Ortadoğu Gazetesi

Müstafi Rektöre Müşteki Sorular

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-13 09:33:42

Müstafi Rektöre Müşteki Sorular

Konumuz güdümlü basiretsizliği dörtmasumAkademisyenin canına mâl olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen…

İşimiz, soru sormak.

Gerekçemiz...

Daha ne olacak?

Vurulmuş; ölmüş olmak!

***

 

İşte Rektörün "Vicdan Vizesi" Soruları!

1-OHAL kapsamında 677 Sayılı KHK'yla kapatılan FETÖ'cü "Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği" tarafından 2013'te "Yılın Rektörü" seçildiniz mi?

2- Sizden önce aynı dernek tarafından yılın rektörü seçilen FETÖ ileri gelenlerinden Şerif Ali Tekalan kaçak, Sedat Laçiner hapiste olduğu halde siz görevinizin başında kalmayı, nasıl başardınız?

3-Bu ödülü almadan önce ve aldıktan sonraFETÖ'cülerehangi kadroları ve ihaleleri verdiniz?

4- FETÖ itirafçılarının ifadelerinde "Cemaat 2015 Rektörlük SeçimindeHasan Gönen'i desteklememizi istedi" şeklindeki ifadesidoğru mudur?

5- Doğruysa 2011'de makam, 2013'te ödül, 2015'te oy desteği aldığınız FETÖ'ye bunların karşılığında ne verdiğinizi açıklar mısınız?

6-İmzasıyla göreve geldiğiniz Sayın Cumhurbaşkanı'nın sık sık "inlerine gireceğiz" dediği günlerde "Haşhaşi"lerin şahsınıza verdiği desteğin sebebi nedir? 

7- Bu süreçteFETÖ'nün amiral gemisi olan Fatih Üniversitesiyle imzaladığınız Üniversitelerarası İşbirliği Protokolü, bu Üniversiteye itibar, hoca, öğrenci ve para kazandırmış mıdır?

8- Bu protokolle Fatih Üniversitesi'ne derse giden akademisyenler sırf bu sebeple ihraç edilirken siz nasıl görevinizin başında kaldınız? 

9- Ayrıca bunu FETÖ'nün kara kutusu Şerif Ali Tekalan ile birlikte, TUSCON'un finanse ettiği, Senegal, Bosna Hersek, Azerbaycan, Irak gibi dış gezilere katılmış olmanızarağmen nasıl başardınız?

10-KHK ilekapatılan ESGİAD yöneticileri siz makamınızda ziyaret ettikten sonra ESGİAD üyesi iş adamlarına ihale verdiniz mi?Onlarla Yüksek Lisans ve İngilizce eğitimi konusunda anlaştınız mı?

11- Sizin atamış olduğunuz 2 Rektör Yardımcısı, 4 Dekan, 8 Dekan Yardımcısı ve birçok idareciFETÖ'den tutuklu olarak yargılanırkensiz makamınızı nasıl korudunuz?

12-Bu korunmada varlıkları hainlere daima korku salan masum, alnı açık ve başı dik Ülkücülere KHK zoruyla olmazsa muhbirtetikçilerinsilahlarıyla saldırmış olma ihtimaliniz var mıdır?

13- Birçok FETÖ'cü itirafçının ifadelerinde ismi geçenRektör Yardımcınız Alpaslan Birdane'ye 10 Mayıs 2017 tarihinde gözaltına alınana kadar neden soruşturma açtırmadınız?

Üstelik birçok personelinizi delilsiz ihraç ederkenBirdane'yenasıl Rektör Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Dekan Vekilliği ve FETÖ Soruşturma Komisyonu Üyeliği gibi stratejik görevler verdiniz?

14-Bir başka FETÖ Soruşturma Komisyonu üyeniz Murat Kiracı'nın FETÖ'den yargılanıphüküm giydiğidoğru mudur?

15-28 Şubat döneminin hızlı "tesettür karşıtı" Dekanlarından Adnan Konuk'u hangi sebeple iki dönem Rektör Yardımcısı olarak atadınız? FETÖ tutuklusuProf.Birdane ile 28 Şubatçı Prof. Konuk'un"20 yıllık dostluğu ve karşılıklı kefaleti" neredengelmektedir?

16- Darbe gecesinin bütün güvenlik kamera kayıtlarını arşivlediniz mi? O gece ESOGÜ Matbaasında kimler, ne amaçla toplanmıştı?

O gece, yapılan şaibeli toplantı hakkında vatandaşlık görevi gereği size bilgi veren vatansever personelinizi ödüllendirmek yerine, neden görevden aldınız?

17- Milli İstihbarattan YÖK'e gönderilen ve YÖK'ün de size gönderdiği 89 kişilik listede yer alan şahıslar hakkında soruşturma başlattınız mı? 

