Ortadoğu Gazetesi

Ford Kuga, Ford Options ödeme sistemi ile Türkiye'de

OTOMOBİL / 2010-06-27 16:20:27

Ford Kuga, Ford Options ödeme sistemi ile Türkiye'de

Ford Otosan, powershift otomatik vites konforu sunan 4x4'ü Ford Kuga'yı, Ford Options ödeme sistemi ile Türkiye pazarına sundu.
 
 

Yavuz MÜFTÜOĞLU

Türkiye otomotiv sektörünün lider şirketi Ford Otosan, yeni PowerShift otomatik şanzıman teknolojisi ve cazip fiyatlarla satışa sunduğu 4x4'ü Kuga'yı Dalaman'da yaptığı bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

Kuga klasik otomatik şanzımanlara göre daha yumuşak vites geçişleri ile maksimum sürüş keyfi yaşatıyor. Benzer çift kavramalı otomatik vites sistemlerine göre daha fazla verim ve yakıt ekonomisi sağlayan PowerShift teknolojisi; yeni Euro5 140 PS'lik 2.0L dizel motorla birleştiğinde sürücüsüne geçişleri değil gücü hissettiriyor.
 
100 kilometrede ortalama 6.8 litre ile pazardaki diğer 2.0L dizel modellerle karşılaştırıldığında sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip olan Kuga Powershift 2.0L; 72.900 TL'den başlayan fiyatlarla tüketiciye sunuluyor.

Kuga'nın sınıf lideri yakıt ekonomisine sahip yeni PowerShift teknolojisiyle daha da konforlu hale geldiğini belirten Ford Otosan A.Ş. Genel Müdürü Nuri Otay; otomatik vitesin 4x4 segmentinde Kuga için çok önemli bir talep olduğunu ve bu talebi müthiş bir konfor sağlayan PowerShift ile karşıladıklarını belirtti. Otay ayrıca; 1992'den bu yana Avrupa'nın 9 ülkesinde yaklaşık 2 milyona yakın kişiyi Ford sahibi yapan Ford Options'ı Türkiye'de Kuga ile uygulamaya başladıklarını belirterek, "Bu yeni ödeme sistemiyle Ford Kuga'ya sahip olmak artık çok kolay olacak" dedi.

Ford Options: Sınıf Atlatan Ödeme Sistemi

Ford Otosan A.Ş. Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner ise aracı iki yeni donanım seviyesi ve Ford Options avantajlarıyla pazara sunduklarını belirtti. Özüner şu bilgileri verdi: "2008 yılının Şubat ayından bu yana 47 binden fazla müşteriyi araç sahibi yapan Ford Finans, şimdi de yepyeni bir ödeme sistemi olan Ford Options'la herkese Ford Kuga'ya sahip olma ayrıcalığı sunuyor.
 
 
Ford Options geleneksel finansman yöntemlerinden farklı olarak tüketiciye ödemelerinde daha fazla esneklik sağlıyor. Yüzde 30 peşinat ve standart ödemede ayda 1.700 TL yerine 1.138 TL'den başlayan ödeme seçenekleriyle 24 ve 36 aylık vadeler yapılabiliyor. Ford Kuga'da uygulanacak bu yeni ödeme planıyla kullanılan kredi tutarının belli bir kısmı vade sonuna ertelenerek aylık ödemeler %30 - 40'a varan oranlarda düşürülüyor."

Ford Options ile "Ömür boyu Ford" sahibi olmak mümkün olacak. Kullanıcı, vade sonunda kalan borcunu ödeyerek kredisini kapatabileceği gibi aracını yetkili satıcıda takas edip borcunu devredebilecek. Araçlarını takas eden kullanıcılar, elde ettikleri gelirle kredi borçlarını kapatıp, yeni araçları için kullanacakları kredinin ön ödemesini yapabilecek.

FordOption Kuga'yı takiben Cmax ve Mondeo'da da devreye alınacak olup, zaman içinde diğer ürünler içinde bir finansal çözüm haline getirilecek.
 

