Ortadoğu Gazetesi

BIST
97 454
%-1,55
USD
5,6296
%-0,11
EUR
6,4556
%-0,21
Altın
222,2032
%0,14

Akıl ve vicdan

KÖŞE YAZILARI / 2017-12-06 09:26:48

Akıl ve vicdan

          Siyasette başarı için her yolu mubah sayanların bir süre sonra milletten kopmakla kalmayıp, nerelere savrulduklarını ibretle izliyoruz. CHP bunun en çarpıcı örneğidir. Oysa akıl ve vicdan siyasetin de vazgeçilmezi olmak zorundadır. Bu ölçülerle yapılan siyaset sadece ülke menfaatlerini öne çıkarıp milletin takdirini kazanmakla kalmıyor seviyeyi de yükseltiyor. Bunun en güzel ve özel örneğini de MHP ortaya koyuyor. Sayın Devlet Bahçeli'nin akıl ve vicdan sahibi herkesin takdir ve onayını alan grup konuşmasının bazı bölümlerini, bu hafta da değerli okuyucularımla paylaşmak istiyorum:

                              

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ

          İster engeli olsun, ister olmasın her insanımız problemlerle boğuşmaktadır. Akıl ve vicdan sahibi hiç kimse bu yakın ve somut gerçeğe itiraz edemeyecektir. Engelli vatandaşlarımızı hatırlamak ve beklentilerini hatırlatmak için sadece 3 Aralık gününü ya da 10-17 Mayıs haftasını beklemek hakkaniyetli ve insaflı bir tutum değildir. Engelli kardeşlerimizin arzu, istek ve ihtiyaçlarını yılın tamamında gündemin ön sıralarında tutarak yılmadan çare ve çözüm yolları aramalıyız. Hiçbir ayrıma takılmadan insan olmanın sağladığı tüm imkânlar engelli kardeşlerimize de sunulmalıdır. Şu güne kadar, engelli kardeşlerimize verilmiş sosyal, siyasal ve ekonomik imkanlar bir lütuf olmayıp engeli bulunan her vatan evladının anasının ak sütü gibi hak ve helalidir.

                                  

TÜRK KADINI

           Türk kadını ihtiyaç olan her durumda varlığını göstermiş, ileri atılmış, kendisini hatırlatmış ve sorumluluktan kaçmamıştır. Türk kadını milli şerefimizin abidesidir. Türk kadını milli bekamızın beşiğini sallayan güvencedir. Tam 83 yıl önce, 5 Aralık 1934'de Türk kadını milletvekili seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Böylelikle demokrasi kültürümüz daha da derinleşmiş, daha da genişlemiştir. Bahanesi ne olursa olsun kadına şiddet konusu çözülmeden, uzanan eller kırılmadan, daha da önemlisi şiddete müzahir psikolojik ve sosyolojik faktörler köreltilmeden seçme ve seçilme hakkını konuşmanın da tek başına bir anlam ve karşılığı olmayacaktır.Kadın şiddetine son verilmeden gelişemeyiz, kalkınamayız, adam gibi adam olamayız.

                                   

ÜLKEMİZ HEDEFTEDİR

          Türkiye'nin pek çok sorunu birikmiştir. Bir yanda uluslararası komploların şiddeti, diğer yanda ülke içinde yaşanan kamplaşma ve kısır kavgalar görüş menzilimizi sıfıra indirmektedir. Bunun yanısıra bölgemiz ateşle çevrilmiştir. ABD'nin YPG'yle olan bağ ve bağlantısı bütün itirazlarımıza rağmen sürmektedir. Verilmiş sözler çiğnenmektedir. Ülkemiz hedeftedir. Astana Süreci ve Soçi ruhu ortada dururken, Rusya, Deyrizor'da YPG'yle birlikte poz vermekte, aynı kalıp ve kareye girmektedir. Bunda da bir sakınca, ne tuhaftır ki, görmemektedir. PKK, Almanya'nın Frankfurt şehrindeki bir üniversitede sözde etkinlik düzenleyecek kadar müsamaha görmekte, teröristbaşının resmedildiği paçavralar uluorta asılmaktadır.

