Ortadoğu Gazetesi

ABD'DE TEZGAH KURDULAR

SİYASET / 2017-11-21 13:17:12

ABD'DE TEZGAH KURDULAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya ve böylece kendi istedikleri yöne itmeye çalışıyorlar" dedi

 

 

ERDOĞAN, "17-25 Aralık'taki tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular. Biz FETÖ'yü vatanımızdan söküp attık ama görüyoruz ki bu örgüt kendi ana vatanında rahatça faaliyetlerini sürdürüyor" dedi. Erdoğan, "Türkiye öyle sizin oyuncak gibi oynadığınız ülkelerden biri değildir. FETÖ ve PKK gibi 40 yıllık emeklerinin ürünü örgütleri dahi harcamayı göze aldılar ama yine de neticeye ulaşamadılar. AB kendince her fırsatta bize parmak sallıyor. En son fonlarda kesintiye gitmişler. Siz önce kendi içinizdeki teröristleri temizleyin, kendi ülkelerinizde hükümetlerinizi bir kurun" açıklaması yaptı.

 

 

BUGÜN Soçi'de yapılacak toplantıda çok önemli görüşmeler yapılacağını belirten Erdoğan, "Rusya ile kurduğumuz yakın ilişkiden elde ettiğimiz neticeler oldukça önemli. Merkezi Irak yönetimi ile de uzun zamandır olmadığı kadar müspet bir noktaya gelmiş durumundayız. Fransa ile de yakın diyalog içerisindeyiz. Almanya, Hollanda, Belçika gibi ülkeler maalesef bir süredir ırkçılığın pençesine düşmüş durumdalar. Buna rağmen hepsiyle ikili ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz"  dedi.

 

 

DEAŞ'ın ortaya çıkış ve kayboluş süreciyle ilgili soru işaretleri bulunduğunu ve bu örgütün ne kadar kof bir yapı olduğunu Türkiye'nin dünyaya gösterdiğini anlatan Erdoğan, "Silah yüklü TIR'lar niçin Kuzey Suriye'ye geliyor. Siz bu silahlanmayı hangi ülkeye karşı niçin yapıyorsunuz? Her şeyi denediler ama Türkiye'yi teslim alamadılar. Şimdi işi ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya ve böylece kendi istedikleri yöne itmeye çalışıyorlar" diye konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "17-25 Aralık'taki tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular" dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden ABD'deki Rıza Sarraf davasını kast ederek "17-25 Aralık'ta hukuk kisvesi altında ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bizim dik duruşumuz ve milletimizin feraseti sayesinde bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular" ifadelerini kullandı.

 

TBMM Başkanlığı'na yeniden seçilen İsmail Kahraman'ı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Kasım seçimlerine kadar TBMM'nin önünde çok yoğun ve önemli bir gündem olduğunu, bu iki yıllık dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesini istedi.

 

Erdoğan, Meclis'in, İsmail Kahraman'ın başkanlığında verimli ve huzurlu bir yasama dönemi geçireceğine inandığını söyledi.

 

 

Geçen hafta sonu Rize, Bayburt ve Gümüşhane'de partisinin il kongrelerine katıldığına dikkati çeken Erdoğan, "Önce illerimizin ardından büyükşehirlerimizin kongrelerini yaparak, önümüzdeki yılın sonbaharında gerçekleştirmeyi planladığımız büyük kongremizin hazırlıklarını tamamlamış olacağız. Böylece 2019 yılında yapılacak seçimlere teşkilatımızı güçlendirmiş, yenilemiş, tahkim etmiş olarak gireceğimize inanıyorum. Bu vesileyle bir kez daha teşkilatlarımızda bugüne kadar görev almış tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyor, hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yapılan kongrelerimizde yeni görev üstlenecek kardeşlerimize Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum" şeklinde konuştu.

 

 

"YAKALADIĞIMIZ PERFORMANSI ARAZİDE DE ORTAYA KOYACAĞIZ" 

Rize, Bayburt ve Gümüşhane il kongrelerinde heyecanın yerinde olmasının gurur verici olduğunu dile getiren Erdoğan, "Rabb'im inşallah sahada da bütünüyle ev ev, kapı kapı dolaşmak suretiyle bu çalışmaların devamını bizlere nasip etsin. Buralardan da inanıyorum ki şu ana kadar yakaladığımız performansı arazide de ortaya koyacağız" dedi.

 

 

AK Parti'nin, milletin partisi olarak doğduğunu, bugüne de aynı anlayışla geldiğini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 "Hizmet etme şerefine nail olduğumuz davanın büyüklüğü bize kendi şahsi hesaplarımızın peşinde koşma imkanı tanımıyor. Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi ölümün üzerine giderek, gerektiğinde 15 yıldır yaptığımız gibi gece gündüz çalışarak, gerektiğinde tehditleri, tuzakları, kumpasları bozarak bu yolda yürümeye mecburuz. Kimse bizi milletvekili olmak, belediye başkanı olmak, teşkilatlarda görev almak için zorlamadı. Biz ülkemize, milletimize ve davamıza hizmet için bu görevlere kendimiz talip olduk. Milletimizin teveccühü ve desteğiyle elde ettiğimiz başarılar sayesinde hamdolsun ülkemizi bugünkü seviyeye getirdik." 

