Ortadoğu Gazetesi

BIST
93 173
%-1,59
USD
5,8010
%2,38
EUR
6,6542
%2,32
Altın
230,5329
%1,19

15 Temmuz'da mesafe alamayanlar bugünlerde başka film çeviriyor

GÜNDEM / 2017-11-16 13:24:27

15 Temmuz'da mesafe alamayanlar bugünlerde başka film çeviriyor

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, "15 Temmuz'da mesafe alamayanlar, Türkiye'yi dize getiremeyenler, bu millete boyun eğdiremeyenler, bugünlerde başka bir film çeviriyorlar. 'Acaba ne yapar yaparız da 15 Temmuz'da beceremediğimiz işi sonlandırırız?'Ekonomiyle, baskılarla, kriz, kaos senaryolarıyla bu milleti dize getireceklerini zannediyorlar. Hiç boşuna heveslenmeyin"  dedi.

 

 

 Başbakan Binali Yıldırım: "İçişleri Bakanlığımızda trafikle ilgili bölümü güçlendireceğiz, güçlendirmemiz gerekiyor. Çünkü Türkiye'de trafik yükü ve yolculuklar artıyor ve teknoloji çok gelişti, yol standartları çok arttı, buna  uygun yapılanmayı yeniden gözden geçirmek gerekiyor" dedi.

 

 

İşlerinin milletin yolunu açmak, milletin yolu üzerindeki engelleri kaldırmak olduğunu ifade eden Yıldırım, yolun sadece bir ulaşım alt yapısı değilaynı zamanda hayatı anlamlı kılma olduğunu belirtti.

 

 

 "HİÇ BOŞUNA HEVESLENMEYİN" 

 Yıldırım, ATO Congresium'da düzenlenen "8. Karayolu Trafik Güvenliği

Sempozyumu ve Sergisi" nin açılışında yaptığı konuşmada, "15 Temmuz'da mesafe alamayanlar, Türkiye'yi dize getiremeyenler, bu millete boyun eğdiremeyenler, bugünlerde başka bir film çeviriyorlar. 'Acaba ne yapar yaparız da 15 Temmuz'da beceremediğimiz işi sonlandırırız?'Ekonomiyle, baskılarla, kriz, kaos senaryolarıyla bu milleti dize getireceklerini zannediyorlar. Hiç boşuna heveslenmeyin"  açıklaması yaptı.

 

 

 "Bu millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Anafartalar'da ve Kut'ül Amare'de dünyaya, emperyalistlere gereken dersi vererek bugünlere geldi" diyen Yıldırım, "Bu bayrak, vatan, millet, devlet sevgisi bu milletin sinesindeolduğu müddetçe hiç kimse, hiçbir güç bu ülkeye hiçbir şey yapamaz"  açıklaması yaptı.