Ortadoğu Gazetesi

Cezair'i değil Kars'ı konuşalım

ARAŞTIRMA / 2011-12-31 09:44:36

Cezair'i değil Kars'ı konuşalım

MHP Kars eski İl Başkanı Oktay AKTAŞ, Ermenilerin Kars'ta Türklere karşı yaptığı soykırımı belgeleriyle gündeme taşıdı.  

Büyük Türk Milletinin sabrını istismar etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen Ermeniler bugünde uluslararası ilişkilerde Türk milletini zora sokma niyetleriyle yine emperyalist güçlerin desteğiyle tarihi ters yüz ederek kendilerine soykırım yapılmış yalanı ve iftirasıyla Fransa'yla beraber Türk milletini karalamaya çalışarak yine kötü ve sinsi emellerine devam etmektedirler.

Oktay AKTAŞ'ın araştınma yazısı:

Bu emellerin asıl amacı ermeni sözde soykırım yalanını dünyaya kabul ettirerek Türk milletini uluslar arası alanda zora sokmak ve batılı büyük devletlerin de desteğini alarak büyük Ermenistan hayalini gerçekleştirmektir.

Bizi yöneten siyasi iktidarın da kendisini iyi sorgulaması gerekir ve her alanda yaptığı gibi dış politikada da yanlışlar yaptığını itiraf etmelidir. Yine yanlış politika yapılıyor ve Fransızların Cezayir'de yaptığı soykırım dillendiriliyor. Fransızların Cezayir'de soykırım yaptığı doğrudur.

Peki ama neden Türk soykırımı gündeme getirilmiyor da Cezayir gündemde tutuluyor? İşte size Kars'ta yapılan soykırımlar. Asıl bunun gündemde tutulması gerekmiyor mu?

Fransızlar, Fransızlıklarını yaptılar ve beklenen kararı çıkardılar. Fransız Parlamentosundan bu kararın çıkacağı daha başından belliyken hiçbir tepkide bulunmayıp iş işten geçtikten sonra tepki vermeye çalışıyoruz. Şunu sormamız lazım :

Bizim Fransızlara kızma hakkımız var mı !

Ermeniler 23 Ağustos 1990 tarihinde bağımsızlık bildirgesinde "Batı Ermenistan işgal altındadır" sözcüğünü açıkça anayasasına koymadı mı? Batı Ermenistan denilen yer Kars'ın da içinde bulunduğu Doğu Anadolu değil midir! Ağrı Dağı'nı hala milli sembolleri olarak görmüyorlar mı! Hala O ülke de Yazışmalarında Ağrı Dağı'nın resmini Koymuyorlar mı?

KARABAĞ'I İŞGAL ETMEDİLER Mİ?

Sarkisyan Ermeni gençlerine bir nasihatinde ; " Bizim nesil Karabağ'ı aldı. sizin nesil de batı Ermenistan"ı ve Ağrı dağını alacaksınız" demedi mi ?

Hocalı'da 613 Türk'ü öldürerek soykırım yapmadılar mı?

Bizim sözde aydınlarımız 'hepimiz Ermeniyiz' diye sokaklarda dolaşmadılar mı? Sözde aydınlarımız Erivan'a gidip soykırım anıtı önünde resim çektirip anıta çelenk koymadılar mı? Sözde aydınlarımız imza kampanyası yaparak "Ermeni soykırımı yaptık özür diliyoruz" kampanyası yapmadılar mı? Pek çok gazetede soykırım yaptığımızı yazan yazarlar yok mu?

Daha çok değil bir hafta önce bu tasarı Fransız Parlamento gündemindeyken, Yaşar Kemal Fransa'dan aldığı nişan"ı kendisine sunulurken, birçok sözde Türk aydını da Fransa'da değil miydi?

Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül koşa koşa Erivan'a gidip maç izlemedi mi?

Ermenistan ile protokol imzalanmadı mı? Bu uğurda kardeş ülkemiz Azerbaycan'ı küstürmedik mi?

Ermeniler istedi diye Azerbaycan bayraklarını milli maçta yasaklamadık mı?

Hükümet ve Dışişleri Bakanı Ermenilerle protokol yaparken Fransa'yı protokoldeki beş ülkeden biri yapmadı mı?

Sayın Başbakan kendi tarihimizi ve kurtuluş savaşımızın mücadelesini veren Atalarımızı katliamcı olarak suçlamadı mı?

BAŞBAKAN 'DERSİM'DE KATLİAM YAPTIK' DEMEDİ Mİ?

2005 de İsviçre de Kabul edilen soykırımı inkar yasasını mimarı olan İsviçre Dişileri Bakanını Davutoğlu nun davetlisi olarak daha dün Ankara da Türk Büyük Elçilerine Karşı konuşma yaptırmadı mı ? Yusuf Halaçoğlu Soykırım yok dediği için halen İsviçre"ye gidemiyor.