 

Şimdi de çok daha büyük mücadeleler için yine milletin desteğine ve teveccühüne talip olduklarını ifade eden Erdoğan, "Şunu unutmayın, birileri içimizden veya dışımızdan ellerini ovuşturarak, 'Acaba şu anda AK Parti iktidarı nasıl olur da zayıf düşer. AK Parti iktidarı acaba ekonomide, dış politikada nasıl olur da zaafa düşer.'Bunların beklentisi içerisinde de olabilir. Bunu da özellikle hatırlatmak istiyorum fakat kim, hangi beklenti içinde olursa olsun bizler, üzerimize düşen görevin bilinci içerisinde Allah'ın izniyle hedeflerimize çok daha üst seviyede ulaşmış olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 "Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil onunla birlikte yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

 

 "Dünyada ve özellikle de bölgemizde öyle bir değişim süreci yaşanıyor ki eğer hedeflerimizin çıtasını ve çalışma tempomuzu sürekli yükseltmezsek hem kendimizi hem de ülkemizi geriletiriz. Böyle bir vebalin altına giremeyiz. Meseleye sadece parti meselesi olarak bakanlar, AK Parti'yi de Türkiye'yi de anlamıyor demektir. Biz meselenin partimizin geleceği değil memleketimizin mukadderatı olduğunu çok iyi biliyoruz. Sırf kendi çıkarları için ülkenin zarar görmesi pahasına, partimize ve bize yüklenenlere milletimizin itibar etmeyişinin sebebi de budur." 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

 "Dün yapılan seçimde önümüzdeki dönem için yeniden TBMM Başkanlığı'na getirilen Sayın İsmail Kahraman'ı tebrik ediyorum. Kasım 2019 seçimlerine kadar TBMM'nin önünde çok yoğun bir gündem vardır. Meclisimizin Sayın İsmail Kahraman'ın başkanlığında verimli ve huzurlu bir yasama dönemi geçireceğine inanıyorum.

 

Kimse bizi milletvekili olmak belediye başkanı olmak için zorlamadı. Biz ülkemize davamıza hizmet için bu görevlere kendimiz talip olduk. Şunu unutymayın birileri içimizden veya dışımızdan ellerini ovuşturarak acaba şu anda AK Parti iktidarı nasıl olur da zayıf düşer bunların beklentisi içerisinde de olabilir. Kim hangi beklenti içerisinde olursa olsun bizler üzerimize düşen görevin bilinci içerisinde hedeflerimize çok daha üst seviyede ulaşmış olacağız. Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil yeni bir yol açma vites yükseltmedir.

 

17-25 Aralık'ta hukuk kisvesi altında ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bizim dik duruşumuz ve milletimizin feraseti sayesinde bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular. Birileri hala FETÖ'nün ağzıyla bizi itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi aynı tuzakta verilen rolü oynamaktır.

 

 

ANA MUHALEFETE TEPKİ

NATO'da yaşanan şahsım ve Atatürk'le ilgili skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterebilecekleri ümidine kapılmıştık aradan 3 gün geçmeden gerçek tıynetleri ortaya çıktı bu hadiseyi de 15 Temmuz gibi tezgah diye yaftalamaya başladıları. Meşhur sözdür 'Ağaca balta vurmuşlar sapı bendendir'demiş. Devletimize ve milletimize yönelik saldırıların çoğunun gerisinde ya teşvik edici ya da kullanılan olarak ülkemizde bağlantılı kişileri görmekten üzüntü duyuyoruz. Şimdilik kızıl elmamız ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın 10 ekonomisi haline gelmektir.

 

 

RUSYA SOÇİ'DEKİ TOPLANTI

Yarınki toplantıda çok önemli görüşmeler yapacağız. Rusya ile kurduğumuz yakın ilişkiden elde ettiğimiz neticeler oldukça önemli. Merkezi Irak yönetimi ile de uzun zamandır olmadığı kadar müspet bir noktaya gelmiş durumundayız. Fransa ile de yakın diyalog içerisindeyiz. Almanya Hollanda Belçika gibi ülkeler maalesef bir süredir ırkçılığın pençesine düşmüş durumdalar. Buna rağmen hepsiyle ikili ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz.

 

 

ABD'YE TEPKİ: SİZ BU SİLAHLANMAYI HANGİ ÜLKEYE KARŞI NİÇİN YAPIYORSUNUZ? 

