Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,387
%0,00
USD
5,3637
%0,55
EUR
6,0933
%0,33
Altın
213,9590
%0,30
SON DAKİKA

Benim ülkemi kimse mahkûm edemez

GÜNDEM / 2017-12-02 13:17:54

Benim ülkemi kimse mahkûm edemez

KARS'ta konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o FETÖ denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkžm edemez" dedi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o FETÖ denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulanmahkemeler asla benim ülkemi mahkžm edemez" dedi.

 

  Erdoğan, partisinin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Kimisi Hans'ın kulu kölesi oluyor, kimisi Corc'un kulu kölesi oluyor, kimisi kurulan sahte mahkemelerde yargılanmak suretiyle güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun"  dedi.

 

 

KILIÇDAROGLU'NUN İDDİALARINA  CEVAP

 
Erdoğan,CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili de "Bu şahıs, geçen haftaki grup konuşmasında Çorum'da söylediğini beyan ettiği birtakım iddialara atıfta bulundu. Grup konuşmasında aynen, 'Çorum'da 17 Kasım'da bir konuşma yaptım'diye söze başladı. Arkadaşlarımız aradılar taradılar, böyle bir konuşma bulamadılar. Çünkü beyefendi 17 Kasım'da Çorum'a hiç gitmemiş, kendisi o gün Tekirdağ'daymış. Önce Tekirdağ Belediyesinin, sonra da Çorlu Belediyesinin programlarına katılmış. Demek Çorlu ile Çorum'u karıştırdı"  açıklamasını yaptı.
 
 
 
Erdoğan, "Dün belge dedikleri kağıtları gördükten sonra anladık ki birileri bu zatı fena halde tongaya düşürmüş. Sanıyorum CHP'de hiçbir zaman bitmeyen ve bu gidişle bitmeyecek olan adam harcama, adamın ayağını kaydırma oyununa bu defa Kemal'in kendisini kurban edecekler, yazık"  diye konuştu.(AA)