Medyadaki Ermeni lobisi, yıllardan beri Türkiye-Ermenistan sınır kapılarının Kars Doğu Kapını açılması için sinsi sinsi çalışmalar yapıyorlar. Aynı zamanda, Azerbaycan ve Türk kamuoyunu yönlendirmekle kendilerini görevli sayıyorlar.

Bunları tamamını fikir suçu olarak gören İktidar mensupları devletin de milli politikasını ve milli çıkarlarımızı her fırsata yok sayarak batılı ve emperyalist devletlerin Türkiye aleyhine karar çıkartmalarına politik zemin hazırlamıştır. Yarın diğer Batılı ülkeler Fransa Parlamentosunun aldığı kararı emsal olarak görürse o zaman ne yapacaksınız?

Halen daha açılımlardan ve azınlık haklarından bahsediyor iktidar. Kurucu iradenin kurduğu milli devleti tamamen etkisizleştirmek için her yolu deniyorlar. Hem içten hem de dıştan milli devlet tehdit altındadır.

Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan Bu yukarıda ki saydığımız olayları ve sorunları bilmiyorlar mıydı. Tabi ki biliyorlar. Hep taviz vererek bugün içinden çıkılmaz bir konuma getirildi her şey. Kendi tarihimizi hep karaladılar ; hep sorunlu olarak gördüler. Öyle zannettiler ki Batılılara hoş görünürsek bizim bir dediğimizi iki etmezler.

Ey iktidar mensupları, Batılıların kafasının içinde hep zaman Sevr Antlaşması vardır. Bir fırsat yakaladılar mı hemen Sevr Antlaşmasını kabul ettirmek için emperyalist oyunlarını devreye sokarlar.

Çünkü Batılılar hala Lozan Antlaşmasını kabullenemiyor. Asıl düşmanlık bu.

Düşünebiliyor musunuz sayın Cumhurbaşkanının telefonuna Sarkozy çıkmıyor yani dikkate almıyor. Adamlar bu kadar kendilerine güveniyorlar. Bu da emperyalist düşüncenin bir sonucudur. Hani Türkiye'nin sözü dinleniyordu?

Şimdi de tutturmuşlar Cezayir soykırımı. Neden Türk Soykırımından bahsetmiyorlar. Özelikle Doğu Anadolu Güney Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerimizde Ermeni çeteleri, Fransa, İngiliz ve Rusların da desteklerini alarak Türklere acımasızca katliam yapmışlardır. Karsta yaptıkları katliamların bir kısmını aşağıda açıklıyorum işte gerçekler:

15 Nisan 1918'de Kars Derecik (kalo) köyün de 360 Türk yakılarak öldürüldü.

25 Nisan 1918 de Kars Subatan köyün de 571 Türk yakılarak öldürüldü.

25 Haziran1918 de Kars Arpaçay'ın Büyük Çatma köyünden 183 Türk Ermeni Taşnak çetesi tarafından öldürülmüştür.

1918 de Kars Kağızman"a giren Türk Ordusu şehir merkezinde cadde ve sokaklarda Ermenilerin Acımasızca Katliamları na maruz kalan 400 e Türkün cesedi ile karşılaşmışlardır.

Mart-Nisan 1918 de Kars Kağızman Çeperli ve çevre köylerinden 500 Türk Ermeni çeteleri tarafından öldürülmüştür.ve 3.000 kişi ise kayıptır.

1918 de Kars Kağızman Çilehane ve Ortaköy köylerinde dere içinde 300 Türk'ü acımasızca öldürdüler.

Ağustos 1919 de Arpaçay (Zerşat) Tepe köyünde 5 erkek 1 kadın harman vakti Taşnak çeteleri tarafından öldürülmüştür. Yine Zerşat'la Macitli köyünden 30, Keçebörk köyünden (Akçalar) 40, Kızıl Kilise köyünden (Erdağı) 60 kişinin vahşice öldürüldüğü ve 70-80 kadar çocuğun ise ateşle yakılarak öldürüldü. Ayrıca 8.000 adet hayvanı da alarak yanlarında götürdüler.

17 Ocak 1920'de Susuz ve Arpaçay'ın Müslüman Türk köyleri olan Göğerçin,Kuzgunlu, Geçit, Borçalı Meçitli, Kümbet, Ağzı Açık, Memeş ( Karçiçeği) Bendivan (kayalık) ve Kalaçik köyleri Ermeni askerleri tarafından top atışı yapılarak bu köylerin tamamı yıkılmış, köylülerin bütün malları talan edilmiştir.

