Ortadoğu Gazetesi

"Başbakan'ın bu tarz sesini bulmak mümkün değil ki montajlasınlar"

SİYASET / 2014-02-27 11:14:30

 

Başbakanın çocuğuyla konuşmalarında enteresan birşeyler var. Başbakanın normaldeki konuşma üslubu üst perdedendir. Eyy MHP, Eyy CHP şeklindedir. Tapelerde dinlediğimde sabah uyandırılmış, yüzünü yıkamamış, daha bir bardak çay içmemiş gibi kısık sesle konuşuyor. Sayın Başbakanın bu şekilde bir sesini bulmak mümkün değil ki sesini montajlasınlar.

 

Olaylar birbirini tamamlayıcı nitelikte gelişiyor. Necmettin Bilal'in bu konuşmalardan sonraki ses kayıtları yayınlanırsa? Ona da mı montaj diyeceksiniz?

17 Aralık'ta Türkiye bir sürece girdi. Sayın Başbakan ve etrafındaki üst düzey yöneticiler hepsi diyorlarki savcılar yanlış adam, polisler yanlış adam, emniyet müdürleri yanlış adam, istihbarat yanlış adam, HSYK yanlış adam, YSK yanlış adam. Peki hırsızın hiç mi suçu yok?

Başbakan ve etrafı açısından masumiyet karinesi var. Bunların haricinde hiçkimseyle ilgili ellerinde delil yok. Ama cemaat suçlu, savcılık suçlu, muhalefetteki bütün partiler suçlu, HSYK suçlu. Yav ellerinizi vicdanınıza koyun.

 

Herşey okadar çarpıtıyorlarki. Meclisteki oylamalarda AKP'liler sabahlara kadar hırpalayıcı tavırdalar. Oylamaların neticesinde bu oylamaların sonuçlarıyla Ey MHP, Ey CHP nerdesin diye konuşuyor. Elimizde internet yasası oylamaları tutanakları var. 317 AKP millet vekilinden 109 tane AKP milletvekili oylamaya katılmamış. Sembolik olarak ret oyu vermekle oturuma katılmamak aynı şeydir. Bu 109 AKP Milletvekili nerededir?

Mesela Bakan Veysel Eroğlu katılmamış bu oylamaya. Meşhur Mehmet Metiner katılmamış oylamaya.

HSYK'daki son gelişmeler Sayın Başbakan açısından hayatidir.

Tuğrul Türkeş, Başbakanın geçmişte HSYK ile ilgili yaptığı açıklamaları da okudu.

118 AKPli vekil HSYK oylamasına katılmamıştır. Başbakanın muhalefete yüklenmeden önce bunun hesabını sorması gerekmez mi?

Önümüzdeki dönem AKP yok. Daha temiz bir iktidar gelince MİT'e siz hangi yasaya dayalı olarak bunları yaptınız? Oslo'ya giderken başbakanın talimatı yeterli değil.

Benim inancım MHP'nin tek başına iktidar olacağıdır. Ozaman AKP'nin yaptığı bütün yanlış uygulamalar, anayasal ve hukuk devleti nizamı içerisinde geriye getirilecektir.

Yurtdışında da operasyon yapılır denyor. Yurtdışı dingonun ahırı mı? Sordun mu o ülkeye benim istihbaratım ülkende faaliyet gösterebilir mi diye? Allah'tan içlerinde bir tane akıllı çıktı da düzelttiler.

Zaten yurtdışında operasyon yapılıyordu ben yasalaştırdım dersen çok başın ağrır.

Devletin istihbarat örgütleri bütün dünyada devletin toplumun önünde yapmaması gereken işleri yaparlar. Casusluk, takip, kovalama gibi. Bunlar kapalıdır ama gayrikanuni olmamalıdır. Bir operas-asyon yapılacağı zaman MİT hukuk müşavireliğine sorulur. Hukuk müşavirliği onay verince yapılır. Son uygulamayla herşey yapılır. Bunu gazetecinin birisi haber yapılırsa o da hapise atılır. Yok böyle birşey.

Yakalanan tırların kime ait olduğunu da sorgulamak gerekiyor.

Birkaç sene önce Suriyeli muhalifi bir MİT görevlisi Suriye'ye sattı. Siz anayasa ve hukukun sınırlarını zorlayarak MİT görevlilerini de katarsanız bunlardan Türkiye çok zarar görür. Bunlara çok dikkat etmek lazım.