Kuga 72.900 TL'den başlayan fiyatlar ve yeni donanım seçenekleriyle satışta

Kuga 4x4; 72.900 TL'den başlayan çok avantajlı fiyatlarla; iki yeni donanım seviyesi ve bir opsiyon paketiyle müşterilerine çok cazip fırsatlar sunuyor.

Giriş seviyesi olan Titanium'da; ön ve arka park sensörleri, katlanabilen aynalar, yağmur sensörü, parçalı deri koltuklar, Sony müzik sistemi bulunuyor.

Opsiyonel olan Titanium X paketinde; Titanium donanımına ek olarak panoramik cam tavan, bi-xenon farlar, güneş ışınlarını yansıtan ısıtmalı ön camlar yer alıyor.

Selective ise; tüm bu özelliklere ilave olarak deri döşeme ve ısıtmalı ön koltukları da içeren full donanım seviyesini içeriyor.
 

Sınıf lideri yakıt ekonomisiyle PowerShift geçişleri değil gücü hissettiriyor

Ford'un Getrag ile birlikte geliştirdiği çift kavrama sistemine sahip 6 ileri PowerShift şanzımanda iki adet dişli grubu bağımsız birer kavramayla birbirine paralel çalışıyor. İlk grup dişlide 1, 3 ve 5'nci vitesler yer alırken, ikinci grup dişlide 2, 4 ve 6'ncı vitesler yer alıyor.
 
Şanzıman D konumuna getirildiğinde kavrama sistemlerinden biri ilk vitesi seçerken, diğeri ikinci vitesi geçiş için önceden hazırlıyor. Böylece klasik otomatik şanzımanlara göre çok daha yumuşak vites geçişleri ile maksimum sürüş keyfi yaşanıyor. Kuga, pazardaki 2.0L otomatik şanzımanlı modeller arasında 100 km'de 6,8L yakıt tüketimi ile sınıf lideri yakıt ekonomisi sunuyor.
 
Bunda hem manuel versiyondaki 136 PS'lik Euro4 motora göre parçalarının %50'den fazlası yeniden tasarlanmış yeni 140 PS'lik Euro5 motorun hem de PowerShift teknolojisinin katkısı var. Aracın ömrü boyunca hiçbir bakım gerektirmeyen yeni bir dizel partikül filtresine sahip motorda geliştirilmiş TDCi içten yanmalı sistem, değişken kapasiteli yakıt pompası, optimize edilmiş egzoz gazı sirkülasyon sistemi ve azaltılan sürtünme ile yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve motor ses seviyesinde önemli iyileştirmeler sağlandı.
 
Vites geçiş aralıkları verimlilik esas alınarak optimize edilen PowerShift teknolojisi yeni 140 PS'lik motorla birleştirildiğinde Kuga artık daha ekonomik ,daha sessiz bir araç olarak rakiplerinden ayrışıyor. Yeni araç, 179g/km 'lik CO2 emisyon seviyesi ile de 2.0L dizel otomatik versiyonlar içinde sınıfının lideri ve en çevreci teknolojiye sahip olanı.
 

Güvenlik ve fonksiyonellik üst seviyede

Kinetik tasarım öğelerine sahip yüzüyle heyecan uyandıran Kuga, bir yandan Ford marka araçların ortak özelliği olan üstün yol tutuş dinamiklerini sunuyor, diğer yandan arazi koşullarında da etkin ve güvenli bir performans ortaya koyuyor. Kompakt boyutları sayesinde şehir içinde rahat bir kullanımı olan ve yolcularını rahat ettirecek geniş bir yaşam alanı bulunan Ford Kuga'ya ilk bakıldığında, aracın sportif ve enerjik hatları ile rakiplerinden ayrı bir yerde durduğu farkediliyor.

Geriye doğru uzanan farlar, geniş alt ızgara ve bombeli ön kaput aracı önden oldukça kaslı ve güçlü gösteriyor. Araçta sürücünün değişen yol koşullarına hiçbir butona basmasına gerek kalmadan kendini adapte edebilen Haldex akıllı 4 çeker sistemi bulunuyor.
 
