Ortadoğu Gazetesi

BIST
97 454
%-1,55
USD
5,6366
%0,01
EUR
6,4632
%-0,09
Altın
222,4369
%0,12

Bölgeye kaos getirecek

GÜNDEM / 2017-12-06 12:26:37

Bölgeye  kaos getirecek

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı dolayısıyla Brüksel'de bulunan  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'la görüşmesinden önce Amerikalı bir gazetecinin sorusunu yanıtladı.Gazetecinin, "ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi planı hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusuna Çavuşoğlu, "Bu büyük bir hata olacaktır.

Bölgeye istikrar ve barıştan ziyade kaos getirecektir. Türkiye'nin tutumu bellidir." yanıtını verdi.

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesine yönelik planının bölgeye barış ve istikrar yerine kaos getireceğini belirtti.

 

 

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı vesilesiyle Brüksel'de bulunan Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'la görüşmesinden önce Amerikalı bir gazetecinin sorusunu yanıtladı.

 

Gazetecinin, "ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi planı hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Çavuşoğlu, "Bu büyük bir hata olacaktır.

 

Bölgeye istikrar ve barıştan ziyade kaos getirecektir. Türkiye'nin tutumu bellidir" yanıtını verdi.

 

ABD'nin bu girişimine sadece Müslüman dünyasının değil, tüm dünyanın karşı çıktığını vurgulayan Çavuşoğlu, bu konuyu Tillerson'la daha önceki görüşmesinde dile getirdiğini ve tekrar ikili görüşmelerinde aktaracağını duyurdu.  (AA)