Ortadoğu Gazetesi

Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu

SİYASET / 2017-11-27 13:11:29

Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu

MHP Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, "Hiç bir söylediği diğerini tutmayan, yalan söylemeyi adet edinmiş ve FETÖ'yü aklama senaryosunun baş aktörü haline gelmiş Bülent Arınç, Türk siyasetinin Pinokyosu olarak anılmaktadır" dedi.

 

Büyükataman, "Arınç, açıklamasında " ibrikçibaşılık "tan bahsetmektedir. Kendisi siyasi kariyerini " ibrikçi " olarak yaptığı için herkesi o zaviyeden görmesi normaldir. Bu meslek kendisine yakışmaktadır, kendi yaptığı görevi tarif etmektedir" dedi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, "Bülent Arınç, zırvalarına kaldığı yerden devam etmeye çalışmış, çalışmış diyorum zira hiçbir sorumuza cevap verememiştir. Kendisinin kelime haznesi ve düzeyi göz önüne alındığında verdiği cevaba şaşırmadık.

 

Arınç, açıklamasında " ibrikçibaşılık "tan bahsetmektedir. Kendisi siyasi kariyerini " ibrikçi " olarak yaptığı için herkesi o zaviyeden görmesi normaldir. Bu meslek kendisine yakışmaktadır, kendi yaptığı görevi tarif etmektedir" açıklaması yaptı.

 

Büyükataman, "Bir önceki açıklamasında MHP'nin anladığı milliyetçiliğe karşı olduğunu belirten bu zat, şimdi de " Anadolu milliyetçiliği " gibi garabet dolu, ucube bir kavram ortaya atmıştır.  Nedir " Anadolu milliyetçiliği "?

 

 Bülent Arınç,  hakaretlerimizi iade ediyormuş, hangi hakaret? Bölücübaşını bölünme filminin esas oğlanı haline getirip temiz kağıdı vermeye kalkan sen değil miydin? 

 

Ağlaya ağlaya " Bunlar 3 arkadaştı namaz kılarlardı "diye bölücübaşını parlatma ve aklama vazifesini icra etmeye kalkmadın mı? Bunlarda yalan var mı ve neresi?

 

 Paris'te 3 PKK terör örgütü üyesinin öldürülmesinin ardından, " Böyle ölmeyi hak etmediler " ve " Üzüldüm " açıklamaları yapmadın mı" diye sordu.

 

 "ARINÇ,TÜRK SİYASETİNİN PİNOKYOSU OLARAK ANILMAKTADIR" 

Büyükataman, şunları söyledi: "Hiç bir söylediği diğerini tutmayan, yalan söylemeyi adet edinmiş ve FETÖ'yü aklamasenaryosunun baş aktörü haline gelmiş Arınç,  Türk siyasetinin Pinokyosu olarak anılmaktadır.

 

Ancak aralarında bir fark vardır; Pinokyo'nun yalan söyledikçe burnu uzarken, Arınç'ın ise gözlerinden yaşlar akmaktadır.

Arınç'ın bu çıkışları kendine ait değildir. Pensilvanya'daki ustası " Gepetto " sufle vermekte, Arınç ise tekrar etmektedir.

 

Vermiş olduğu demeçler ve yapmış olduğu açıklamalarla dili basit, kelime haznesi sınırlı, acemi bir hik‰ye yazarını andıran Bülent Arınç'ın bize cevap vermeye kalkarken hiç mi yüzü kızarmamakta, hiç mi utanmamaktadır?

 Arınç fazla çırpınmamalı zira çırpındıkça batmaktadır. Türk milleti Arınç'ın cemaziyülevvelini gayet iyi bilmektedir. 

 

 Milli güvenliğimize yönelmiş tehlikelerin kaynağında kurutulması için olağanüstü bir azim ve gayret vardır. 

İhanete karşı, Türk devletinin birlik ve dirliği için MHP'nin devlete desteği Arınç'ı neden bu kadar rahatsız etmiştir.

