Ortadoğu Gazetesi

BIST
93,297
%0,00
USD
5,3897
%0,84
EUR
6,1118
%0,73
Altın
208,7870
%-1,89
SON DAKİKA

İstanbul Pendik'teki rehine krizi sona erdi

GÜNDEM / 2018-09-10 12:57:10

İstanbul Pendik'teki rehine krizi sona erdi

Pendik'te bir kişi lisede çalışan nişanlısını silahla rehin aldı. Özel harekat polisleri liseye gelirken, silahlı saldırganı ikna çalışmaları devam ediyor.
 
 
 
İstanbul Pendik'te Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesine gelen ve silahlı olduğu öğrenilen bir erkek kişi, nişanlısı olduğu söylenen kadını tuvalette rehin aldı.
 
 
Genç kadının 22 yaşında kimliğinin ise Hümeyra Doğru olduğu öğrenildi. Saldırgan polis tarafından ikna edilmeye çalışılıyor. Öte yandan olay yerine özel harekat polisleri de geldi.
 
 
Çok sayıda sağlık ekibi bölgeye sevk ediliyor. Lisede eğitim ve öğretim yılının henüz başlamaması sebebiyle okulda öğrencinin bulunmadığı öğrenildi.
 
 
Okul Aile Birliği'nde çalışan nişanlısı Hümeyra Doğru'yu rehin alan kişinin birliğinde kaçtığı Uzman erbaş Ümit Demirkaya olduğu belirlendi. Saldırganın polis ekiplerine elinde silah olmadığını bıçak olduğunu, içeriye herhangi birinin gelmesiyle nişanlısını öldüreceğini söyleyerek ekipleri tehdit etti.
 
VALİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ
 
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Okul aile birliğinde görevli bir kadın rehin alındı. Rehin alan kişiyle müzakereler devam ediyor. İçeride başka bir kişi olduğuna dair bilgi yok' dedi.
 

REHİNE KRİZİ SONRA ERDİ

Polisin ikna çalışmaları sonuç verdi ve yaklaşık bir saatin ardından Ümit Demirkaya, polise teslim oldu.