Ortadoğu Gazetesi

BIST
93,616
%0,34
USD
5,3453
%-0,01
EUR
6,0946
%0,40
Altın
209,7340
%0,55
SON DAKİKA

PKK, bir daha belini doğrultamaz

GÜNDEM / 2017-12-01 13:44:50

 PKK, bir daha belini doğrultamaz

ANKARA'da Jandarma Genel Komutanlığı'nda Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur. Artık terör örgütünün yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır"  dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, "Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur. Artık terör örgütünün yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır"  dedi.

 

 

Jandarma Genel Komutanlığı'nda Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Yıldırım, "Gerek jandarmamız gerek polisimiz gerek güvenlik korucularımız ve Silahlı Kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur. Yurdun her köşesinde, dağda, şehirde, bayırda amansız bir takiple bu alçakları, kış yapılanmasına fırsat vermeden, göz açtırmadan

bulundukları yerde imha etmek için her türlü çabayı, gayreti göstermektedir"  açıklaması yaptı.

 

 

 "SAVUNMA SANAYİİ SEKTÖR CİROSU 1 MİLYAR DOLARDAN 6 MİLYAR DOLARA ERİŞMİŞTİR" 

Yıldırım, savunma sanayiinde yüzde 65 seviyesinde yerli ve milli imkan ve kabiliyete ulaşıldığını belirterek, "Savunma sanayiizin toplam proje sayısı 66'dan 553'e çıkmış, toplam proje bedeli de 5 milyar dolardan 60 milyar doların üzerine çıkmıştır. Savunma sanayii sektör cirosu 1 milyar dolardan

6 milyar dolara erişmiştir" dedi.

 

 

 

Yıldırım, şunları söyledi:  "Küresel anlamda da bu örgütün (FETÖ), ülkemizin menfaatlerine karşı her türlü işbirliğini yapmaktan zerre kadar imtina etmediğini de bugünlerde birçok ülkede görmekteyiz. O bakımdan önümüzde zorlu bir mücadele var ama bu mücadelede şunu rahatlıkla görüyoruz, inisiyatif, üstünlük devletin elindedir."  (AA)