Ortadoğu Gazetesi

HAYIRCI CEPHENİN FETÖ DAYANIŞMASI!

KÖŞE YAZILARI / 2017-12-30 09:06:14

HAYIRCI CEPHENİN FETÖ DAYANIŞMASI!

KHK açıklandıktan sonra CHP, HDP, İP ve bunların uzantıları yani kısacası kendilerine "Hayır Bloku" adını verenler boncuk tanesi gibi yine dizildiler. Bunları yöneten bir merkezin ve bunlara aynı malzemeleri dağıtan bir propaganda fabrikalarının olduğu kesindir. Çünkü hepsi her konuda olduğu gibi bu konuda da ağız birliği yaptılar.

Bu "Hayır Blokunu" yaptığı açıklamalarla çıldırtan, oturdukları koltuklarda ters döndüren kişi de MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli olmaktadır. Bunların hepsi "MHP ve Devlet Bahçeli" ismini duyar duymaz ışık görmüş yarasa halini almaktadır. MHP Lideri Devlet Bahçeli KHK maddesine tepki gösterenlere "Bundan gocunanlar FETÖ'nün kurşun askerleridir." demişti. Adrese teslim bir tespit olduğunu muhatapları hemen gösterdi.

CHP, HDP, İP sanki asker konusunda çok hassas gibi MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye cevap vermek için, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaralı bir askerin başında Bozkurt işaretiyle poz veren kişiye gösterdiği "Doğru olup olmadığı henüz belli değilse de, bir askerin kafasının kesilmesi tarif ve izahı olmayan canavarlıktır. Her şey bir yana, hayatını kaybetmiş bir Mehmetçiğin başında bozkurt işaretiyle fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşan iblis uşağı yaratık nedeyse bulunup darbecilerle birlikte cezalandırılmalı, bu şerefsiz doğduğuna pişman edilmelidir." şeklindeki tepkisi üzerinden eleştiri geliştiriyorlar.

CHP'nin en itici tiplerinden, boşboğaz Özgür Özel bu konuda demiş ki :15 Temmuz'da masum mehmetçiklere kıyanlara af getiren düzenlemeye tam destek veren BAHÇELİ o gün bu konuda neler söylemiş neler... Bugün ne var bunda? CHP niye rahatsız? Diye soran Bahçeli'ye şimdi biz soruyoruz: Ne değişti? Vicdanınız o gün rahatsızdı Şimdi nasıl rahat???

***

 "Devlet Bahçeli dün böyle demişti, şimdi bu KHK'yı savunuyor" gibi elmalarla armutları birbirine karıştıran propaganda değil de nedir bu?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişime karşı bu ülkede "Milliyetçi Hareket Partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır." Şeklinde ilk açıklamayı yaparak, hükümetin yanında yer almış bir liderdir.

FETÖ'ye karşı yıllardır mücadele eden, 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilk duruşu sergileyen olarak, yanlışa yanlış doğruya doğru deme ilkesini de hep göstermiştir.

CHP'nin siyasi tezi "15 Temmuz darbe girişimini FETÖ yapmadı, bu AKP'nin kontrollü darbe girişimi  " değil mi?

O halde CHP kimin yanındadır ve kimden hesap sorulmasını istemektedir? 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası, şehit ve gazi edilen bir tane vatan evladının ismini ağzına almamış CHP, sanki bir hassasiyeti varmış gibi neyin yaygarasını yapmaktadır?

CHP'nin bir asker hassasiyeti mi vardır? 

Ya da gerçekten "suçlu kimse o cezasını çeksin" isteği mi vardır?  Hiçbiri yoktur.

Asker hassasiyeti olsa, HDP-PKK asker şehit ederken niçin onlarla yoldaşlık yapsın ki? Terörist leşlerine sahip çıkmak için yürüyen, terörist leşlerini havaalanından karşılamak için heyet halinde giden bu CHP değil midir? Askerlerimizi şehit eden PKK'nın, HDP'nin gönüllü avukatı CHP, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin paylaştığı hassasiyeti paylaşması mümkün müdür?

CHP'nin iddiasına göre eğer 15 Temmuz AKP'nin kontrollü darbe girişimi ise AKP bunu FETÖ ile yapmış olması lazımdır. O halde CHP niçin her konuda FETÖ'nün yanında saf tutmaktadır? Kontrollü darbe girişimin bir ortağı da bu mantığa göre CHP olmuyor mu?

15 Temmuz darbe girişimine karşı hiçbir ciddi duruşu olmayan,15 Temmuz'dan 3 ay sonra Adana'da miting düzenleyip FETÖ'cü gazetecilerin ismini teker teker okuyup, onları alkışlatan, onların serbest bırakılmasını isteyen Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi?

