Ortadoğu Gazetesi

Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu

SİYASET / 2017-11-27 13:11:29

Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu

MHP Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, "Hiç bir söylediği diğerini tutmayan, yalan söylemeyi adet edinmiş ve FETÖ'yü aklama senaryosunun baş aktörü haline gelmiş Bülent Arınç, Türk siyasetinin Pinokyosu olarak anılmaktadır" dedi.

 

Büyükataman, "Arınç, açıklamasında " ibrikçibaşılık "tan bahsetmektedir. Kendisi siyasi kariyerini " ibrikçi " olarak yaptığı için herkesi o zaviyeden görmesi normaldir. Bu meslek kendisine yakışmaktadır, kendi yaptığı görevi tarif etmektedir" dedi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, "Bülent Arınç, zırvalarına kaldığı yerden devam etmeye çalışmış, çalışmış diyorum zira hiçbir sorumuza cevap verememiştir. Kendisinin kelime haznesi ve düzeyi göz önüne alındığında verdiği cevaba şaşırmadık.

 

Arınç, açıklamasında " ibrikçibaşılık "tan bahsetmektedir. Kendisi siyasi kariyerini " ibrikçi " olarak yaptığı için herkesi o zaviyeden görmesi normaldir. Bu meslek kendisine yakışmaktadır, kendi yaptığı görevi tarif etmektedir" açıklaması yaptı.

 

Büyükataman, "Bir önceki açıklamasında MHP'nin anladığı milliyetçiliğe karşı olduğunu belirten bu zat, şimdi de " Anadolu milliyetçiliği " gibi garabet dolu, ucube bir kavram ortaya atmıştır.  Nedir " Anadolu milliyetçiliği "?

 

 Bülent Arınç,  hakaretlerimizi iade ediyormuş, hangi hakaret? Bölücübaşını bölünme filminin esas oğlanı haline getirip temiz kağıdı vermeye kalkan sen değil miydin? 

 

Ağlaya ağlaya " Bunlar 3 arkadaştı namaz kılarlardı "diye bölücübaşını parlatma ve aklama vazifesini icra etmeye kalkmadın mı? Bunlarda yalan var mı ve neresi?

 

 Paris'te 3 PKK terör örgütü üyesinin öldürülmesinin ardından, " Böyle ölmeyi hak etmediler " ve " Üzüldüm " açıklamaları yapmadın mı" diye sordu.

 

 "ARINÇ,TÜRK SİYASETİNİN PİNOKYOSU OLARAK ANILMAKTADIR" 

Büyükataman, şunları söyledi: "Hiç bir söylediği diğerini tutmayan, yalan söylemeyi adet edinmiş ve FETÖ'yü aklamasenaryosunun baş aktörü haline gelmiş Arınç,  Türk siyasetinin Pinokyosu olarak anılmaktadır.

 

Ancak aralarında bir fark vardır; Pinokyo'nun yalan söyledikçe burnu uzarken, Arınç'ın ise gözlerinden yaşlar akmaktadır.

Arınç'ın bu çıkışları kendine ait değildir. Pensilvanya'daki ustası " Gepetto " sufle vermekte, Arınç ise tekrar etmektedir.

 

Vermiş olduğu demeçler ve yapmış olduğu açıklamalarla dili basit, kelime haznesi sınırlı, acemi bir hik‰ye yazarını andıran Bülent Arınç'ın bize cevap vermeye kalkarken hiç mi yüzü kızarmamakta, hiç mi utanmamaktadır?

 Arınç fazla çırpınmamalı zira çırpındıkça batmaktadır. Türk milleti Arınç'ın cemaziyülevvelini gayet iyi bilmektedir. 

 

 Milli güvenliğimize yönelmiş tehlikelerin kaynağında kurutulması için olağanüstü bir azim ve gayret vardır. 

İhanete karşı, Türk devletinin birlik ve dirliği için MHP'nin devlete desteği Arınç'ı neden bu kadar rahatsız etmiştir.

 

Bülent Arınç, açıklamasında yoğun tebrik aldığını ifade etmektedir. Acaba bu tebrikleri PKK'dan ve FETÖ'den mi almıştır. Zira devlet ve millet ortak paydasında MHP ve AK Parti'nin " birlik " politikaları yalnızca bunları rahatsız etmiştir. 

