Ortadoğu Gazetesi

Kandil'e Kadar Gidersiniz, Size Dokunan Olmaz!

KÖŞE YAZILARI / 2017-12-11 09:28:41

Kandil'e Kadar Gidersiniz, Size Dokunan Olmaz!

İntikam ve Proje Partisi olarak isimlendirdiğim İP, bir Doğu'ya, bir Batı'ya yaptığı ziyaretlerle gündemde tutunmaya çalışıyor.

İP Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz hafta sonu Şırnak'taydı.

Bu gezisini sosyal medya hesabından "Buralara gelmeye cesaret dahi edemeyenlere, gelip de yüzlerce korumanın gölgesinde dolaşanlara inat, #Cizre'nin sokaklarında, Cizre'nin insanıyla el ele, kol kolayız. "şeklinde duyurdu.

Onun siyaset pazarlamacıları da "Korumalar olmadan Şırnak'ta gezdi" propagandası yaptı. Oysa kendi korumaları vardı ve devletin askeri, polisi de görevi gereği zaten önlemlerini almıştı.

Ama buna rağmen bunların derdi "Sinekten yağ çıkarmaya" çalışmaktır.

Yani diğer partilere "Biz rahatlıkla terör bölgesinde geziyoruz, siz buna cesaret edemiyorsunuz" şeklinde sesleniyorlar.

O halde bizde size soralım İP'liler…

"Sizin terörün yoğun olduğu bölgelerde gezemeyecek ne sebebiniz olabilir ki?"

"HDP onurumuzdur" diyenlere beğeni atan, PKK'nın kampında çekilen belgesellerin sansürlenmesine tepki göstermiş adamı kurucu yapan siz değil misiniz?

HDP'ye ve Demirtaş'a seçim şarkısı yapan, terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen "Kardeş Türküler" müzik grubundaki çalgıcıyı getirip Genel Başkan Yardımcısı yapan siz değil misiniz?

"Vallahi Apo'yu özledim" diyen PKK'lı Ahmet Kaya'yı doğum ve ölüm yıldönümünde ananları kurucu ve başdanışman yapan siz değil misiniz?

"Parti programı" diye bir taslak hazırladınız orada "Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." cümlesini koyan ve sonra inkâr eden siz değil misiniz?

"Parti programı" diye tüm medyaya dağıttığınız metinde kendi gazeteniz Yeniçağ'ın yazarının bile "patenti Öcalan'da" dediği "Eşit vatandaşlık" kavramına yer veren ve sonra tepkiler gelince silen siz değil misiniz?

 

Siz 'Hayır cephesinde' beraber hareket eden CHP ve HDP yancı değil misiniz?

2019 seçimleri için "ikinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız"  diyen siz değil misiniz?

Şimdi siyasi profiliniz, misyonunuz bu şekilde iken, "Şırnak'ta rahatça gezdik" diye kime hava atıyorsunuz?

PKK'nın kurduğu HDP'nin yanında "Hayır Bloku" yancısı olan, PKK ve HDP'ye bu derecede sıcak mesajlar vermiş sizlere, PKK'nın zaten bir eylem yapmayacağını siz biliyorsunuz da, başkasını mı ahmak sanıyorsunuz?

Bu halinizle PKK'nın ve HDP'nin sizden rahatsız olmasını gerektiren bir sebep var mı?

Kandil'e kadar gitseniz size kim ne söyler, ne yapar?

Meral Akşener, Kandil'e tek başına çıksın, protokol uygulanır, izzet-i ikram ile karşılanır.

Yani öyle "Şırnak'a gittik korumasız gezdik" gibi havalara girmeye hiç gerek yok.

DİYARBAKIRLI OLMA KARARI ve BİJİ MERAL

Meral Akşener Diyarbakırlı olduğunu ısrarla vurgulamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine "Babamın ailesi Yunanistan'a Diyarbakır'dan gitme. Burada Küçükkadı köyü ve Büyükkadı köyü var, oradan gitme. Ben bunu yıllardır söylüyorum ama genel başkanlığına yürüyünce o zaman duyuruldu. DYP'de ilk seçildiğim dönemlerde Salim Ensarioğlu'na derdim, 'Benimle iyi geçinin yoksa Diyarbakır'dan aday olurum' diye. Babamın tarafı buralıdır." açıklamasını yaptı.

Meral Akşener yıllardır siyasettedir. Bugüne kadar onun hiçbir yerde Diyarbakırlı olduğunu duymamıştık. Ama ne hikmetse İP'i kurduktan sonra Diyarbakırlı oldu. Ya da Diyarbakırlı olmaya karar verdi. Güneydoğu'ya ne zaman ziyaret yapsa sürekli "Diyarbakırlı" olduğunu ön plana çıkarıyor.

Bugüne kadar Meral Akşener'in Diyarbakırlı olduğunu bilen, duyan, bir yerde okuyan var mıydı?

"Balkan kızı" sıfatı niçin "Diyarbakırlı Meral" olarak birden değişime ihtiyaç hissetti. CHP-HDP yanına yancı olmak bu sıfatla daha mı etkili olacak?

Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla karşılanmakta Meral Akşener'in "Ben Diyarbakırlıyım" mesajlarını güçlendiren ve besleyen gelişmeler oldu.

Diyarbakır'da bir vatan toprağı, Diyarbakırlı olması bizim için elbette mesele değil. Ama 61 yaşında Diyarbakırlı olmaya karar vermesi bize çok tuhaf geldi.

Yazımızın başında sıraladığımız PKK ve HDP'ye verilen sıcak mesajlarla, birden Diyarbakırlı olma durumunu yanyana getirdiğimizde şüphemiz kat kat artmaktadır.

Japonyalı Ümit Özdağ zaten "Ülkücü bir parti olmayacağız" demişti. Ama inanın bu derecede PKK'ya, HDP'ye sıcak mesajlar veren parti olacaklarını da hiç düşünememiştik.

Allah MHP'yi gerçekten bunlardan korumuş… 

Bunların yıllardan beri MHP'ye niçin operasyon yapmaya çalıştıkları şimdi daha net anlaşılıyor.

"Asena Meral" maskesi indirilip "Biji Meral'e" geçiş tam trajikomik manzara oldu.

Japonyalı Ümit Özdağ, Diyarbakırlı Meral Akşener'in "Kürtçe" pankartlarla karşılanmasına ne demektedir acaba? Benim en çok merak ettiğim o…

 

 


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

Geçmiş, geleceğin aynasıdır derler. Gazetecilik hayatımızda neler gördük, Neler geçirdik. Beraber mesleğe başladığımız ve de emek verip yetiştirdiğ...

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR KARAYOLLARI BAZEN HAYATIMIZI KARARTIYOR   Yazın en yoğun zamanı. Tatilciler bir yılın yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Tek istedikle...

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...