18-Yoksa listedeki asıl FETÖ'cüleri korurken, hakkında hiçbir bilgi ve belge olmayan masum Akademisyenleri,"FETÖ ile mücadele"yapıyormuş gibi görünmek adınabozuk para gibi harcadınız mı?

***

 

Tabii Bu İşin Bir de Finali Var!

19- Savcılık ifadelerinde "FETÖ evlerinde kaldığını" itiraf eden, MEB bursuyla yurtdışı eğitime gittiğini beyan eden, ama Bakanlığa sorulduğunda "böyle birisinin kaydı yoktur" denilen Araştırma Görevlileri Volkan BAYAR ve eşi S. Aylin BAYAR'ın özlük dosyalarını neden Rektörlükte koruma altına aldınız? 

20-Volkan BAYAR'ın yazdığı iftira dilekçelerini neden işleme koydunuz?

21-Mağdur edilen birçok akademisyen YÖK'e ve Rektörlüğe şikâyet dilekçeleri verdiği halde neden bucani hakkında hiçbir işlem yapmadınız? 

22-Katil ruhlu bir vicdansızı, neden sınav görevlerinden muaf tutarakşımarttınız?

23- İhraç ettiğiniz Akademisyenler hakkında, birçok yetkiliye "bende bu arkadaşların FETÖ'cü olmadığı kanaatindeyim, ancak yerelden bu arkadaşları ihraç etmem için baskı yapıldı" sözünüzde geçen"yerel"deki etkili zalimler kimlerdir?

24- Sorumluluk alanınızda cereyan eden bütün bu ihmal, kasıt, iftira ve su-i istimallerden sonra zalimce katledilen dört masum canın hesabını kim verecektir?

Sizinki ne eder bilmem ama…

Bizde bedeli biraz yüksektir!

Çünkü bizde can Allah için, vatan için, bayrak için verilir. 

Cennetten değerlidir!


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

"ABİDİK GUBİDİK" İŞLER…

"ABİDİK GUBİDİK" İŞLER…

Siyaset literatürüne giren "abidik gubidik işler"  tam da CHP ile İP'in sıra dışı söylem ve eylemleriyle yaşananları tarif ediyor. *** Demokrasi na...

Curcunanın akla ziyan işleri

Curcunanın akla ziyan işleri

         Başarısız girişimleri özetleyen çok güzel bir deyim vardır. "Su gibi aktı, kum gibi kaldı" denilir. Curcuna ittifakının durumu ...

KÖTÜ PROJELERİN YAZARI YILMAZ ÖZDİL…

KÖTÜ PROJELERİN YAZARI YILMAZ ÖZDİL…

Yaşlı solcuların buluştuğu müzelik Sözcü gazetesinde yazan Yılmaz Özdil, geçtiğimiz gün köle gibi İP'in kapısına bırakılan 15 CHP milletvekili i...

Siyasete İngiliz Müdahalesinin Arka Planı - I

Siyasete İngiliz Müdahalesinin Arka Planı - I

15 Temmuz 2016'da, Türkiye'de, 1826'dan beri ilk kez bir olay yaşandı. Bu olay, halkın devlet başkanının emriyle sokağa çıkarak askeri bir isyanı bastırmasıyd...

ASIL DİKTATÖR DERSİMLİ'DİR!

ASIL DİKTATÖR DERSİMLİ'DİR!

AB'deki müttefikleri yırtınıyor onları kurtarmak için… Hem de küstahça… "Seçimleri erteleyin!" Olur, başka bir emriniz? ...

Dört benzemez ittifakı…

Dört benzemez ittifakı…

Türkiye milli birlik ve bütünlüğünün teminatı olan demokrasiyi yaşatma kararlılığında, yeni bir seçime gidiyor. Fakat daha seçim sandığı or...

Hülle koalisyonu

Hülle koalisyonu

          Seçimin gündeme girmesi ile birlikte ülke ve milletle meselesi olanlar büyük bir telaşa kapıldılar. Akla ziyan şeyler söyl&uum...

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

"Büyük lokma ye büyük söz söyleme" diye boşa söylememiş atalarımız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2016'nın Haziran ayında H...

ABİDİK GUBİDİK!

ABİDİK GUBİDİK!

AB-D'den icazet… Esenboğa tarlalarında Noterli Başbakanlık arayışı… Y-CHP'li belediyelerin kucağında toplantılar… MHP'nin safra atıklarıyla ...

FRANSA'NIN TÜRKİYE KARŞITI EYLEMLERİ ARTIYOR

FRANSA'NIN TÜRKİYE KARŞITI EYLEMLERİ ARTIYOR

Zeytin Dalı Harekâtı'nda TSK'nın karşılaştığı en büyük zorlukların başında kuşku yok ki PKK/PYD terör örgütü tarafından kullanılan ve fark...