                  

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK   

         Türkiye'yi yere düşürmek amacıyla yerçekimiyle yarışanların ihanet ve ibret verici iffetsizlikleri hepimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Türkiye'yi sanık, şarlatanı tanık yapan; jürisi alık, niyeti tanıdık, iddiaları sarsak olan sözde bir hukuk sitemi her zaman, her daim ayaklarımızın altındadır, sonuna kadar da nefret ve öfkemizin hışmına uğrayacaktır. Biz demiyoruz ki, ortada suç yoktur. Biz demiyoruz ki, şarlatan yargılanmasın. Suç nerede işlenmişse yargı mercii, yargı sahası, hukuki sınırlar orasıdır ve bu da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Uluslararası kumpasın hükmü Türkiye'de geçmeyecektir. FETÖ'cülerin intikam arayışları duvara çarpacaktır. Türkiye düşmanlarının hevesleri kursaklarında kalacaktır. Zulüm karşısında; ihanet, melanet ve rezaletin kuşattığı bir ortamda tarafsızlık bize göre namussuzluktur. ABD'de kurulan tezgâhın acentesi, tamamlayıcısı, selam mangası gibi hareket ederek doğruluğu yanlışlığı belli olmayan belgeleri pervasızca sallayanlar, Türkiye'ye karşı yeni bir cephe açmak için kollarını sıvayan namertlerdir. İç siyasi hesaplarını ülkemizin karışmasına bağlayan, büyük kongreleriyle ilgili tahkimat yapan, dağınıklıklarını iftira siyasetiyle kapatmaya çalışan işgüzar ve işbirlikçilerin gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır.

                                      

ABD'YE EL SALLAYANLAR

             Türkiye düşmanlarına merhamet yoktur. Kaos ve kriz tacirlerine af yoktur. Şuuraltı siperlerimizi yağmalamak isteyen ahlaksızlara ise asla müsaade yoktur.Yorgun siyasetleriyle, ülkeyi karanlık çöllerine çekmeye çalışanlara hoşgörü olur mu? Elbette olmaz, olmayacaktır. Bu ülkede günahkarların bedelini masumlar ödemeyecektir. Gönülden gönüle açılan pencerelerden dolan millet ışığı yürekleri tutuşturup mumdan kuşatmayı Allah'ın izniyle yakıp geçecektir. Zafer bir ve beraberliğe inanmış milli vicdanındır. Süfli arzular, nefsani istekler ağır bir taş gibi ayağımıza bağlanıp dibe çekmeye çalışsa da, sonuç alamayacaklardır. İçlerinde yalan nefreti kopanlar belge de sallasa, ABD'ye el de sallasa, Haçlıların beşiğinde de sallansa, nihai son kendileri adına utanç verici ve nesillerini bile utandıracak bir kokuşmuşluk olacaktır.

                             

KİMSE MERAK BUYURMASIN

             Son günlerde partimizle ilgili kurcalama yapan, dedikodu sermayesi üreten çevreler yalanlarına yalan katarak ortalığı karıştırmaya çalışmaktadır. Neymiş, MHP ne derse o yapılıyormuş. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir kısım milletvekili ve yöneticisi kaygılanmasın, korkuya kapılmasın. Beyhude yere onun bunun tezvirlerine aldanmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten Cumhurbaşkanı'dır, Başbakan'dır, Bakanlar Kurulu'dur ve mesai arkadaşlarıdır. Bunlar da görevlerinin başındadır. Hükümete desteğimiz terörle mücadelenin başarıya ulaşması içindir.Hükümete desteğimiz dış politikada elinin zayıf olmaması içindir. Hükümete desteğimiz küresel ve bölgesel ablukaya karşı milli ruhu sağlam ve diri tutmak, Türkiye'nin köşeye sıkışmasını engellemek içindir. Hiç kimse merak buyurmasın,Milliyetçi Hareket Partisi yerini de, yurdunu da bilir, bilmeye de devam edecektir.Zamanı geldiğinde, şartlar olgunlaştığında neyin nasıl olacağını da herkes görecek ve bizzat şahit olacaktır.