Ortadoğu Gazetesi

SON DAKİKA

"YAPIM İTTİFAKI KAZANMIŞ, YIKIM İTTİFAKI KAYBETMİŞTİR"

GÜNDEM / 2018-06-28 15:40:17

"YAPIM İTTİFAKI KAZANMIŞ, YIKIM İTTİFAKI KAYBETMİŞTİR"

MHP Manisa Milletvekili Sayın Erkan AKÇAY, "24 Haziran'da yapım ittifakı kazanmış, yıkım ittifakı kaybetmiştir. Yıkım ittifakının siyasi parti ayağı olarak CHP ve İP bu seçimin en fazla kaybedenleridir. Abidikgubidik siyaset yapanlar kaybetmiştir. Ayrıca utanmadan sıkılmadan "Kürtler MHP'ye oy vermez. Ülkücüler Erdoğan'a oy vermez" diyenler kaybetmiş, milletimizden sağlam bir tokat yemişlerdir" dedi.

 

 

Erkan Akçay şunları söyledi:

 

"24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri Türk milletinin demokrasi şölenine çevirdiği bir seçim süreciyle tamamlanmıştır. Türkiye genelinde, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 88,8; milletvekili seçiminde yüzde 91,4 katılım oranıyla Dünyaya örnek bir demokrasi bilinci ortaya konulmuştur. Milletimiz bu yüksek katılım neticesinde Cumhur İttifakına sahip çıkmış, adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilk turda cumhurbaşkanı seçilmiştir. Cumhur İttifakını oluşturan partiler olarak Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi mecliste güçlü bir şekilde yer almıştır.

 

Manisamız yüzde 91,5 ile Türkiye ortalamasının üstünde bir katılım oranıyla Türkiye'nin demokrasi şenliğinde güçlü bir şekilde yer almıştır. Manisa 10 milletvekilinin 6'sını Cumhur İttifakına vermiştir. Bu çerçevede Manisa'da başta tüm teşkilatlarımız olmak üzere, çalışmalarımızda bizlere destek veren, mahalle mahalle yanımızda olan, gece gündüz yağmur çamur demeden bizlerle yürüyen tüm ülküdaşlarımıza ve bizleri destekleyen hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun.

 

Elbette yürüdüğümüz kutlu istikamette önümüze taş koymak, başarımıza engel olmak isteyenler oldu.

 

Partimiz aleyhine yürütülen bütün kara kampanyalara rağmen MHP, mecliste güçlü bir şekilde yer almıştır. Sandalye sayımız artmış, maksat hâsıl olmuştur.

 

24 Haziran'da Türk milletinin kutlu iradesi tecelli etmiştir. Aziz milletimiz büyük bir demokratik olgunluğa imza atmıştır. Sandıktan çıkan milli iradedir. Türk milleti adına siyaset yapan herkesin bu iradeye saygı duyması gerekmektedir. 

 

"CUMHUR İTTİFAKI GÜÇLENMİŞ, TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇILMIŞTIR"

Sandıktan çıkan irade Türkiye'deki kriz tellallarını şaşkına çevirmiştir. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve Cumhur İttifakı'nın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan birinci turda net bir sonuçla cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Aynı zamanda milletimizin desteğiyle mecliste güçlü bir şekilde temsil edilme imkânına kavuştuk. 

Tüm tuzak ve oyunları yerle bir ettik. Tüm yanlış algı yaratma gayretlerini geçersiz kıldık. Türk milletinin iradesine ipotek koymak isteyenleri bozguna uğrattık. 24 Haziran'da tarihi bir başarıya imza attık.

 

Türk milleti, Milliyetçi Hareket'i TBMM'nin hem kilit partisi yapmış, hem de denge ve denetleme görevini vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir.

Cumhur İttifakı güçlenmiştir.

Türkiye'nin önü açılmıştır.

Türkiye'nin geleceği aydınlanmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı önümüzdeki beş yıllık zaman diliminde milletimizin beklentileri doğrultusunda şevkle, heyecanla, sabırla, akılla, muazzam bir inanmışlıkla çalışacaktır.

Önce ülke ve milletim, sonra partim ve ben ilkemizle mücadelemize devam edeceğiz.

 

"YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ 24 HAZİRAN'DA TESCİL EDİLMİŞTİR"

24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe girmiştir. Milletimiz 16 Nisan Anayasa Referandumuyla onayladığı yeni hükümet sistemini 24 Haziran'da Cumhur İttifakı'yla tescil etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi 27 nci TBMM döneminde, altında imzası olan, gerçekleşmesinde payı bulunan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, ülkemizin istikrar içinde demokratik normalleşmeye kavuşabilmesi için her fedakarlığı yerine getirecektir. Mevzu bahis vatan olduğunda sınır tanımayacağımızı dost da bilir, düşman da bilir.

Tarafımız Türkiye'dir. Safımız büyük Türk milletidir. Temelimiz milli iradedir.