Arınç, Başbakan Yardımcılığı döneminde bölücübaşına sekretarya kurulması için üstün bir gayret sarfetmişti. Acaba kendisini arayıp tebrik edenler içinde bölücübaşı var mıdır?

 

"EĞER ARINÇ'IN AKLI ÇOKSA BUNU KENDİNE SAKLAMALIDIR 

Bülent Arınç  "Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fetullah Gülen'in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir." derken  bilerek ve isteyerek terör örgütü propagandası yapmaktadır.

 

FETÖ halen milli güvenliği tehdit ederken, açık açık mesajlar yayınlayıp  "geri geleceğiz"  mesajları verirken Arınç'ın yaptığı FETÖ'ye ümit olmak değil de nedir?Biz dün Bülent Arınç'lara rağmen bu ülkeyi böldürmedik, bugün hiç böldürmeyiz. 

 

Eğer Arınç'ın aklı çoksa bunu kendine saklamalıdır.  Türk milletine engel çıkarmamalı, gölge etmemeli ve aklını çelme çapsızlığından ve çürümüşlüğünden uzak durmalıdır.

 

Güneşe bakmaya cesareti olmayan, ama güneş iddiasında bulunanlar, gölgede kalmaya, gölgeyi ışık sanmaya mahkžmdur. 

 

 NATO beslemelerine, FETÖ'cü hainlere, PKK'lı, PYD'li, IŞİD'li canilere karşı milletle yan yana, devletle sırt sırta vererek sonunu hesap etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi, milli ve manevi değerleri korumaya, milli birlik ve bütünlüğü muhafaza etmeye şevkle, inanmışlıkla ve azimle kararlı ve yeminlidir. Bu uğurda her fedak‰rlığı yapmaktan da geri durmayacaktır.  

 

 


 


Diğer SİYASET Haberleri

Yunanistan'da DHKP-C'nin Erdoğan'a suikast planı ortaya çıkarıldı

Yunanistan'da DHKP-C'nin Erdoğan'a suikast planı ortaya çıkarıldı

Atina'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast hazırlığı içerisinde oldukları ileri sür...

ABD VE İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR

ABD VE İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesi bir defa tarihe, vicdana, hukuka, insafa, insanlık mirasına hakaret ve hıya...

Ataşehir'in yeni belediye başkan vekili belli oldu

Ataşehir'in yeni belediye başkan vekili belli oldu

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin yerine seçilecek Vekil Başkan üç&u...

MHP Adana'da yeni dönem

MHP Adana'da yeni dönem

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan 12. olağan kongrede "MHP Adana İl Başkanı" olarak seçilen Sertan Duran, sağlık nedenlerinden ötürü görevini bı...

Amerika'nın planı ölü doğmuştur

Amerika'nın planı ölü doğmuştur

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, "Kudüs, popülizm ve tek taraflılık uğruna takas edilebilecek bir şehir veya herhangi bir fiyata satılık değildir. E...

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi, kırılma noktası oldu

İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi, kırılma noktası oldu

MÜMİNLERİN Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi bir duvarın tuğlaları gibi birbirine kenetlense hiç kimsenin milyarlarca insanı karşısına almaya cesaret edemeyeceğini belirte...

Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e sert tepki

Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e sert tepki

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den, Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzeten Rıdvan Dilmen'e zehir zemberek bir tepki geldi: Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasınlar. ...

İP'DEN CHP, HDP VE SP'YE İTTİFAK TEKLİFİ

İP'DEN CHP, HDP VE SP'YE İTTİFAK TEKLİFİ

İYİ Parti GİK Üyesi Nuri Okutan,  CHP lideri Kılıçdaroğlu ile HDP Sözcüsü Bilgen ve Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun da katıldığı topl...

İYİ PARTİ'NİN İTTİFAK ÖNERİSİNE SAADET PARTİSİ'NDEN YANIT GELDİ

İYİ PARTİ'NİN İTTİFAK ÖNERİSİNE SAADET PARTİSİ'NDEN YANIT GELDİ

İYİ Parti yöneticisi Nuri Okutan'ın "cumhurbaşkanlığı seçiminde 'ittifak' çağrısına SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan cevap geldi. Karam...

MHP'den 'büyüme' eleştirisi

MHP'den 'büyüme' eleştirisi

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Türkiye'de yüzde 11'lik büyüme yok. Bu büyümeyi savunmak, diğer taraftan faizin artırılmasını savunmaktır&q...