Ortadoğu Gazetesi

DEVLET BAHÇELİ VE UZUN 21 YIL

KÖŞE YAZILARI / 2018-07-06 09:59:19

DEVLET BAHÇELİ VE UZUN 21 YIL

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ'nin MHP Genel Başkanlığına geleli tam 21 yıl olmuş.

Milliyetçi Ülkücü Hareket, kurulduğu günden sonra geçen uzun ve zorlu süreci Ülkücü Hareketin Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ'in liderliğinde geçirmiştir. Bu zorlu süreçte kan vardır, göz yaşı vardır. Soğuk yurt odalarından, kahvehanelerden, cezaevlerine hücrelere uzanan yaşanmışlıklar vardır.

1997 yılının Nisan başında 4 Nisan günü gece yarısı acı haber duyulur. Başbuğ Türkeş Hakka yürümüştür.

Cenaze için 8 Nisan günü belirlenir. 4 Nisan günü nasıl günlük güneşlik ise 8 Nisan da o kadar soğuk, ayaz ve Ankara kar altındadır.

Türkiye'nin ve dünyanın bir çok yanından Başbuğ Türkeş'e son görevini yapmak için gelen Ülkücüler, Başkent Ankara'da kar, boran ve tipi ile karşılaşırlar.

Cenaze töreni de Başbuğ Türkeş'e vefa adına milyonların eşliğinde gerçekleşmiştir.

Dualar, tekbirlerler eşliğinde Başbuğ Türkeş beştepede ki ebedi istirahatgahına defnedilir.

En büyük mirası ve emanetleri Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarıdır.

Bu zor zamanda Ülkücü Hareketin zor zamanlarında hep var olan, ismini ön plana çıkararak değil yaptığı hizmetlerle verdiği mücadele ile hep adından söz ettiren bir isimin o günlerde adından söz edile gelmektedir. 12 Eylül öncesinin o zor zamanlarında Ülkücülerin Devlet Ağabeyi, Devlet Hocası işte yine bu zorlu süreçte de adından söz ettirmektedir. 1980 ihtilalinin yarattığı travma karşısında akademik hayatını bir kenara iterek 1987 yılında Başbuğ Türkeş'in emrine uyarak 17 Nisan 1987 günü partiye katılır ve 19 Nisan günü yapılan kongre ile MÇP Genel Sekreterliği görevine gelir.

1987'de nasıl bir fedekarlık örneği göstermiş, nasıl bir feraset sergilemiş ise 1997 yılında da da aynı feraset, aynı fedakarlık ve aynı cesaret ile bir adım öne çıkmıştır.

18 Mayıs 1997 tarihinde yapılan MHP Olağanüstü Kongresi olaylı geçmiştir.

Daha sonrasında 6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan Olağanüstü Kongre ile Milliyetçi Ülkücü Harekette yeni bir dönem başlamıştır. Ülkücü İradenin tecellisi ile MHP Genel Başkanlığına Devlet BAHÇELİ seçilmiştir.

Başbuğ Türkeş'in vefatı sonrasında Türkeş öldü, MHP bitti fitne ve yaygarasının karşısında bu fitneyi yerle bir edecek bir isim vardır. Anadoluyu dört bir yandan gezerek gerekli çalışmalar başlatılır. MHP Arge Merkezi ve Siyaset Okulu kurularak çalışmalara hız verilir.

6 Temmuz 1997 günü başlatılan çalışmalar 18 Nisan 1999 gününe kadar hız kesmeden devam eder.

Baraj altında kalır denilen MHP, %18'lik oy oranı ile Türkiye'nin ikinci büyük partisi, sağın en büyük partisi olarak meclisteki yerini almıştır.

MHP'nin hükümet ortağı olduğu 57. Hükümet dönemi Türkiye çok büyük badireler atlatmıştır.

Türkiye'de siyaset ve toplum mühendislerinin attığı adımları iyi okuyan MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ Kocayayla'da işaret fişeğini yakar ve 3 Kasım 2002 günü seçim yapılması için gerekli açıklamayı yapar.

2007'de Cumhurbaşkanı seçilemediği süreçte de siyasette Devlet Bahçeli çizgisini ve Devlet Bahçeli farkını ortaya koyar. 

7 Haziran seçimleri sonrasında attığı adımlar ve izlediği stratejiler Devlet Bahçeli'nin farkını bir kez daha ortaya koymaktadır.

15 Temmuz gecesi ülke darbe ile karşı karşıya kaldığında MHP Genel Merkezinde hükümet ve devletin yanında yer alarak ülkeyi darağacından alan bir Devlet BAHÇELİ vardır.

11 Ekim 2016 günü mecliste MHP grup toplantısında yaptığı açıklamalarla ülkeye yeniden istikamet çizmektedir.

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum ile Millet iradesinin tecellisi ile Türkiye artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde karar kılmıştır.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ, 17 Nisan 2018 günü yaptığı meclis grup konuşmasında bölgenin ve ülkenin gereklilikleri ve gerçekliklerini de göz önüne alarak erken seçim ister.

Türkiye'nin 24 Haziran seçimlerine gittiği süreçte Başbuğ Türkeş'e yanında 3/5 genç var diyenler, 12 Eylül sonrası MHP bitti diyenler, 1997'de Türkeş öldü MHP bitti diyenler, 1999'da MHP Barajı geçemez diyenlerin ürünleri ve zihniyetini taşıyanlar MHP'nin 24 Haziran seçimlerinden çok büyük bir hezimet ile çıkacağı yönünde kamuoyu yaratma çalışmalarına girmişlerdir.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ'nin siyasi ufku, bilgeliği bir kez daha galip gelmiştir.

Bir kez daha MHP bitti diyenlerin suratına en büyük tokadı Büyük Türk Milleti 24 Haziran günü barajları yararak, MHP'yi meclise taşıyarak Millet iradesinin tecellisini ortaya koymuştur. Köşelerinden kin kusanlar, anket şirketleri adıyla yapılan mühendislik çalışmalarının hepsi yer ile yeksan olmuştur.

MHP Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ, benim aklım hep Türkiye'dir derken gücünü Türk milletinden aldığını ortaya koymuştur.

Bu vesile ile Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ'nin Liderlikte 21.yılını tebrik eder daha uzun yıllar Hareketin başında bulunmasını ve Rabbimden uzun ömür temenni ettiğimi bildirmek isterim.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

  ALİ YAPAR VELİ BOZAR KARAYOLLARI BAZEN HAYATIMIZI KARARTIYOR   Yazın en yoğun zamanı. Tatilciler bir yılın yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Te...

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP kendini yeni bir yol ayrımında bulduysa bugüne kadar yaptıklarındandır. Memleket kötü duruma düştüğünde kötülerle bir olan, milliyetçilik...