26 Ocak 1920'de Ermeni kumandanlarından Baratof ve Marzmanof'un top ve ağır silahlanmış askerleri ve çetelerinin tarihteki adı "Şüregel kırgını" olarak da geçen katliamı; büyüklük ve korkunçluk bakımından diğerlerinde çok acıdır.

Anı köyünden 40, Daynalık (Soylu) köyünden 100, Bacıoğlu köyünden 50, Okcuoğlu köyünden 150, Cedere köyünden (değirmen köprü) 30, Ergine köyünden (kaya köprü) 40, İncedere köyünden 30, Büyük Aküzüm köyünden 70, Aslanhane köyünden 30, Sosgirt köyünden (taş dere) 100, Şahnalar köyünden 220, Karahan köyünden 200, Söğütlü köyünden 18, Geçit köyünden 30, Hacıpiri köyünden 30, Küçük Kımılı ( Küçük Durduran) köyünden 60, Akbulak köyünden 30, Küçük Kızıllaş (süngü deresi) köyünden 20, Büyük Kızıltaş köyünden 100, Çakmak köyünden 30, Mağaracık köyünden 100, Kara Haçlı (Başkaya) köyünden 150 Müslüman Türk vahşice öldürülmüş; bu kişilerin malları ve evleri de ateşe verilmiştir.

O gün sınırlarımız içinde olan köylerimizde öldürülen Türkler Mollamusa köyünden 100, Bacıoğlu köyünden 50, Vartalı'dan 100, Aralık köyünden 30, Kara Kilise köyünden 35 kişi öldürülmüştür.Bu beş köyümüz 1920' den sonra Ermenistan sınırları içinde kalmıştır.

Marzanof kumandasındaki askerler Allahüekber Dağı yanındaki Ayı deresi yakınlarındaki bir mağara içine sığınan 80 kadar Müslüman Türk'ü parçalatarak öldürmüştür.

Ermeni soykırımı tamamen yalandır ve uydurmadır. Asıl soykırım Türklere yapılmıştır. Bunların bazılarını yukarıda açıklamaya çalıştım. Türk Tarihi anamızın ak Sütü kadar aktır ve temizdir. Tarihi şanlı olan Türklere kimse soykırımcı diyemez. Soykırımcı demek katil demektir. Türk Milleti hiç bir zaman katil olmamıştır. Türk Milleti, kendisine sığınan milletlerin milliyeti ne olursa olsun hep hoşgörüyle bakmış ve koruyup kollamıştır.

Batılı Devletlerin tarihleri ise hep kan, gözyaşı, katliam, soykırımlarla doludur. Dünyaya katliamı ve soykırımı emperyalist Batılı devletler öğretmiştir.

Bir sözüm de Kars Belediye Başkanınadır. Cezayir soykırımı için Kars'ta anıt Yapacağını söylemiştir. Cezayir için anıt yaptıracağına Ermeniler tarafından Karst'a öldürülen Türkler için anıt yaptırsan daha iyi olmaz mı?

Bu AKP'liler neden kendi ülkelerinin tarihlerine sahiplenmiyor. Neden kendi tarihimizle hiç ilgilenmez bu AKP'liler. Kendi milletinin maruz kaldığı soykırım varken Cezayir'in uğradığı soykırım sizin neyinize fayda sağlayacak.

15 Nisan 1918 de Derecik de Ermeni çeteleri tarafından soykırıma uğrayan Türkler için o köylü olan Aşık kahraman bir ağıt yazmıştır. Kendisi de yaralı olarak kurtulmuştur.

İşte Kalo Köyü'ndeki o ağıt :

Ey ağalar nasıl diyem derdimiz

Vardır zulmün sonu Arşa dayandı.

Ermeni, İslam"ı kırdı, taladı

Mazlumlar amanı, Arşa dayandı.

***

Kalo"nun Köyü"nü bastı ceng açtı

Mitralyoz, tüfekle od,ataş saçtı,

Ana: evlat attı, dağ taşa kaçtı

Sabiler şivanı,Arşa dayandı.

***

Mevla"nın takdiri erişti başa

Yüz çevirdi, bakmaz kardaş kardaşa

Üç yüz atmış canı yaktı ataşa

Koptu Nuh Tufanı Arşa dayandı.

***

Bir cenaze gördüm: kan olmuş yüzü,

Portlamış kenara sıçramış gözü,

Üç yüz atmış canın sönmüş közü,

Yanan can dumanı, Arşa dayandı.

***

Bir yiğit vurulmuş:parmaklar,kamış,

Kaçarken kafir"e yolu uğramış,

Kafir tutmuş:Tike, tike doğramış,

Hançer, kılıç yanı, Arşa dayandı.

