Ortadoğu Gazetesi

BIST
93,404
%0,11
USD
5,3339
%-0,23
EUR
6,0816
%0,20
Altın
209,4970
%0,44
SON DAKİKA

Başaramayacaklar

GÜNDEM / 2017-12-03 13:36:52

Başaramayacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Senaryolara boyun eğmedik diye cezalandırmaya, yargılamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, Amerika. Senaryo belli, tezgah belli. Bunu ülkemizdeki işbirlikçileri aracılığıyla yapıyorlar, FETÖ ile birlikte yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz bunu böyle bilin. PKK'yı bunun için azdırdılar, FETÖ'yü bunun için sahaya sürdüler, DEAŞ'ı bunun için üzerimize saldılar hatta şu anda ana muhalefetin, diğer adıyla ana hıyanetin başında bulunan zatı da aynı amaçla kullanıyorlar." dedi. 

 

 

 Partisinin Ağrı İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde elde edemedikleri neticeye, binlerce kilometre ötede aynı tezgahla, malzemeyle, senaryoyla ulaşmanın gayreti içindeler. Milletimiz şunu bilsin ki bu saldırıların, iftiraların, oyunların hiçbiri birbirinden bağımsız değildir. Hepside aynı gayeye yöneliktir, hepsi de Türkiye'ye diz çöktürmeyi amaçlamaktadır, hepsi de milletimizi birbirine düşürmeyi hedeflemektedir. İstedikleri kadar uğraşsınlar, başaramayacaklar."  diye konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ağrı il kongresinde konuştu.

 

 

Ağrı'ya başkan seçmedik mi? Ama o bir başkasına devretti gitti. Ağrı'da yaşamadı.Biz de ne yaptık kayyum atadık. Şimdi valimiz belediye başkanı olarak Ağrı'ya hizmet ediyor.

 

Terörle dayanışma içinde olanlarla hizmet olmaz. Geçmişte Ağrı'yı adeta teslim alan bölücülük virüsünü vücudumuzdan tamamen atmanın zamanı gelmiştir.Patnos'tan gelen kardeşlerimizi taşıyan minibüs kaza yapmış. 4 kardeşimiz yaralanmış. Rabbim şifa versin.

 

 

KATİLLER SÜRÜSÜ PKK

Açık konuşuyorum parasını verenin tepe tepe kullandığı katiller sürüsü PKK'nın ülkemiz ve milletimizle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.

 

Vatandaşlarımızın bölücü zihniyetli partilere de ihtiyacı yoktur. Kürt kardeşlerim diledikleri gibi işlerini yapıyor hayatlarını sürdürüyorlar. Kürt kardeşlerimin de sorunlarının çözümü için mücadele ettim. Elimize imkan geçtiğimde de bu sorunları çözdük.

 

Biz here türlü ırkçılığa olduğu gibi Kürt ırkçılığına da Türk ırkçılığına da karşıyız.

 

Sanıyor musunuz ki Suriye'de YPG PYD Kürt kardeşlerimizin menfaati için çalışıyor?

Suriye'de yıllarca kimlik dahi verilmeyen benim oradaki Kürt kardeşlerim haklarını hukuklarını elde edemedikleri zaman bizzat şahsım onların hakkını Beşar Esed'e karşı bizzat savundum. Aramızın iyi olduğu zamanlarda "niye pasaportlarını vermiyorsunuz" dedim'85

 

ERMENİSTAN VE GÜRCİSTAN ÖRNEĞİ

Ermenistan özellikle de diasporanın etkisiyle ülkemizle dostluk kanallarını kapalı tuttuğu için tüm enerji ulaşım ve ticaret yolarının dışında kalmıştır.

 

Buna karşın Gürcistan Türkiye ve Batı dünyası ile Kafkasya orta Asya arasında bir köprü olarak kendisine aydınlık bir gelecek inşa etmiştir.

 

Bu iki örnek çok manidardı. Bizimle dost olan kazanır, bize husumet bekleyen kaybeder.

 

Hükümete geldiğimizde ne dedik? Dostlarımızı çoğaltacağız ama düşmanlarımızı da kusura bakmasınlar bir kenar koyacağız yolumuza devam edeceğiz.

 

AB ile ilişkilerimiz en ileri seviyelere bizim dönemimizde geldi. Ama sonra aynı AB ile ilişkiler çok farklı noktaya savruldu.

 

Burada oyun bozanlık eden asla Türkiye olmamıştır.

 

Tam tersine işler bu noktaya bize verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle gelmiştir.

 

 

BİZİ BU OYUNA GETİREMEYECEKSİNİZ

Şimdi ABD'de bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar senaryo belli. Tezgah belli. Bunu FETÖ ile birlikte yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz. Bunu bilin.

 

PKK'yı bunu için azdırdılar: FETÖ'yü bunu için sahaya sürdüler. DEAŞ'ı bunu için üzerimize saldılar.

 

Ana muhalefetin diğer deyişle ana hıyanetin başındaki zatı da aynı amaçla kullanıyorlar.

 

Ülkemizde elde edemedikleri neticeye binlerce km ötrede aynı senaryo ile ulaşmanın gayreti içindeler.

 

Milletimiz şunu bilsin ki bu oyunların hiçbiri birbirinden bağımsız değildir.

 

Hepsi de Türkiye'ye diz çöktürmeyi amaçlamaktadır. İstedikleri kadar uğraşsınlar başaramayacaklar.