DEAŞ'ın ortaya çıkış ve kayboluş süreci soru işaretleri ile dolu. Yıllardır adeta yenilmez bir canavar gibi takdim edilen DEAŞ'ın, sahada sergilenen tüm kirli ayak oyunlarına rağmen aslında ne kadar kof bir yapı olduğunu dünyaya gösteren Türkiye olmuştur. Silah yüklü TIR'lar niçin Kuzey Suriye'ye geliyor. Siz bu silahlanmayı hangi ülkeye karşı niçin yapıyorsunuz? Kimse Türkiye'nin eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez. Artık DEAŞ Suriye Irak'tan neredeyse kazınmıştır. Pek çok yerde bir terör örgütü gitmiş yerine başka terör örgütü gelmiştir. Esed rejimi hala yerli yerinde durmaktadır. Suriyeli muhalifler neredeyse terörist durumuna düşürülmüştür.

 

 

" MESELE TERÖR DEĞİLDİR, DEMOKRASİNİN GETİRİLMESİ DEĞİLDİR 

Mesele terör değildir, demokrasinin getirilmesi değildir. Körfez'deki ve Kuzey Afrika'daki gelişmelerin hiçbiri Irak ve Suriye'deki olaylardan bağımsız değildir. Hepsi de aynı oyunun birer parçasıdır. Gerçek, bölgemizin terör örgütleri bahanesiyle yeni bir dizayna tabii tutulmasıdır. Biz ne kendimizin ne de komşularımızın böyle bir muameleye tabii tutulmasına izin vermeyeceğiz.

 

 

"ONLAR SALDIRDIKÇA BİZ SAFLARIMIZI DAHA DA SIKLAŞTIRDIK" 

Onlar saldırdıkça biz saflarımızı daha da sıklaştırdık. Bizim göz yummadan zafere koşan bir milletimiz var. Böyle bir milletin evladı olmaktan böyle bir millete hizmet vermekten şeref duyuyoruz gurur duyuyoruz.

 

 

"HER ŞEYİ DENEDİLER AMA TÜRKİYE'Yİ TESLİM ALAMADILAR" 

Her şeyi denediler ama Türkiye'yi teslim alamadılar. Şimdi işi ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya ve böylece kendi istedikleri yöne itmeye çalışıyorlar. Ülkemize yönelik saldırılar aptalın değil ancak alçakların işi olabilecek mahiyettedir. Biz bu mesajların anlamının farkındayız. Daha önce yapıldığında hiçbir sorun teşkil etmeyen işlerin konu biz olduğunda bir anda krize dönüşmesinin sebebini biliyoruz.

 

 

"TÜRKİYE ÖYLE SİZİN OYUNCAK GİBİ OYNADIĞINIZ ÜLKELERDEN BİRİ DEĞİL" 

Türkiye öyle sizin oyuncak gibi oynadığınız ülkelerden biri değildir. Bizim dostluğumuz ne kadar hasbi ise husumetimiz de o kadar şedittir bu da böyle bilinmeli. Güç zehirlemesiyle hareket edenlerin sonu mutlaka hüsran olacaktır. Kullandıkları malzemeler giderek azalıyor. Bu uğurda Feto PKK gibi 40 yıllık emeklerinin ürünü örgütleri dahi harcamayı göze aldılar ama yine de neticeye ulaşamadılar. AB kendince her fırsatta bize parmak sallıyor. En son fonlarda kesintiye gitmişler. Siz önce kendi içinizdeki teröristleri temizleyin kendi ülkelerinizde hükümetlerinizi bir kurun. Yeter ki biz bir olalım iri olalım diri olalım kardeş olalım hep birlikte Türkiye olalım. 

 


 


Diğer SİYASET Haberleri

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

TBMM Genel Kurulunda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının üyelerinin isimleri belirlendi. Buna göre, TBMM Başkanvekilliğine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şen...

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik ithamlarda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu...

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının Suriye...

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

Adalet Bakanı Gül, "OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak. Ancak, OHAL'in sona eriyor olması bu konudaki mücadelenin sona ereceği anlamına asla gelmeme...

 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı

11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine göre, Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başka...

"15 TEMMUZ ASLA UNUTULMAYACAK"

"15 TEMMUZ ASLA UNUTULMAYACAK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin, yeniden şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmas...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'u unutturmayacağız, unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'u unutturmayacağız, unutmayacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit yakınları v...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camii'nde, 15 Temmuz şehitleri için Hatm-i Şerif Merasimi düzenlendi. Hatim programına iştirak eden Cumhu...

Gökyüzünde '15 Temmuz'u unutturmayacağız' yazılı pankart açtı

Gökyüzünde '15 Temmuz'u unutturmayacağız' yazılı pankart açtı

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'dan tandem (ikili) uçuş yapan AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, havada "15 Temmuz'u unutturmayacağ...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 15 Temmuz mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 15 Temmuz mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Malazgirt, Sakarya, Kut'ül Amare ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimiz istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacak v...