Ortadoğu Gazetesi

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

SİYASET / 2017-10-15 14:34:56

MHP, büyük bir uyanışa öncülük yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir" dedi.

 

ADAN, "Kerkük'te Türkmenler'in varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır" diye konuştu.

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir." dedi.

 

Adan, partisinin Kağıthane İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programda, partililer, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Programda bir gazetecinin vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin sorusu üzerine Adan, şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Amerika yokken var olan bir devlettir.

 

Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bu tip kararları protesto ediyoruz. Bunları çok anlamsız buluyoruz. Bizim onurumuzla oynayan, bizi küçük gören hiç kimseyle bizim aynı masada olmamız mümkün değildir. Türkiye'ye dünyanın ihtiyacı var. Türkiye'ye Amerika'nın da ihtiyacı var, insanlığın ihtiyacı var.

 

 

Bugün Türkiye'nin sergilediği milli birlik ve beraberlik, bu meseleyi ön plana çıkaracak, bunların aldığı kararları ters yüz yapacak. Bu Irak ve Suriye coğrafyasında kan dökülmesine öncülük yapan karakterler silinip gidecek.

 

Kardeşliğin, beraberliğin, birliğin, huzurun olduğu bir ortam için Türkiye güçlü olmalıdır."  Adan, MHP'nin Kerkük ve İdlib konusunda hükümete destek verdiğini vurguladı.

 

Bir ülkenin medeniyetini savaşırken askerlerin temsil ettiğini aktaran Adan, "Kerkük'te Türkmenlerin varlığını yok etmek için çalışmalar yapılırken elbette MHP Kerkük'ü dile getirecekti, '5 bin ülkücü hazırdır'diyerek bir büyük uyanışa öncülük yapacaktı. Nevşehir kadar, Kayseri kadar Türk olan Kerkük'ten bahsederken birileri bize saldırdı. Bugün bize saldıranlar 'Diyarbakır'ı verelim, rahat edelim'demiyorlar mıydı? Biz Diyarbakır'ı, Van'ı, Şırnak'ı, Bayburt'u, Gümüşhane'yi, İstanbul'u anamızın namusu gibi severiz. Ama Kerkük'ü de severiz, çünkü Kerkük öz be öz Türk'tür ve Türk kalacaktır." diye konuştu.

 

"TÜRKİYE, İÇ VE DIŞ GÜÇLERE KARŞI YAN YANA OLMAK ZORUNDA" 

Adan, Türkiye'nin her zamankinden daha fazla iç ve dış güçlere karşı yan yana olmak zorunda olduğunu vurguladı.

 

15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinen Adan, "15 Temmuz'da devleti işgal edecek kadar güçlenmiş, Meclis'i, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst kademelerini esir alacak kadar içine sızmış olan terör örgütüne karşı sizin oylarınızla Meclise soktuğunuz, sizin sevginizle kucakladığınız MHP en büyük iradeyi ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

 

Adan, MHP'nin milletin istikrarı için işsizliğin artmaması, ekonominin çökmemesi için siyaset ürettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 "MHP, fırsatların partisi değildir. 7 Haziran'da bize az oy verdiniz. 1 Kasım'da oylarınızın bir kısmını aldınız. Türkiye'nin yetiştirdiği en dürüst devlet adamı, siyaset adamı bazı arkadaşlarımızın parlamentoya girmesi de bu vesileyle ikinci plana düştü. 40 milletvekili kaybettik. 7 Haziran'da 'Biz sizi destekleyelim, HDP dışarıdan desteklesin. Siz CHP ile hükümet kurun, hatta Başbakan olun'dediler. 'Uzun yıllardır hendekler kazılmış, silahlar donatılmış ve bu milletin birliğine, beraberliğine karşı bir büyük ayaklanmanın altyapısını oluşturmuş, listesi Kandil'den yapılmış olan PKK terör örgütü ile ben nefes almam.'dedi, Genel Başkan. HDP destekli bir başbakanlığı asla kabul etmedik. Biz kendi irademizi ortaya koyarken, milletimizin geleceğine zarar verecek her türlü tehlikeye karşı siyaset yapıyoruz. Elimizin tersiyle ittik, 1 Kasım seçimlerine gittik." 