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan "Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ali Bulaç'ın geçmişte söyledikleri, yaptıkları belli. Bunlar rejim, Cumhuriyet, CHP düşmanı insanlar. Nasıl bir mantıkla siz bu insanların isimlerini orada okuyup, kitleye alkışlatmaya çalışıyorsunuz? Bundan nasıl bir muradınız var? Ben de taban da merak ediyor. Artık CHP, oraya buraya savrulan, hiçbir konuda net duruşu olmayan, hiçbir krizi yönetemeyen bir duruma geldi" diyerek, yazar Nihat Genç "Allah'ın belaları fetöcüler CHP'de iktidar olmuş vatan hainlerini bile özgürlük diye alkışlattırıyor. N. Ilıcak'ın, M. Altan'ın özgürlüğünden bahsedenlerin allah belasını versin. Kılıçdaroğlu senin belanı Allah'a bırakanın da Allah belasını verir." diyerek CHP'nin bu duruşuna tepkilerini göstermediler mi?

CHP'nin attığı her adım FETÖ'yü aklamak ve korumak üzerine kurgulanmıştır.

KHK konusunda ortakları HDP ve İP'le beraber feryat etmelerinin sebebi bundan kaynaklanmaktadır. 

HDP sırtını terör örgütü PKK'ya dayadığından "halk bizi de böyle böcek ezer gibi ezer" diye KHK'daki maddeye CHP'nin yanında karşı çıkmaktadır.

CHP, HDP safına yancı olarak kurulan İP'te de "Hocaefendiyi birgün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" diyenler, "Ben FETÖ'nün belediyeler imamıyım" diyenler, 15 Temmuz'u çok önceden bilip MHP'den topuklayanlar, "15 Temmuz kontrollü darbe girişimi" diyerek kripto FETÖ'cü olduğunu gösterenler varken, FETÖ'cülere karşı 15 Temmuz günü canını ortaya koyanlara yönelik hukuki güvence içeren KHK'ya elbette karşı çıkacaklardır. Bunlar kimden yana olacak? FETÖ adına darbe girişiminde bulunanlar mı yoksa FETÖ'ye karşı canını, kanını ortaya koyanlar mı? Sorunun cevabı gayet net bir şekilde ortadadır.

15 Temmuz gününden bugüne FETÖ'nün ağzıyla konuşan adamlar, bugün FETÖ'ye karşı sivil mücadeleyi vermiş vatandaşların hukuki güvence altına alınmasına karşı çıkıyor.

Dertleri asla MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dert edindiği konular değildir. MHP Lideri Devlet Bahçeli bir doğru adına, diğer doğrudan vazgeçmeden, ne idüğü belirsiz bir adamın, darbeci mi değil mi belli olmayan yaralı asker başında Bozkurt yaparak poz vermesine karşı çıktığı gibi, 15 Temmuz günü alçak darbe girişiminde bulunan FETÖ'cülere de en ağır ceza verilmesini isteyecek şekilde karşı çıkmaktadır.

Yani sizin gibi ruhunda FETÖ barındırmamaktadır CHP ve yancısı İP…

FETÖ'den yanasın, PKK'dan yanasın, DHKP-C'den yanasın ama MHP'nin "FETÖ'ye karşı mücadele vermiş sivilleri hukuken koruyan" kanuna destek vermesi sizi çıldırtıyor. İşte sadece bu manzara bile MHP'nin ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor.

Sosyal medyada "KHK bizim için yok hükmündedir" diyen Meral Akşener'in adamları CHP'li Özgür Özel'i, HDP'li Hasip Kaplan Meral Akşener'i, CHP'liler her ikisini paylaşarak KHK konusunda da uyumu bozmamıştır.

Hepsine Devlet Bahçeli ışığı tutun, nasıl siyasi yarasa oluyorlar izleyin…

Mesele KHK değil, mesele Hayır Blokunda birbirine sahip çıkma seferberliğidir. Adam olan, 15 Temmuz ve sonrasında FETÖ'ye karşı mücadele vermiş, ülkenin işgalden kurtarılmasına katkı sağlamış sivillere sahip çıkılmasından rahatsız olur mu yoksa?


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

Geçmiş, geleceğin aynasıdır derler. Gazetecilik hayatımızda neler gördük, Neler geçirdik. Beraber mesleğe başladığımız ve de emek verip yetiştirdiğ...

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR KARAYOLLARI BAZEN HAYATIMIZI KARARTIYOR   Yazın en yoğun zamanı. Tatilciler bir yılın yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Tek istedikle...

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...