Ortadoğu Gazetesi

BIST
95,411
%0,00
USD
5,3520
%0,38
EUR
6,1118
%0,53
Altın
221,9680
%-1,49

Filistin atkısı takıp Trump'ı eleştirdi

GÜNDEM / 2018-05-15

Filistin atkısı takıp Trump'ı eleştirdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısını yaparken kürsüye Filistin atkısıyla çıktı. Gazze'deki katliam üzerinden ABD Başkanı Trump'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Amerika'da kendi iç sorununu çözemeyen bir başkan, sorunu gündemden düşürmek için İsrail'le ilgili başka  politikaları yürürlüğe koydu"  dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Amerika'da kendi iç sorununu çözemeyen bir başkan, sorunu gündemden düşürmek için İsrail'le ilgili başka  politikaları yürürlüğe koydu"  dedi.

 

 Partisinin grup toplantısında konuşan  Kılıçdaroğlu, ABD'nin Ortadoğu'da artık arabulucu olma rolünü tümüyle kaybettiğini belirterek, "Çünkü taraftır, İsrail hükümetinden yana taraftır. ABD yönetiminin, Trump'un, Ortadoğu'ya barış getirme şansı artık yoktur; kan, gözyaşı, ölümleri getirir"  açıklaması yaptı.

 

 Filistin atkısı takıp Trump'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Gönül isterdi ki bu katliam karşısında dünya ayağa kalksın. Kısık seslerle bu protestolar yapılıyor, kısık seslerle. Arap dünyası... Kendi içinde birlik olmayan Arap dünyası, birbirini yiyen Arap dünyası, birbirini gırtlaklayan Arap dünyası, egemen güçlerin oyununa gelen Arap dünyası... Bir araya gelip Filistin'e sahip çıkamıyorlar. Bundan daha büyük bir ayıp tarihte yoktur. Biz sahip çıkarken, onlar bizim kadar sahip çıkamıyorlar. Kendi vatanını savunan insanlar katledilirken kısık seslerle protesto bizim içimize sindireceğimiz bir tepki şekli değildir" açıklaması yaptı.