 
Sistem, ihtiyaç halinde motor torkunu ön ve arka dingiller arasında 50/50'ye varan oranda dağıtabiliyor. Kuga her türlü yol koşuluna adaptasyonu Haldex sistemiyle birlikte çalışan entegre elektronik sistemlerle sağlıyor. Bu sistemler araca en zorlu yol koşullarında mükemmel direksiyon hakimiyeti, üstün yol tutuşu ve denge sağlıyor.

EuroNCAP testlerinde 5 yıldızla ödüllendirilen Kuga'nın her parçası üst seviyede güvenlik ve sağlamlık düşünülerek tasarlandı. Ford'un Akıllı Güvenlik Sistemi'ne (IPS) ek olarak sağlamlaştırılmış çelikten imal edilen sert yolcu kafesi maksimum güvenliği sağlıyor.
 
Ford, kullanıcılara tasarımın yanında iki parça halinde açılan bagaj kapağı gibi özelliklerle ihtiyaç duydukları fonksiyonelliği de sunuyor. Ekstra bagaj alanına ihtiyaç duyanlar için ikinci koltuk sırası 60/40 bölünebiliyor. Mevcut bagaj alanını maksimize etmek için arka koltuklar bütünüyle düz bir şekilde yatabiliyor.


 


Diğer OTOMOBİL Haberleri

Otomotiv sektörünün temmuz ayı ihracatı arttı

Otomotiv sektörünün temmuz ayı ihracatı arttı

Otomotiv endüstrisinin temmuz ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,8 artarak 2 milyar 765 milyon dolar oldu. Uludağ Otomotiv ...

BROBUS'TAN YENİ YÖNETMELİĞE UYGUN OKUL SERVİSLERİ

BROBUS'TAN YENİ YÖNETMELİĞE UYGUN OKUL SERVİSLERİ

2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala Türkiye'nin önemli Ticari Araç Üst Yapı şirketlerinden Brobus, yeni yönetmeliğe...

Bosna Hersek'te 'Fiat Fiço' festivali

Bosna Hersek'te 'Fiat Fiço' festivali

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 2. Uluslararası Fiat Fiço festivali düzenlendi.   2. Uluslararası Fiat Fiço festivali kapsamında, İtaly...

Bakan Varank 'Babayiğitler' ile ilk toplantısını yaptı

Bakan Varank 'Babayiğitler' ile ilk toplantısını yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu kabul etti ve ilk toplantısını yaptı.   AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, T&...

AZ YAKAN, İYİ KAÇAN...

AZ YAKAN, İYİ KAÇAN...

Honda'nın dizel motorlu Civic modelinin otomatik vitesli sedan ve hatchback versiyonu yollara çıktı. Performans ve ekonomik yapısıyla Honda Civic sedan dizel otomatik Elegance donan...

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500'de yer aldı

Avek Otomotiv bu yıl da FORTUNE 500'de yer aldı

Otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Avek Otomotiv, FORTUNE Türkiye dergisinin 2017 yılı Türkiye'nin en büyük 500 şirketi listes...

TÜRKİYE'NİN İLK KLASİK OTOMOBİL ŞOVU BAŞLADI

TÜRKİYE'NİN İLK KLASİK OTOMOBİL ŞOVU BAŞLADI

Mustafa Koç'tan Ayhan Işık'a, Zeki Alasya'dan Sadri Alışık'a birçok ünlünün de kullandığı otomobillerin yer aldığı festivalde, 500 klasik oto...

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Zorunlu trafik sigorta poliçesinin ilgili mevzuat çerçevesinde sonlandırılması durumunda, sigorta şirketine tahakkuk eden prim 25 liradan az olamayacak.   Kara...

Audi CEO’su Stadler tutuklandı

Audi CEO’su Stadler tutuklandı

Almanya Münih Savcılığı, Volkswagen Grubuna bağlı Audi şirketinin CEO’su Stadler’in dizel skandalı soruşturması kapsamında delilleri karartma şüphesi nedeniyle tut...

AVEC CAR RENTALS'TAN YENİ HİZMET

AVEC CAR RENTALS'TAN YENİ HİZMET

Avec Car RentalsGümüş İyon Bakteri Temizliği ile farklı hizmet anlayışını ortaya koyuyor.   “Sizin tercihiniz, bizim önceliğimiz” felsefesiyle hizme...