Ortadoğu Gazetesi

HEPAR BÖYLECE DOĞU PERİNÇEK'İN İÇİNE KAÇAR!

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-22 09:48:11

HEPAR BÖYLECE DOĞU PERİNÇEK'İN İÇİNE KAÇAR!

HEPAR'ın Kurucu Genel Başkanı, Emekli Türk tümgeneral Osman Pamukoğlu siyasette acı finalini geçtiğimiz günlerde seçimlerde Doğu Perinçek'in partisini destekleme kararı alarak yaptı. Kurulduğu günden bu yana hiçbir siyasi başarı ortaya koyamamıştı. Sosyal medyada sürekli MHP'ye saldıran bir avuç genç taraftarlarıyla bugüne kadar ayakta durmaya çalıştı. Yaptığı mitinglere 10-15 kişi geliyordu. Zaten siyasi tükenişte idi, son siyasi kararı da tamamen bitişi oldu.

Osman Pamukoğlu 2014 yılında Perinçek için "1998 yılında PKK'ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle Mücadele Yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı?" diye bir soru sormuş ve bu yüzden mahkemelik olmuşlardı.

Bugüne kadar asker kimliği üzerinden popüler hale gelen Osman Pamukoğlu, teröristbaşı Öcalan'a gül verme pozu olan Doğu Perinçek'in partisine destek verme kararı alıyorsa zaten söylenecek bir söz yoktur. Çünkü akıl ve mantık iflas etmiş demektir.

Geçmişte de çok vurguladım, zaten Osman Pamukoğlu sol düşünceli biriydi. MHP'yi, Ülkücüleri hiç sevmedi. HEPAR'ı kurduğu günden bu yana bir avuç taraftarıyla hep MHP'yi hedef aldı.

Çıktığı bir televizyon programında "MHP'ye benzer tarafıyla" ilgili bir soru yöneltildiğinde "MHP'ye benzer menzer tarafımız yok. Ben halkçı ve sosyal adaletçiyim. Biz oyu CHP ve DSP'den alıyoruz. MHP'ye yakın değilim. Onlar gibi at gözlüğüyle bakmam. Ben halkı bilirim, toprakları bilirim, egemenlik bilirim, özgürlük bilirim. Onların ağzından bunları hiç duyamazsınız"  diyecek kadar MHP düşmanlığı yapmıştı. Yaptığı son davranışla da zaten içindeki sol aşkını göstermiştir.

Bir emekli asker ve Doğu Perinçek yanyana… 

Bu aslında kıyamet alameti gibi. Ama Osman Pamukoğlu gibi önce de birçok asker Doğu Perinçek'in partisinde yer aldı.

Osman Pamukoğlu'nun "HEPAR'la Cumhuriyete bağlılık ilkeleri ve ekonomik programları tamamen örtüşmesi nedeniyle, Hak ve Eşitlik Partisi hiçbir talepte bulunmadan 24 Haziran seçimlerinde Vatan Partisi'ni destekleyecek ve oylarını Vatan Partisi için kullanacaktır" açıklamasıyla bugüne kadar kandırıldığını anlayan bir avuç taraftarı, şimdi sudan çıkmış balığa dönmüş durumdadır.

Yattığı Ergenekon davasından çıkar çıkmaz televizyon ekranlarından teröristbaşı Öcalan'a ve PKK'ya af çıkarılmasını isteyen Doğu Perinçek'ti. Şimdi emekli asker hangi terörle mücadeleden bahsedecektir? Doğu Perinçek'in geçmişteki PKK ilişkisi ortadadır.

Yoksa Doğu Perinçek'le birlikte teröristbaşı Öcalan'a ve teröristlere af mı isteyecektir?

"Cumhuriyete bağlılık ilkeleri" ile Doğu Perinçek'i yanyana getiren Osman Pamukoğlu partisini fes edip, evinde otursa en azından asker kimliğiyle daha iyi anılacaktı. Şimdi emekli asker kimliğini de lekelemiştir.

"MHP'ye benzer menzer tarafımız yok." Diye MHP'yi aklınca küçük görmeye çalışan Osman Pamukoğlu zaten çapını ortaya koymuştur.

En azından artık Osman Pamukoğlu'nun sosyal medyada sürekli MHP'ye, Ülkücülere saldıran bir avuç taraftarından kurtulmuş olduk. Bizlere en büyük iyiliği de bu olmuştur.

2011 yılında Osman Pamukoğlu'na "40 yıllık şerefli mazisine şehitler, gaziler, işkenceler, çileler, idamlar ve şanlı mücadeleler sığdırmış MHP'yi "40 yıl ne yaptınız?" diye küçümsemeye kalkan Osman Pamukoğlu hizmet ettiği askerlik günleri ile ilgili saygıyla anılmak istiyorsa, ona tavsiyemiz, MHP'den özür dileyerek, siyaset arenasından ayrılıp, tekrar kitap yazma inzivasına çekilmesidir. Tabi kendisi bilir. Demokrasimiz siyaset cahillerine de, siyaset yapma imkânı tanıyor." diye seslenmiştim.

Osman Pamukoğlu'da acı finalini böylece yapmış oldu.

Meselenin özeti neymiş, her asker emeklisinin peşinden böyle gitmeyeceksin…

Sizi yıllardır kullanır kullanır sonra teröristbaşı Öcalan'a gül uzatan adamın partisinin kapısına bırakır kaçar…

Osman Pamukoğlu HEPAR'ı kurduğun günden beri siyasi kaprislerin, triplerin sırf bu acı final için miydi?

Osman Pamukoğlu asker iken sözde terörle mücadele ediyordu, Doğu Perinçek'te o günlerde elinde güllerle teröristbaşı Öcalan'ın yanında poz veriyordu.

Türk Ordusu içinde FETÖ temizliği yapıldı, muhakkak Aydınlıkçı denilen ekipte temizlenmelidir. Ülkenin geleceği, Türk Ordusu'nun içinin güvenliği adına bu mutlaka yapılmalıdır.

Osman Pamukoğlu aslında herkese ders çıkaracağı bir davranışı yaparak, acı finalini yapıp gitmiştir.

HEPAR'lı gençler nasıl durumunuz? 

Kandırılmanın hüznü mü var? 

Yoksa Doğu Perinçek'le yeni mutluluk mu arayacaksınız?


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...