdaroğlu aynı yürüy&...

OKYANUS ÖTESİNDEN TÜRKİYE NASIL GÖRÜNÜYOR;  "TÜRKİYE, ABD İÇİN ARTIK "TEHDİT"

OKYANUS ÖTESİNDEN TÜRKİYE NASIL GÖRÜNÜYOR; "TÜRKİYE, ABD İÇİN ARTIK "TEHDİT"

ABD ile ilişkilerimizim tarihsel sürecine baktığımızda, ABD'yi, eskiden en güvendiğimiz müttefik, Bir soğuk savaş durumunda yanımızda duracak bir Dost olara...

DOLAR İÇİN NE YAPSAK FAYDASIZ BİRİLERİ RESMEN BİZE KAFAYI TAKMIŞ

DOLAR İÇİN NE YAPSAK FAYDASIZ BİRİLERİ RESMEN BİZE KAFAYI TAKMIŞ

Hükümetin derdi DOLAR, Vatandaşın dedi DOLAR, Şirketlerin derdi DOLAR, İhracatçının derdi DOLAR, İthalatçının derdi DOLAR, Sokaktaki, insanın d...