Ortadoğu Gazetesi

Müstafi Rektöre Müşteki Sorular

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-13 09:33:42

Müstafi Rektöre Müşteki Sorular

Konumuz güdümlü basiretsizliği dörtmasumAkademisyenin canına mâl olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen…

İşimiz, soru sormak.

Gerekçemiz...

Daha ne olacak?

Vurulmuş; ölmüş olmak!

***

 

İşte Rektörün "Vicdan Vizesi" Soruları!

1-OHAL kapsamında 677 Sayılı KHK'yla kapatılan FETÖ'cü "Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği" tarafından 2013'te "Yılın Rektörü" seçildiniz mi?

2- Sizden önce aynı dernek tarafından yılın rektörü seçilen FETÖ ileri gelenlerinden Şerif Ali Tekalan kaçak, Sedat Laçiner hapiste olduğu halde siz görevinizin başında kalmayı, nasıl başardınız?

3-Bu ödülü almadan önce ve aldıktan sonraFETÖ'cülerehangi kadroları ve ihaleleri verdiniz?

4- FETÖ itirafçılarının ifadelerinde "Cemaat 2015 Rektörlük SeçimindeHasan Gönen'i desteklememizi istedi" şeklindeki ifadesidoğru mudur?

5- Doğruysa 2011'de makam, 2013'te ödül, 2015'te oy desteği aldığınız FETÖ'ye bunların karşılığında ne verdiğinizi açıklar mısınız?

6-İmzasıyla göreve geldiğiniz Sayın Cumhurbaşkanı'nın sık sık "inlerine gireceğiz" dediği günlerde "Haşhaşi"lerin şahsınıza verdiği desteğin sebebi nedir? 

7- Bu süreçteFETÖ'nün amiral gemisi olan Fatih Üniversitesiyle imzaladığınız Üniversitelerarası İşbirliği Protokolü, bu Üniversiteye itibar, hoca, öğrenci ve para kazandırmış mıdır?

8- Bu protokolle Fatih Üniversitesi'ne derse giden akademisyenler sırf bu sebeple ihraç edilirken siz nasıl görevinizin başında kaldınız? 

9- Ayrıca bunu FETÖ'nün kara kutusu Şerif Ali Tekalan ile birlikte, TUSCON'un finanse ettiği, Senegal, Bosna Hersek, Azerbaycan, Irak gibi dış gezilere katılmış olmanızarağmen nasıl başardınız?

10-KHK ilekapatılan ESGİAD yöneticileri siz makamınızda ziyaret ettikten sonra ESGİAD üyesi iş adamlarına ihale verdiniz mi?Onlarla Yüksek Lisans ve İngilizce eğitimi konusunda anlaştınız mı?

11- Sizin atamış olduğunuz 2 Rektör Yardımcısı, 4 Dekan, 8 Dekan Yardımcısı ve birçok idareciFETÖ'den tutuklu olarak yargılanırkensiz makamınızı nasıl korudunuz?

12-Bu korunmada varlıkları hainlere daima korku salan masum, alnı açık ve başı dik Ülkücülere KHK zoruyla olmazsa muhbirtetikçilerinsilahlarıyla saldırmış olma ihtimaliniz var mıdır?

13- Birçok FETÖ'cü itirafçının ifadelerinde ismi geçenRektör Yardımcınız Alpaslan Birdane'ye 10 Mayıs 2017 tarihinde gözaltına alınana kadar neden soruşturma açtırmadınız?

Üstelik birçok personelinizi delilsiz ihraç ederkenBirdane'yenasıl Rektör Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Dekan Vekilliği ve FETÖ Soruşturma Komisyonu Üyeliği gibi stratejik görevler verdiniz?

14-Bir başka FETÖ Soruşturma Komisyonu üyeniz Murat Kiracı'nın FETÖ'den yargılanıphüküm giydiğidoğru mudur?

15-28 Şubat döneminin hızlı "tesettür karşıtı" Dekanlarından Adnan Konuk'u hangi sebeple iki dönem Rektör Yardımcısı olarak atadınız? FETÖ tutuklusuProf.Birdane ile 28 Şubatçı Prof. Konuk'un"20 yıllık dostluğu ve karşılıklı kefaleti" neredengelmektedir?

16- Darbe gecesinin bütün güvenlik kamera kayıtlarını arşivlediniz mi? O gece ESOGÜ Matbaasında kimler, ne amaçla toplanmıştı?

O gece, yapılan şaibeli toplantı hakkında vatandaşlık görevi gereği size bilgi veren vatansever personelinizi ödüllendirmek yerine, neden görevden aldınız?

17- Milli İstihbarattan YÖK'e gönderilen ve YÖK'ün de size gönderdiği 89 kişilik listede yer alan şahıslar hakkında soruşturma başlattınız mı? 

18-Yoksa listedeki asıl FETÖ'cüleri korurken, hakkında hiçbir bilgi ve belge olmayan masum Akademisyenleri,"FETÖ ile mücadele"yapıyormuş gibi görünmek adınabozuk para gibi harcadınız mı?

***

 

Tabii Bu İşin Bir de Finali Var!

19- Savcılık ifadelerinde "FETÖ evlerinde kaldığını" itiraf eden, MEB bursuyla yurtdışı eğitime gittiğini beyan eden, ama Bakanlığa sorulduğunda "böyle birisinin kaydı yoktur" denilen Araştırma Görevlileri Volkan BAYAR ve eşi S. Aylin BAYAR'ın özlük dosyalarını neden Rektörlükte koruma altına aldınız? 

20-Volkan BAYAR'ın yazdığı iftira dilekçelerini neden işleme koydunuz?

21-Mağdur edilen birçok akademisyen YÖK'e ve Rektörlüğe şikâyet dilekçeleri verdiği halde neden bucani hakkında hiçbir işlem yapmadınız? 

22-Katil ruhlu bir vicdansızı, neden sınav görevlerinden muaf tutarakşımarttınız?

23- İhraç ettiğiniz Akademisyenler hakkında, birçok yetkiliye "bende bu arkadaşların FETÖ'cü olmadığı kanaatindeyim, ancak yerelden bu arkadaşları ihraç etmem için baskı yapıldı" sözünüzde geçen"yerel"deki etkili zalimler kimlerdir?

24- Sorumluluk alanınızda cereyan eden bütün bu ihmal, kasıt, iftira ve su-i istimallerden sonra zalimce katledilen dört masum canın hesabını kim verecektir?

Sizinki ne eder bilmem ama…

Bizde bedeli biraz yüksektir!

Çünkü bizde can Allah için, vatan için, bayrak için verilir. 

Cennetten değerlidir!


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

YAŞAR GÜLER PAŞA'YI BİR DE BENDEN DİNLEYİN

Geçmiş, geleceğin aynasıdır derler. Gazetecilik hayatımızda neler gördük, Neler geçirdik. Beraber mesleğe başladığımız ve de emek verip yetiştirdiğ...

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR KARAYOLLARI BAZEN HAYATIMIZI KARARTIYOR   Yazın en yoğun zamanı. Tatilciler bir yılın yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Tek istedikle...

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...