Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,992
%-0,26
USD
5,3887
%2,82
EUR
6,1370
%2,87
Altın
215,5300
%1,16
SON DAKİKA

Seçim ittifakını konuşmak için erken

GÜNDEM / 2017-12-01 13:20:58

Seçim ittifakını konuşmak için erken

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Seçim ittifakı teknik bir konu konuşmak için erken. Partilerin günü geldiğinde yetkili kurullarda konuşulur, sonra da ilgili komisyonlar oluşturularak bunların müzakereleri gerçekleştirilir" dedi. CHP'nin Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği belgeleri kamuoyuyla paylaşmasını değerlendiren Ünal,  "Dağıtılan dekontlar fotokopiler. Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız" diye ifade etti. 

 

 

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, zirve öncesinde gazetecilere açıklama yaptı. Ünal şunları söyledi: "Uyum yasalarıyla ilgili bir heyet seçim işleri başkanımızın başkanlığında çalışmalarını sürdürmekteydi. Bu çalışmalar neticesinde yapılanların müzakeresini sayın cumhurbaşkanımızla yapacağız.

 

Seçim ittifakı teknik bir konu konuşmak için erken. Partilerin günü geldiğinde yetkili kurullarda konuşulur, sonra da ilgili komisyonlar oluşturularak bunların müzakereleri gerçekleştirilir. Bugünkü gündem, yeni hükümet sistemiyle ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesi açısından yapılan bütün değerlendirmeler. Bunun içinde seçim yasası da var, siyasi partiler kanunu da var. Bugün de sayın cumhurbaşkanımızla istişareleri yaptıktan sonra çalışmalara devam edeceğiz." 

 

 "FOTOKOPİ ÜZERİNDEN GÜNDEMİ Mİ KONUŞACAĞIZ?" 

 

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği belgeleri kamuoyuyla paylaşmasını değerlendirdi. 

Ünal şunları kaydetti:

 "Dağıtılan dekontlar fotokopiler. Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız. 

 

Orijinalleri yargıya teslim etsinler. Bundan sonraki süreçte yargı karar verecek. Cumhurbaşkanımız da şimdi yeniden bir dava daha açıyor. Şirketin yetkilileri de karşı dava açtılar. Bu mesele artık TBMM'nin gündeminde değil, mahkemede konuşulacaktır. Artık Türkiye'nin gündemini meşgul etmekten CHP vazgeçmelidir." 

Toplantıda seçim ittifakı tartışmalarının da gündem maddelerinden biri olması bekleniyor.

İttifak tartışması MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamasıyla başlamıştı.

Bu konuda bir yasal düzenleme yapılıp yapılmayacağı konusunun değerlendirilmesi bekleniyor."