Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,041
%-0,83
USD
5,3824
%0,58
EUR
6,1031
%0,63
Altın
215,3820
%0,63
SON DAKİKA

AK Parti temayül sonuçlarında 3 büyükşehir için bu isimler öne çıktı

GÜNDEM / 2018-11-19 12:41:53

AK Parti temayül sonuçlarında 3 büyükşehir için bu isimler öne çıktı

Yerel seçimler için 5 - 16 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti'de, tüm Türkiye'de aynı anda başlatılan temayül yoklaması dün akşam tamamlandı. Sonuçlara göre İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adı ön plana çıktı
 
 
Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından yapılacak olan toplantıda temayül sonuçları ele alınacak. İlk gelen bilgilere göre İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adı açık ara önde.
 
BİNALİ YILDIRIM'IN ADI ÖN PLANDA
 
CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın edindiği bilgilere göre; Binali Yıldırım adı İstanbul adaylığı için kesinleşti gibi.
 
Canova konuyla ilgili şu bilgileri aktardı:
 
Binali Yıldırım'ın temayül yoklamasında tüm rakiplerini arkasında bıraktığı söyleniyor, teşkilatlarda da Binali Yıldırım destekleniyor. Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında temayül sonuçları değerlendirilecek. Ankara'da ise Mehmet Özhaseki'nin adaylığı yüzde 90 oranında gerçekleşti deniyor ama temayülde başka isimler de öne çıktı. O isimler; Mustafa Tuna, Fatih Şahin, Emrullah İşler ve Süleyman Soylu. Süleyman Soylu hakkında Cumhurbaşkanı'nın nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Temayülde üç büyükşehir için de Soylu'nun adı çıktı
 
İzmir'de ise Mahmut Özgener adı geçmişti fakat Özgener istemediğini açıklamıştı. İzmir'de yapılan temayül yoklamasında da bazı isimler çıktı, bu isimlerden biri de Hamza Dağ ama henüz bu konuda net bir karar yok.