Ortadoğu Gazetesi

Tuzağı Boşa Çıkanlar…

KÖŞE YAZILARI / 2018-01-03 09:41:07

Tuzağı Boşa Çıkanlar…

Empatinin en çok işe yaradığı yerlerden biri "dedektiflik" mesleğidir. 

Katilin suç aletini nereye sakladığı veya cesedi nereye gömdüğü konusuna onun penceresinden bakamayan bir dedektifin delillere ulaşarak cinayeti çözmesi bir hayli zordur. 

Hatta gelin; "duygudaşlık" anlamına gelen ve bir meziyet olarak kabul edilen bu "empati" kelimesini biraz tahrif ederek ona yeni bir boyut kazandıralım… 

***

 

BİRAZ DA "KEM-PATİ" YAPALIM!.. 

Bu yeni terimi "kem göz" ve "kem söz"den hareketle "kötü niyet çözümlemesi" anlamında kullanabiliriz. 

Yani bir kötüyle "duygudaş" olmadan da onun ne yapmak istediğini anlamaya çalışabiliriz.

"Herkesin bir hesabı varsa" ve "Allah tuzak kuranların en hayırlısı"ysa…

Önce beşerî niyet, hesap ve eylemleri doğru anlamak; sonra da insanlara iyiliği emredip onları kötülükten uzak tutmak, her Müslüman'a farzdır. 

Bunun için önce iyiyi kötüden ayırmak gerekir. İnananlar ve İslam çerçeveli bir ideolojisi olanlar bunu "din"le yaparlar. 

İslam'a göre kafirleri dost edinmek haramdır. Hürriyeti olmayanın ibadeti makbul değildir. 

Mesela 1920'de İstanbul'undan gelen hilafet fetvasının, Anadolu'daki hür müftülerin 146 imzalı "milli mücadele" fetvası karşısında bir hükmü olmamıştır. 

Çünkü İstanbul, kafirlerin işgali altındadır.

Buna göre Pensilvanya'da FBI referansıyla oturan Fethullah Gülen'e tabi olanların, bu İngiliz usulü fetva makamına itibar edenlerin, edenlere umut verenlerin "iyi" denilecek bir tarafı yoktur. 

Laik düşünce sistemi ise özellikle siyasi işlerde, iyiyi kötüden akıl yoluyla ayırmayı telkin eder. Buna göre bilimsel açıdan "doğru" olan aynı zamanda iyidir. 

ABD'nin Türkiye'nin terör örgütü ilan ettiği FETÖ'yle ve PKK'nın Suriye ayağı olan PYD'yle olan dostluk ilişkileri, ABD'nin niyetinin "iyi" olmadığını göstermektedir. 

Kötü niyetli bir tuzak sahibinin müzaheretine sığınmak ve desteğine bel bağlamak da kötüdür. 

Öyleyse bu kem-niyet ve su-i kastlar karşısında "milli ve yerli" siyasete bağlanmak "her bakımdan" iyidir. 

***

MİLLİ VE YERLİ OLUNCA BAŞKA NELER OLUR?

Türkiye'de "milli ve yerli" siyaset yapmaya başlayınca, birden yanınızdaki "özgürlükçü demokrasi" yanlılarının arasındaki kripto Ermenileri görmeye başlarsınız.

Milli ve yerli olunca, teknenizdeki İslamcı görünümlü "çoğulcu demokrasi" taraftarlarının, aslında Trans-Atlantik tayfası Kürtçüler olduğunun farkına varırsınız. 

Milli ve yerli olunca dost bildiğiniz "liberal açılım" meraklısı "Yeni Türkiye" sevdalılarının aslında elinde hançerle yanınıza sokulmuş gizli ajandalı Brutüs'ler olduğunu anlarsınız. 

Milli ve yerli olunca, midesine biat etmiş bütün eyyamcıların aslında size dost görünen düşmanlar olduğunun farkına varırsınız.  

Bu da sizi önce Allah'a sonra da millete yaklaştırır. 

Sine-i millete götürür!.. 

AKP'nin MHP'yle yakınlaşması aslında bir tür kıyam-ı sine-i millettir!

Çünkü MHP, Türk milletinin kurumlaşmış halidir. 

MHP, "milli ve yerli"nin nöbetteki şeklidir!  

 

GELELİM ŞU "11-12 MESELESİ"NE!..

2010'da MHP'nin büyük bir kararlılıkla karşı durduğu Anayasa referandumundan sonra…

2011'de Gülen cemaatine bağlı ekipler, emniyetten sonra yargıya da hakim oldu.

2012'de devleti ele geçirmek üzere örgütlenmiş bir kısım emniyet mensubu, MİT Müsteşarını, kendi ekiplerinden bir savcıya ifade vermek üzere gözaltına almaya kalktı.

2013 ortalarında bir kısım gençler, ağaç, park filan derken, aynı ekibin "biber gazı" israfına bağlı olarak "garip" bir şekilde ayaklandı. 

2013 sonlarında aynı ekibe bağlı polisler, 657'nin dışına çıkarak yani stajyerlikten memuriyete geçerken ettikleri yemini bozarak devlet ricaline karşı bir operasyona giriştiler. 

2014'te aynı adamlar, kendi ülkelerinin vazife başındaki istihbarat görevlilerine silah doğrultarak devlet sırlarını dünyaya duyurmaya kalktılar. 

2015'te aynı "Açılımcı, Yeni Türkiye'ci, Liberal Demokrat ve Barış"çı ekibin sokakları teslim ettiği PKK'nın şehir terörüne, fazladan yüzlerce şehit verildi.

2016'da bütün bu olayların neticesi olan bir darbe gecesinde 249 Türk vatandaşı şehit edildi. 

Şimdi hiçbir şey olmamış gibi, yerli ve milli güvenlikçi AKP ile yeni Türkiyeci AKP arasında bir tercihte bulunmaktan başka seçeneğimiz yokmuş gibi oturup "Gül - Erdoğan çekişmesi"ni mi izleyeceğiz?

Bazı yazarlar, durumdan vazife çıkararak 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini "11'le 12'nin arasına" sıkıştırmaya çalışıyorlar. 

Dilipak, Selvi gibi Erdoğan yanlıları bir tarafta toplanıyorlar.

15 Temmuz'dan sonra rahatı kaçanlar, planı bozulanlar ve vurgun yemiş FETO'cular Gül'ü oyuna yakın tutmanın önemini anlatıyorlar! 

"MHP'yi MHP'lilerle, Türkiye'yi Türklerle yıkma tuzağı" boşa çıkanlar, şimdi de…

AKP'yi AKP'lilerle yıkmaya, Erdoğan'ı Gül'le devirmeye çalışıyorlar. 


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR

ALİ YAPAR VELİ BOZAR KARAYOLLARI BAZEN HAYATIMIZI KARARTIYOR   Yazın en yoğun zamanı. Tatilciler bir yılın yorgunluğunu gidermeye çalışıyor. Tek istedikle...

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP kendini yeni bir yol ayrımında bulduysa bugüne kadar yaptıklarındandır. Memleket kötü duruma düştüğünde kötülerle bir olan, milliyetçilik...