Milli birliğimizi güçlendirerek üst üste yığılan sorunların çözümüne katkı sunacağız. Yapıcı, uzlaşmacı tavrımızı muhafaza edeceğiz. 

 

Bu nedenle,

· Terörle mücadelenin başarıyla devam etmesi ve neticelenmesi,

· Milletimizin talep ve beklentisi istikametinde sosyal ve ekonomik sorunların çözümü,

· Ülkemizin küresel kuşatmadan sıyrılması, için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

 

"YAPIM İTTİFAKI KAZANMIŞ, YIKIM İTTİFAKI KAYBETMİŞTİR"

 

24 Haziran'da yapım ittifakı kazanmış, yıkım ittifakı kaybetmiştir. Yıkım ittifakının siyasi parti ayağı olarak CHP ve İP bu seçimin en fazla kaybedenleridir. Abidikgubidik siyaset yapanlar kaybetmiştir. Ayrıca utanmadan sıkılmadan "Kürtler MHP'ye oy vermez. Ülkücüler Erdoğan'a oy vermez" diyenler kaybetmiş, milletimizden sağlam bir tokat yemişlerdir.

 

Aynı şekilde kamuoyu araştırma şirketlerinin tamamı kaybetmiştir. MHP'yi yüzde 4'lerde gösterip siyaset sahnesinden silmenin taşeronluğunu üstlenen bu şirketlerin yüzleri kızarmalıdır, ar damarları çatlamalıdır. Hepsinin büyük Türk milletine birer özür borçları vardır.

 

Komutanın apoletini sökmeye çalışanlar, şimdi Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'nun rozetini sökmeye çalışmaktadır.

 

Bu seçimde CHP ve İP siyasetin en acı tokadını milli iradeyle yemiştir. Türk milletinin iradesine rağmen siyaset yapanlar, "Eski sisteme döneceğiz, yıkacağız, satacağız, yok edeceğiz" söylemiyle Türkiye'yi uçuruma sürükleme hedefinde olanlar kaybetmiştir. Milli iradeye rağmen, hukuka rağmen milletvekillerini İP'e kiralayan, seçmenlerini HDP'ye pazarlayan CHP kaybetmiştir.

 

"MİLLETİMİZ SANDIKTA DERS VERMİŞTİR"

 

Milletimiz kapalı kapılar ardında kirli pazarlıkla siyaset sahnesine çıkmak isteyenlere, Ali Cengiz oyunlarıyla iradesine ipotek koymak isteyenlere en büyük dersi demokrasi çerçevesinde sandıkta vermiştir.

 

24 Haziran'da Türk milleti bekasına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Cumhur İttifakı Millet Aklı, Türkiye'nin Teminatıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi daha güçlüdür, daha huzurludur, daha da yükselecektir.

Konuşmama burada son verirken seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve Manisamıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.


 


Diğer GÜNDEM Haberleri

Şafak Pavey hakkında karar

Şafak Pavey hakkında karar

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen MİT TIR'ları davası sırasında adliye içinde yürüyüş ve gösteriye katıldığı iddi...

Bakan Albayrak, Amerikalı iş adamlarıyla buluştu

Bakan Albayrak, Amerikalı iş adamlarıyla buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye'nin borçlanma bakımından diğer yükselen piyasa ekonomileri ve dünya ortalamasından daha iyi durumda olduğunu belirtti. ...

Bakan Pakdemirli'nin annesi ve dayısı kaza geçirdi

Bakan Pakdemirli'nin annesi ve dayısı kaza geçirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin annesi Nuran Pakdemirli ve dayısı Cemal Çetin (74), içinde bulundukları otomobilin traktöre çarpması sonucu yaralandı...

Etiket fiyatlarını gören şaştı kaldı

Etiket fiyatlarını gören şaştı kaldı

İzmir'de kurulan pazar yerlerinde, ürünlerin etiketlerini görenler, şaşkına döndü. Tezgahlarındaki üzüm, mantar, badem, taze fasulye ve börülce...

AK Parti-MHP ittifak görüşmeleri başlıyor

AK Parti-MHP ittifak görüşmeleri başlıyor

AK Parti ve MHP arasında yerel seçimlerde yapılacak ittifak görüşmeleri bugün başlıyor.     MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin İstanbul'd...

Van'da terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Van'da terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Van'ın Çatak İlçesi kırsalında, jandarmanın düzenlediği operasyonda, PKK'lı teröristlere ait araziye gömülü mühimmat ele geçirildi....

Adana merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Adana merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Adana merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. &n...

Zonguldak merkezli "kripto" FETÖ/PDY operasyonu

Zonguldak merkezli "kripto" FETÖ/PDY operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) "kripto" yapılanmasına yönel...

Mavi listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Mavi listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Bingöl'de 15 Ağustos'taki hava harekatında etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin mavi listede aranan bölge sorumlularından "Dicle Zafer" kod adlı Raife ...

BUDO'dan sefer iptalleri

BUDO'dan sefer iptalleri

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), Marmara'daki olumsuz hava koşulları ve şiddetli rüzgar nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.       İptal olan sefer...