Ortadoğu Gazetesi

"BARZANİ PKK DÜŞMANI" DİYENLER NERDESİNİZ?

KÖŞE YAZILARI / 2017-10-17 09:49:23

"BARZANİ PKK DÜŞMANI" DİYENLER NERDESİNİZ?

Irak hükümetinin, Peşmergeye tanıdığı süre geçtiğimiz gece doldu. Irak ordusu, bunun üzerine Kerkük'e doğru harekete geçti. Irak ordusu, her yeri ele geçirerek ilerlemeye devam ediyor. Peşmerge'de ağlayarak, arkasına dahi bakmadan kaçıyor. Elbette yarın dengeler nasıl değişecek dikkatlice takip ediyoruz.

Irak hükümeti, Irak ordusunu harekete geçirmeden, "Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır" açıklamasını yapmış, Barzani'de her işinde olduğu gibi buna karşıda" Kerkük'te PKK varlığı yoktur" yalanını söylemiştir. Barzani, özellikle referandumdan sonra PKK'yı Kerkük'e yığmış, Kerkük sokaklarında PKK'lılar gösteriler düzenlemişti. Barzani, bu yalana başvurduktan ve Irak Ordu'sunun Kerkük'e ilerlemesinden hemen sonra Kerkük'teki PKK'lı teröristlere silah dağıtımı yapmıştır. Bunların hepsinin video görüntüleri ve yapılmış haberleri vardır. Barzani buna rağmen yalan söyleyebilmektedir.

Aynı Barzani yıllarca Türkiye'ye de bu yalanı söylemiş, Türkiye'deki birçok kişi de hipnoz olmuş bir şekilde bu yalana inanmıştır. Türkiye'de hala "Barzani PKK'ya karşı mücadele ediyor" diyen ahmaklar sürüsü vardır.

Terör örgütü PKK'yı yıllardır kendi kontrol ettiği Kandil bölgesinde koruyan, besleyen Barzani iken, Barzani PKK kamplarına moral ziyaretine gitmişken, Barzani "PKK'yı terör örgütü olarak görmediği" defalarca vurgulamışken, Barzani Türkiye'ye bir tane PKK'lı terörist teslim etmemişken, Barzani'nin PKK düşmanı olduğunu söylemek gerçekten büyük bir zekâ (!) meselesidir.

AKP medyası yıllardır bu propagandayı yaptı ve şimdi gelinen noktaya bakın PKK'lı teröristler Kerkük'te öncü sırtlan kuvveti olarak kullanılıyor.

Barzani'nin PKK'dan, PKK'nın Barzani'den zerre kadar farklı bir yönü yoktur. Her iki tarafta ABD ve İsrail'in kucağında aynı hedefler için figüranlık yapmaktadır.

Barzani'yi PKK'dan, PKK'yı Barzani'den ayrı göstermeye çalışan kim varsa bilin ki, onunda hizmet ettiği yer aynı merkezdir.

Tam bunları sorguladığımız bir zamanda, Eski MİT Müsteşarı ve Irak Büyükelçisi Sönmez Köksal'da " Kuzey Irak'ta Barzani'nin aşırı zayıflatılması PKK'nın ekmeğine yağ sürer. " açıklamasını yapıyor.

O halde Irak'ın kuzeyinde PKK'yı yıllardır besleyen ve büyüten kimin ekmeğine yağ sürüyor Sönmez Köksal?

Vizyon kapasitesi bu halde olan birisi, bu ülkede MİT Müsteşarlığı yapmış, gerisini siz düşünün!

Barzani, Kerkük'te PKK'lı teröristlere silah dağıttığı bir vakitte, Sönmez Köksal bu açıklamayı yaparak kime hizmet ediyor?

Türkiye, Sönmez Köksal gibilerden geçilmez durumdadır. 

Siyaset arenası, ekranlar, gazeteler bu zihniyetlerle doludur.

Barzani, "Irak'tan, İran'dan, Suriye'den ve Türkiye'den toprak parçası alıp, Büyük Kürdistan'ı kuracağım" dediği vakitlerde bile, Türkiye'deki bazı ahmaklar, sırf Barzani'yi korumak için "Barzani Kuzey Irak'ı Türkiye ile birleştirecek" propagandaları yapıyordu.

Türkiye'nin Barzani ile olan ilişkisi baştan sona yanlış kurgulanmıştı ve düne kadar sahip çıkanlar bile şimdi artık Barzani'yi aşağılayarak muhatap alma durumuna gelmiştir.

Kimi Barzani'nin tüm ihanetlerini bilerek korumaya çalışıyordu, kimi de Barzani'nin gerçek yüzünü bilmeden koruyordu. Çok şükür şimdi Barzani'nin gerçek yüzünü herkes görmüştür. Onun ABD-İsrail kucağında bir Türk düşmanı olduğu her yönüyle anlaşılmıştır.

Çapulcu Barzani ve terör örgütü PKK bir ailedir. Bugüne kadar, aile bağlarına karşılıklı olarak hep sadık kalmışladır.

Barzani'nin yaptığı korsan referandum sonrası Türkiye, İran ve Irak arasındaki istişare ve çeşitli anlaşmalar bugün etkisini göstermeye başlamıştır.

Irak hükümetinin "Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır"  açıklaması Türkiye'nin Irak'ta yapacağı her türlü mücadeleyi de meşru hale getirecektir.

Türkiye, bölgedeki komşu ülkelerle sağlam temellere dayalı diyalogunu sürdürmeli ve İran'ı da, Irak'ı da ilgilendiren bir konuda işbirliğini akılcı tutumlarla devam ettirmelidir.

Peşmerge şimdilik kaçıyor ama onun tasmasını elinde bulunduranlar, bölgede yeni oyunlar kuracaktır. 

Türkiye, İran ve Irak bunun farkında olarak hazırlığını yapmalı ve önlemini almalıdır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...