 

Bülent Arınç, açıklamasında yoğun tebrik aldığını ifade etmektedir. Acaba bu tebrikleri PKK'dan ve FETÖ'den mi almıştır. Zira devlet ve millet ortak paydasında MHP ve AK Parti'nin " birlik " politikaları yalnızca bunları rahatsız etmiştir. 

Arınç, Başbakan Yardımcılığı döneminde bölücübaşına sekretarya kurulması için üstün bir gayret sarfetmişti. Acaba kendisini arayıp tebrik edenler içinde bölücübaşı var mıdır?

 

"EĞER ARINÇ'IN AKLI ÇOKSA BUNU KENDİNE SAKLAMALIDIR 

Bülent Arınç  "Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fetullah Gülen'in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir." derken  bilerek ve isteyerek terör örgütü propagandası yapmaktadır.

 

FETÖ halen milli güvenliği tehdit ederken, açık açık mesajlar yayınlayıp  "geri geleceğiz"  mesajları verirken Arınç'ın yaptığı FETÖ'ye ümit olmak değil de nedir?Biz dün Bülent Arınç'lara rağmen bu ülkeyi böldürmedik, bugün hiç böldürmeyiz. 

 

Eğer Arınç'ın aklı çoksa bunu kendine saklamalıdır.  Türk milletine engel çıkarmamalı, gölge etmemeli ve aklını çelme çapsızlığından ve çürümüşlüğünden uzak durmalıdır.

 

Güneşe bakmaya cesareti olmayan, ama güneş iddiasında bulunanlar, gölgede kalmaya, gölgeyi ışık sanmaya mahkžmdur. 

 

 NATO beslemelerine, FETÖ'cü hainlere, PKK'lı, PYD'li, IŞİD'li canilere karşı milletle yan yana, devletle sırt sırta vererek sonunu hesap etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi, milli ve manevi değerleri korumaya, milli birlik ve bütünlüğü muhafaza etmeye şevkle, inanmışlıkla ve azimle kararlı ve yeminlidir. Bu uğurda her fedak‰rlığı yapmaktan da geri durmayacaktır.  

 

 


 


Diğer SİYASET Haberleri

Türkiye ile Hollanda arasındaki kriz sona erdi

Türkiye ile Hollanda arasındaki kriz sona erdi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollandalı Stef Blok'la görüştü. Görüşmeden ilişkilerin normalleşmesi kararı çıktı. Türkiye ve...

SIRADA BÜROKRASİ VAR

SIRADA BÜROKRASİ VAR

Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın kabinesinin açıklanmasından sonra yeniden şekillenen bürokrasinin belkemiğini oluşturacak bakan yardımcılıkları için de kararname ...

'Kudüs Filistin'in başkentidir'

'Kudüs Filistin'in başkentidir'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yahudi ulus devlet yasası hakkında, "Böyle bir yasa Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilemez. Kudüs Filistin'in başkentidir ve ...

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine, sosyal medya hesabından paylaşılan karikatür ve partisinin grup toplantısınd...

İnce'den gençlere 'maratona hazırlanın' mesajı

İnce'den gençlere 'maratona hazırlanın' mesajı

CHP'li muhaliflerin "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplama çalışmaları sürerken Muharrem İnce gençle...

 CHP, ÇATIRDIYOR

CHP, ÇATIRDIYOR

SEÇİM sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları başlayan CHP'de  Muharrem İnce ekibinin düğmeye basmasıyla imza sayısı 350'yi geçti. İki grup a...

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu

TBMM Genel Kurulunda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının üyelerinin isimleri belirlendi. Buna göre, TBMM Başkanvekilliğine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şen...

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yönelik ithamlarda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu...

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

ERDOĞAN İLE TRUMP SURİYE'Yİ GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının Suriye...

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

OHAL UYGULAMASI BİR KAÇ GÜNE SONA ERMİŞ OLACAK

Adalet Bakanı Gül, "OHAL uygulaması bir kaç güne sona ermiş olacak. Ancak, OHAL'in sona eriyor olması bu konudaki mücadelenin sona ereceği anlamına asla gelmeme...