Adan, Türk milletinin Suriye'de Irak'ta, kendi sınırları içinde birliğine zarar verecek her güce karşı omuz omuza olduğunu ifade etti. ( AA)

 

 

39 İLÇEDE İSTANBUL BULUŞMASI

MHP İstanbul İl Başkanlığı, Muhtarlar, Yerel Gazeteciler, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Meslek Odaları Temsilcileri ile bir araya gelerek İstanbul'un sorunlarını masaya yatırıyor.

39 ilçede gerçekleştirilecek olan istişare toplantılarının ilkini Kağıthane'de gerçekleştiren MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Hasbahçe Mevkii, Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde kahvaltılı toplantı düzenledi. 

Geniş katılımlı programda İstanbul'un önemli sorunları ele alındı. Çözüm için önerilerin de getirildiği toplantıda MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, özellikle uyuşturucu kullanımının ilk okul yaşlarına indiğine dikkat çekerek, "Neredeyse bütün köşe başları ile sokak aralarında peynir ekmen satar gibi uyuşturucu satılıyor. Bizler uyuşturucu illetiyle gencecik evlatlarımızın hayattan koparılmalarına müsaade edemeyiz. Bu yüzden hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek gençlerimize sahip çıkıkıyoruz" dedi.


 


Diğer SİYASET Haberleri

AFRİN TERÖRİSTLERE MEZAR OLMALI

AFRİN TERÖRİSTLERE MEZAR OLMALI

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin, terör örgütlerine zırhlı araç ve ağır silah vermekten henüz vazgeçmediğini belirterek, "Bu açık bi...

Silah vermemek için direnç gösteriyorlar

Silah vermemek için direnç gösteriyorlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 hava savunma sistemlerine ilişkin, "Son zamanlarda NATO müttefiki olan ülkele...

'TÜRKİYE PAYİDAR KALACAK'

'TÜRKİYE PAYİDAR KALACAK'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin milli hassasiyetlerini kaşıyarak kanatanlar, devletimizin egemenlik haklarını lekelemeye kalk...

Erdoğan: Bu ordu hepimizindir

Erdoğan: Bu ordu hepimizindir

Kara Harp Okulu Mezuniyet Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm milletimizin ortak değeri olması gibi ordumuz d...

OYUNLARI ODAĞINDA BOZACAĞIZ

OYUNLARI ODAĞINDA BOZACAĞIZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Milletin sinesinden bulamadıkları desteği PKK'dan, Haçlı bakiyesinden, Türkiye'ye diş bileyen terör baronlarından sağladıkla...

65 yıl sonra bir ilk

65 yıl sonra bir ilk

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 65 yıl sonra Yunanistan'ı ziyaret edecek ilk Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olacağı...

Gülen için ABD'ye 7 talepname gönderildi

Gülen için ABD'ye 7 talepname gönderildi

 Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Terör örgütü elebaşısı (Fetullah Gülen) hakkında, ülkemizde yargılanmakta olduğu dosyalardaki deliller ve yakalam...

Almanya'daki Mölln faciasının 25. yıl dönümü

Almanya'daki Mölln faciasının 25. yıl dönümü

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Almanya'da Türklere yapılan her bir saldırının, birlikte yaşama karşı yapılmış...

"Eli kanlı bir çeteyi meşru bir aktör olarak göremeyiz"

"Eli kanlı bir çeteyi meşru bir aktör olarak göremeyiz"

 Suriye'nin geleceği için büyük önem taşıyan Rusya'nın Soçi şehrindeki görüşme sonrası üç lider ortak basın toplantısı d&uu...

Soçi'de üçlü kritik zirve başladı

Soçi'de üçlü kritik zirve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında Soçi'de düzenlenen üçlü zirve başladı...