Ortadoğu Gazetesi

BOL KEPÇEDEN ATAN ANKETÇİLER

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-01 09:19:58

BOL KEPÇEDEN ATAN ANKETÇİLER

Sonunda bir anketçi "Bol kepçeden attık" diye itirafta bulundu. O kişi de CHP ve İP menfaatleri için kendini rezil etme pahasına televizyon konuşmaları yapan, gazete röportajları veren, anket sonuçları yayınlayan SONAR isimli anket şirketi sahibi Hakan Bayrakçı'dır.

Fatih Altaylı televizyon programında Cumhurbaşkanı adaylarının ne kadar oy alacağını soruyor, Hakan Bayrakçı'da salladıkça sallıyor. Hakan Bayrakçı ne söylerse, Fatih Altaylı 2-3 puan eksik yazıyor, buna rağmen toplamı herkesi gülmekten kırıp geçiriyor ve sonunda Hakan Bayrakçı'nın kendisi de gülerek 'bol kepçeden attık' itirafında bulunuyor.

Anketçilerin çalışma sistemi "Bol kepçeden atmak" olarak şekillenmektedir.

Hakan Bayrakçı bu sistemin ana kumandasında bulunmaktadır. Yanına da şimdi CHP'li olan fikir dansözü Fidel Okan'ı almış, bol kepçeden bir CHP'ye, bir İP'e koyuyorlar.

Meral Akşener mitinglerini 3-4 bin kişiyle yapıyor ama Hakan Bayrakçı'ya göre %19-20 oy alacak… Kayseri, Çorum, Antalya mitinglerine bakıp, gerçekleri yazsa "Bol kepçeden atmak" rezilliği yaşamayacak ama kendisine CHP'den gelen talimat bu şekilde olduğu için, bunun da maddi ve manevi karşılığını almak için bu şekilde propaganda yapmaktadır.

Ama Fatih Altaylı'nın programındaki "Bol kepçeden atma" itirafı ve o kahkahalara katılması anketçiliğinin acı finali olmuştur.

Hakan Bayrakçı'nın MHP'ye kafayı takan, MHP'yi sürekli baraj altında gösteren biri olması da zaten bu işi objektif anketçilik adına değil, hırslarına ve menfaatlerine göre hareket ettiğini gösteriyordu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli bu gibilere "İcazetli, görevli ve provokatör anket şirketleri bizim oy oranımızı yüzde 3-4'e yaklaştırdılar. Allah'tan henüz yüzde 1 diyemediler. Merak etmeyin, Türk düşmanları bunu da yapacaktır.

Ancak, kulun hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı, milletin de bir bildiği vardır.

Her seçim döneminde aynı kumpas dolaşıma sokulmaktadır.

Bıkmadınız mı çirkefliklerden?

Yorulmadınız mı yalanlardan, dolanlardan, sahtekarlıklardan?

Türk milleti bunları yutmuyor, Türkiye düşmanlarının dibinde hırlayan anketçilere prim vermiyor, itibar etmiyor." tepkisini göstermişti.

Daha önce MHP üzerinde oynanan anket oyunlarını, seçim tarihleriyle birlikte şu şekilde yazmıştım: 

"18 Nisan 1999 seçimleri öncesi anketler MHP'yi % 5-6 gösteriyordu.

MHP o seçimlerde %18 oy aldı ve kurulan hükümette koalisyon ortağı oldu.

22 Temmuz 2007 seçimleri öncesi MHP'yi tüm anketler baraj altı gösteriyordu. MHP o seçimlerde %14 oy aldı.

12 Haziran 2011 seçimleri öncesi MHP'yi tüm anketler baraj altı gösteriyordu. MHP o seçimlerde %13 oy aldı. (Bu seçimlerde MHP'nin baraj altında kalması için kaset kumpası ve her türlü kara propaganda yapılmasına rağmen)

7 Haziran 2015 seçimleri öncesi anketlerde MHP baraj altında yahut baraj sınırında gösteriliyor, merhum Oktay Gönensin gibi yazarlar "MHP'nin bu seçimde bir baraj sorunu yaşaması ihtimali ise her gün biraz daha artmaktadır." yazılarını yazıyordu. MHP o seçimlerde %16 oy aldı.

1 Kasım 2015 seçimleri öncesi tüm anketlerde MHP baraj altında gösteriliyordu. MHP o seçimlerde %12 oy aldı."

*** 

Bunlarda hep bol kepçeden atan anketçilerdi. Sonunda MHP bunları hep hüsrana uğratmıştır.

Gerçi MHP düşmanlığıyla bilinen Hakan Bayrakçı, son yıllarda MHP'yi sürekli baraj altında gösterme durumunun kendini yine rezil edeceğini düşünmüş olmalı ki, son anket değerlendirmesinde "MHP milletvekili sandalye dağılımında beklenenden fazla alabilir." noktasına geldi.

MHP'ye gönül verenler, Ülkücüler anketçilerin hiçbir propaganda oyununa gelmeden partisine, davasına sahip çıkmalıdır.

Seçimlere çok az bir zaman kaldı. Az zamanda, çok enerjiyle gönüllere girilmelidir. MHP üzerindeki her oyun böylece bozulmalıdır.

MHP özellikle 1 Kasım seçimlerinden bugüne kolay günler geçirmedi.

Sürekli operasyonlara uğradı, sürekli iftiraya uğradı, sürekli taşlandı.

Buna rağmen dimdik ayakta durmayı başardı.

MHP'nin milli konulardaki duruşu Türk milletinin gönlünde taht kurmasını zaten sağlamıştır. Ülkücüler, Türk milletiyle kucaklaşmasını sağlayarak MHP'yi hak ettiği yere getirecektir. 

Hangi MHP milletvekili adayıyla görüşsem, hepsi saha çalışmalarında belki tarihin en rahat propagandasını yaptıklarını ve vatandaşın MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye olan güvenini, devlet adamı duruşuna olan saygılarını sürekli dile getirdiğini söylüyorlar. İnşallah bunun sandığa yansıması olacaktır. Olsa da-olmasa da zaten tarih MHP'yi ve Lideri Devlet Bahçeli'yi altın harflerle yazacaktır. Çünkü MHP bu toprakların hücresi, milli duruşudur.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...