Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,161
%1,23
USD
5,3581
%0,19
EUR
6,1076
%0,39
Altın
214,4000
%0,04
SON DAKİKA

Kahraman: Milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmayalım

GÜNDEM / 2017-12-04 12:26:24

Kahraman: Milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmayalım

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Türkiye'nin önünü kesmek isteyen mihrakların ekmeğine yağ sürmeyelim, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmayalım, birbirimize anlayışla davranalım ve kardeş olduğumuzu her zaman hatırlayalım" dedi.

 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Türkiye'nin önünü kesmek isteyen mihrakların ekmeğine yağ sürmeyelim, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmayalım, birbirimize anlayışla davranalım ve kardeş olduğumuzu her zaman hatırlayalım."  dedi.

 

 

 "TBMM Geleneksel 6. Palamut Toplama Şenliği" TBMM Başkanı Kahraman, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bazı milletvekilleri, TBMM kreşi öğrencileri ve TBMM çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

TBMM Kabatepe Parkı'ndaki şenlikte konuşan Meclis Başkanı Kahraman, etkinliğin ilk olarak 2004 yılında TEMA Vakfınca organize edildiğini anımsatarak, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'yı minnetle andığını söyledi.

 

 

Şenliğin 2012 yılından itibaren Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile yürütüldüğünü hatırlatan Kahraman, TBMM bahçesinden topladıkları ve OGM, ziraat fakülteleri ile TEMA Vakfı gibi kuruluşlara gönderdikleri meşe palamutlarının toprakla buluşmasını sağladıklarını, üretilen fidanların da Türkiye'nin her yerinde ağaçlandırma çalışmalarında kullanıldığını anlattı.

 

 

 

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Kahraman ve Eroğlu, temsili olarak meşe palamudu ve meşe fidanı değişimi gerçekleştirdi. Kahraman ve Eroğlu daha sonra meşe ağaçlarından düşen meşe palamutlarını topladılar ve bir meşe fidanı diktiler.

 

 

"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYEN MİHRAKLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYELİM" 

TBMM Başkanı Kahraman, etkinliğin ardından gazetecilerin,  "Cumhurbaşkanı ile CHP lideri arasında belge polemiği yaşanıyor. Meclis Başkanı olarak bunu nasıl değerlendirdiniz?" sorusu üzerine şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Ben de sizler gibi takip ediyorum. Bu tip polemiklerin kavgaya dönüşmemesi, sıkıntı vermemesi ve normal müzakere tarzında sürmesinin gerektiğine inanıyorum. Hakikatler hiçbir zaman örtülmez, ortaya çıkar. Türkiye'nin önünü kesmek isteyen mihrakların ekmeğine yağ sürmeyelim, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmayalım, birbirimize anlayışla davranalım ve kardeş olduğumuzu her zaman hatırlayalım."  (AA)