***

Bir yiğidi: vumuş, yolda koymuşlar,

Can teslim etmeden,deri soymuşlar,

Cep-cep etmiş, yanlarını oymuşlar,

El cepte, figanı Arşa dayandı.

***

Bir gelin gördüm: Ayağa kalkmış,

Sandım ki, canı var, yüzüme bakmış,

Kafir, mismar ile direğe çakmış,

Mismar, çivi ünü Arşa dayandı,

***

Bir hamile kadın:Davranmış kaça.

Ermeni, eylemiş hep parça, parça

Kılıç ile vurmuş, bölünmüş kalça,

Akan kızıl-kanı , Arşa dayandı.

***

Çocuğu, karnından çıkartmış, bakar;

Can teslim etmeden, süngüye takar,

Bebeğin fizanı, dağ-taşı yakar,

Dağın, taşın şanı, Arşa dayandı.

***

Altı yüz atmış can, battı kırıldı:

Çoğu yandı,geri kalan vuruldu,

Bu köyün defteri artık dürüldü,

Halinin yamanı, Arşa dayandı.

***

Tanrı Ermeni ye vermiş fırsatı,

Kesti kökümüzü, kırdı milleti,

Rüzi-kıyamet"e kaldı müddeti,

İntikamın günü, Arşa dayandı.

***

Kahraman, kan ağlar,bu serim duman

Çattı bu zaman, ol Ahır-zaman,

İslam"a yar olsun Ahrette iman,

Kafirler isyanı,Arşa dayandı


 


Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

ÜLKÜCÜLÜK ŞEREFTİR, ŞEREFTEN TAVİZ OLMAZ

ÜLKÜCÜLÜK ŞEREFTİR, ŞEREFTEN TAVİZ OLMAZ

Hedefi Turan, rehberi Kur'ân olan ülkücüler için liderimizin söylediği bu sözler herkese örnek olmalı. "Bayrağa kan gerek, solmasın" diy...

BU SEVDA BİTMEZ...

BU SEVDA BİTMEZ...

  Yavuz MÜFTÜOĞLU Küresel sistemin derin çalkantılar ve facialar yaşadığı bir dönemde, inancını ve ilhamını yalnızca büyük Türk mil...

Kızıl Elma

Kızıl Elma

Kızılelma Nedir?   Kızılelma, "Üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştığı oranda cazibesi artan ülküler veya düşle...

Alparslan Türkeş'in Uluslararası İlişkiler'e bakışı ve dış politika anlayışı

Alparslan Türkeş'in Uluslararası İlişkiler'e bakışı ve dış politika anlayışı

İnsanın toplumsal bir varlık olarak ortaya çıkışından itibaren, milletler birbirleri ile ilişki içerisinde hayatlarını devam ettirmişlerdir. Uluslararası ilişkiler disipl...

Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi

Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi

         Türk tarihinin ve beraberinde dünya tarihinin akışını değiştiren Sarıkamış harekatın üzerinden 103 yıl geçmiş olsa da, tartışma...

Sarıkamış harekatının tarihteki yeri ve önemi

Sarıkamış harekatının tarihteki yeri ve önemi

         Türk tarihinin ve beraberinde dünya tarihinin akışını değiştiren Sarıkamış harekatın üzerinden 102 yıl geçmiş olsa da, tartışma...

Romanya'da Türk İzleri

Romanya'da Türk İzleri

Nerede TÜRK varsa oraya gidip Ata topraklarındaki soydaşlarımızı, oradaki ecdat yadigârı tarihi eserlerimizi büyük bir özenle gözlerimizin önüne seriy...

'Ülkücü olmak çileye talip olmaktır, nimete, ikbale değil'

'Ülkücü olmak çileye talip olmaktır, nimete, ikbale değil'

Yavuz MÜFTÜOĞLU     TANRI DAĞI KADAR TÜRK HİRA DAĞI KADAR MÜSLÜMAN   Düşünce ve icraatlarıyla sadece Türk Dünya...

BÜYÜK DAVALARI BÜYÜK LİDERLER YAŞATIR

BÜYÜK DAVALARI BÜYÜK LİDERLER YAŞATIR

Yavuz MÜFTÜOĞLU   Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu, efsane lider Başbuğ Alparslan Türkeş'in 19. ölüm yıldönümü i&cced...

101. Yılında Sarıkamış Harekâtı'nın Türk tarihindeki yeri ve önemi

101. Yılında Sarıkamış Harekâtı'nın Türk tarihindeki yeri ve önemi

Rusya tarihte en çok tehdit aldığımız, en çok savaştığımız, en çok şehit verdiğimiz, en büyük toprak kayıplarına uğradığımız devlettir.  Tarihe...