Bir başbakan düşününki 11 yıldır devletin başı. Yürütmenin başı. Yürütmenin yanıltıldığını, kandırıldığını söuylemesi fevkalade üzücüdür. Başbakanın uçakta verdiği "Ne istediler de vermedim" beyanının da düşünülmesi gereklidir.

Burası yangın değil. Buradan mal kaçırmak okadar kolay değil. Burası anayasal, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'dir. Burada yanlış yapan kendisi de yapar. Güneydoğuda kalkışma vardır. Kalkışmayı yapan, bölünmeyi talep eden kadar sorumlu olan AKP'dir. 30 Mart'tan sonra şöyle yaparız diyenler kadar Başbakan, Beşir Atalay, Hüseyin Çelik, Efkan Ala'da sorumludur.Ve Yüce divanda hesabını vermek zorundadırlar.

Bir ülkenin birliğini bütünlüğünü dağtmaya çalışmak suçtur. Sen bütünlüğü dağıtmaya çalışırsan buı devletin de senin dağıtmaya hakkı doğar.

Ukrayna'da değişmeler siyasi iktidarla ilgili değil. Kırım'daki tatarlar Rus ve Avrupa baskısından bunalmuış durumdalşar. Ve Türkiye onlarla ilgili değil.


 


Diğer SİYASET Haberleri

"MHP'NİN SÖYLEMLERİ GÖNÜLLERE YAZILIYOR''

"MHP'NİN SÖYLEMLERİ GÖNÜLLERE YAZILIYOR''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır ve otomobilleşmiştir. Onun için yapılac...

 MHP'nin afişleri hakkında toplatma kararı

MHP'nin afişleri hakkında toplatma kararı

Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği, MHP'nin 'Ak Saray değil kara saray', '17-25 Aralık'ı unutma'afişleriyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret, halkı kin ve düşman...

'ŞEHİTLERİMİZ HELALİN BURCUDUR'

'ŞEHİTLERİMİZ HELALİN BURCUDUR'

Bir hilal uğruna şehadet şerbetinden içmiş Ülkücü Şehitler, Kızılcahamam Ülkücü Şehitler Anıtı'nda dualarla anıldı. MHP Lideri Devlet Bah&cc...

"Hırsızlardan, bölücülerden hesap sormak için geliyoruz"

"Hırsızlardan, bölücülerden hesap sormak için geliyoruz"

 MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Şefkat Çetin, "Hedefimiz, Türkiye'nin kader seçiminde bütün insanlarımızın desteğiyle ...

Seçim güvenliği tedbirleri belirlendi

Seçim güvenliği tedbirleri belirlendi

 Genel seçimlerinin huzur içinde gerçekleşmesi için güvenlik güçlerinin izinleri iptal edilirken, zorunlu haller dışında kolluk kuvvetlerinin t...

Atatürk'ün posterlerini indirten Bakan Eker'e sert tepki

Atatürk'ün posterlerini indirten Bakan Eker'e sert tepki

 Bakan Mehdi Eker'in katıldığı bir törende tam anlamıyla bir skandal yaşandı. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, "Ne acıdır ki; bugün ortaya koydukları zorbalığ...

Kılıçdaroğlu'dan Diyanet'e 'uçak' tepkisi

Kılıçdaroğlu'dan Diyanet'e 'uçak' tepkisi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet'e özel uçak tahsis edilecek açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, &quo...

MHP'li Özdağ: İktidar MHP'ye bel altı saldırı yapıyor

MHP'li Özdağ: İktidar MHP'ye bel altı saldırı yapıyor

MHP Gaziantep 1'inci sıra milletvekili adayı Ümit Özdağ, iktidarın etkili ilerleme içerisinde olan MHP'ye karşı iftira kampanyası sürdürdüğün&uu...

Haberal: Şoför esnafımıza yıpranma hakkı vereceğiz

Haberal: Şoför esnafımıza yıpranma hakkı vereceğiz

7 Haziran seçimlerine günler kala Ankara'da temposunu artıran MHP Adayı Erkan Haberal, ekmek fabrikasındaki işçilerle bir araya geldi ve taksi duraklarını ziyaret etti....

Erdoğan, 2011'de MHP oylarının AKP'ye kaydırılmasını istedi

Erdoğan, 2011'de MHP oylarının AKP'ye kaydırılmasını istedi

2010- 2012 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire başkanı olarak görev yapan Ömer Altıparmak, 2011 genel seçimleri öncesinde d&o...