Ortadoğu Gazetesi

SON DAKİKA

AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ!

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-18 10:43:58

AFRİN'E KARŞIYDINIZ, KANDİL'E DE KARŞISINIZ!

Afrin operasyonuna karşı çıkan kim varsa, bugün Kandil operasyonuna karşı çıkmaktadır. Nihayetinde bu operasyonların muhatabı terör örgütü PKK… Ama nedense CHP, İP, SP HDP'nin yanında yer alarak terör örgütüne moral desteği vermektedir. 15 Temmuz sonrası terörle mücadelede gerçekten somut bir şekilde yol alındı. Bunu inkâr edebilecek kimse yoktur. AKP hükümetinin mücadele tarzı MHP'nin istediği ve olması gereken tarzdır. Türk devletine silah doğrultan kim varsa, silahıyla birlikte gömülmesi terörün kökünü kazıyacak tek yöntemdir.

Bu yöntemle birlikte binlerce terörist Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde öldürülmüştür. Afrin'de 4500 teröristin öldürülmesi de önemli bir temizliktir. Ve bu temizlik devam etmektedir.

Daha erken seçim kararı alınmadan öncede Irak'ın kuzeyinde terör kampları temizlenerek ilerleme sağlanıyordu. Gelinen noktada ise Kandil'in çevresi kuşatılmış ve Kandil'in tepesine bombalar yağdırılmaktadır.

Ama CHP, HDP, İP, SP Afrin'de olduğu gibi bu operasyonu "seçim yatırımı" olarak değerlendirip, Türk Ordusunun verdiği mücadeleyi hem küçümsüyorlar, hem de sulandırarak terör örgütüne propaganda desteği veriyorlar.

Afrin gibi bir destan ortada dururken, Kandil operasyonuna yönelik seçim yatırımı demenin bir mantığı ve ciddiyeti yoktur.

CHP, HDP, İP, SP zaten derdi başka olmasa idi, ortada daha seçim kararı yokken yapılan Afrin operasyonuna karşı çıkmazdı. En ilginç olanı da nedir biliyor musunuz Türkiye'de Afrin operasyonuna karşı çıkan ilk parti CHP ve HDP'den önce Meral Akşener'in partisi olmuştu.

Meral Akşener şimdi de "Kandil'den duyumlar alıyoruz" diye ekranlarda zırvalıyor.

CHP ve Akşener Afrin'de de terör örgütü PKK'dan duyumlar alıyorlar ve teröristlerin Afrin'i boşalttığını, boşa bir mücadelenin olacağını vurguluyorlardı. Afrin'de 4500 terörist leşi alınması gösterdi ki, bunlar aslında terör örgütü PKK'yı korumaktan başka bir amaca hizmet etmediler.

Kemal Kılıçdaroğlu "Afrin'e girilmesine karşıyız" diyordu, Meral Akşener'in parti sözcüsü "Afrin operasyonuna tamamen karşıyız" diyordu. Sonuçta Türk bayrağı Afrin semalarında dalgalanıyor. Eli silahlı 4500 terörist yok edildi. Türkiye-Suriye sınırındaki terör koridoru temizlendi. Kazanan Türkiye oldu.

Kandil'e de Türk bayrağı dikilirse kazanan yine Türkiye ve bölge insanı olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önce "Kandil'i bombalıyoruz, birkaç güne başka müjdelerimiz de olacak" açıklaması ve bir gün sonra "Son operasyonlarda Kandil'deki çok önemli, bunların toplantı alanlarını vurduk. Toplantı halindelerken. Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin. Belki bu akşam TSK'nın sitesinde de yayınlanabilir." Açıklaması Kandil operasyonunun ciddi bir şekilde ilerlediğini gösteriyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin yıllardır ifade ettiği ve terörle mücadelede sonuç alma ölçüsü olarak gösterdiği "Kandil'e Türk Bayrağı dikme" hedefi gerçekleştirilmek üzeredir.

Afrin'de sonuç ortada iken, Kandil operasyonuna yönelik hiçbir muhalefet eleştirisi dikkate alınmadan, bu operasyon sonuca ulaştırılmalıdır. Zaten CHP'nin, HDP'nin, İP'in, SP'nin amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir.

Afrin operasyonunu engellemek için kırk bahane uyduran bu cepheye en büyük darbe Kandil'e Türk bayrağı dikmek olacaktır.

CHP'nin, İP'in, SP'nin yol arkadaşı HDP'nin seçim vaatleri arasında "Öcalan'a özgürlük, Afrin'i tekrar ele geçirme" varken, Kandil operasyonunu seçim yatırımı olarak görmeleri siyasi ahmaklıklarından kaynaklanmaktadır.

CHP'nin, İP'in, SP'nin seçim döneminde en çok anıldığı konu "Demirtaş'a Özgürlük" olmuşken, bunların Kandil üzerine yapacağı hiçbir yorumun hükmü yoktur. Onlar konuşurken aklınıza gelmesi gereken sadece "terör örgütü PKK'nın bundan menfaati nedir?" sorusu olmalıdır.

AKP'nin geçmişteki PKK-HDP ilişkisi üzerinden MHP'ye vurmaya çalışanlar, bugüne baktığımızda PKK-HDP kucağında oturan sizlersiniz.

Dün yanlış yapan AKP hatasını telafi ediyor da, siz gün geçtikçe PKK-HDP kucağına yöneliyorsanız, mesele sizin niçin HDP'leşme sürecine girdiğiniz olmalıdır.

Her biriniz konuşurken zaten Kandil'deki Cemil Bayık, Murat Karayılan, Mustafa Karasu konuşuyor sanıyoruz… O yüzden ya siz konuşun, ya sadece Kandil…

Ama hepinizin susması yakındır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...