Ortadoğu Gazetesi

Tuzağı Boşa Çıkanlar…

KÖŞE YAZILARI / 2018-01-03 09:41:07

Tuzağı Boşa Çıkanlar…

Empatinin en çok işe yaradığı yerlerden biri "dedektiflik" mesleğidir. 

Katilin suç aletini nereye sakladığı veya cesedi nereye gömdüğü konusuna onun penceresinden bakamayan bir dedektifin delillere ulaşarak cinayeti çözmesi bir hayli zordur. 

Hatta gelin; "duygudaşlık" anlamına gelen ve bir meziyet olarak kabul edilen bu "empati" kelimesini biraz tahrif ederek ona yeni bir boyut kazandıralım… 

***

 

BİRAZ DA "KEM-PATİ" YAPALIM!.. 

Bu yeni terimi "kem göz" ve "kem söz"den hareketle "kötü niyet çözümlemesi" anlamında kullanabiliriz. 

Yani bir kötüyle "duygudaş" olmadan da onun ne yapmak istediğini anlamaya çalışabiliriz.

"Herkesin bir hesabı varsa" ve "Allah tuzak kuranların en hayırlısı"ysa…

Önce beşerî niyet, hesap ve eylemleri doğru anlamak; sonra da insanlara iyiliği emredip onları kötülükten uzak tutmak, her Müslüman'a farzdır. 

Bunun için önce iyiyi kötüden ayırmak gerekir. İnananlar ve İslam çerçeveli bir ideolojisi olanlar bunu "din"le yaparlar. 

İslam'a göre kafirleri dost edinmek haramdır. Hürriyeti olmayanın ibadeti makbul değildir. 

Mesela 1920'de İstanbul'undan gelen hilafet fetvasının, Anadolu'daki hür müftülerin 146 imzalı "milli mücadele" fetvası karşısında bir hükmü olmamıştır. 

Çünkü İstanbul, kafirlerin işgali altındadır.

Buna göre Pensilvanya'da FBI referansıyla oturan Fethullah Gülen'e tabi olanların, bu İngiliz usulü fetva makamına itibar edenlerin, edenlere umut verenlerin "iyi" denilecek bir tarafı yoktur. 

Laik düşünce sistemi ise özellikle siyasi işlerde, iyiyi kötüden akıl yoluyla ayırmayı telkin eder. Buna göre bilimsel açıdan "doğru" olan aynı zamanda iyidir. 

ABD'nin Türkiye'nin terör örgütü ilan ettiği FETÖ'yle ve PKK'nın Suriye ayağı olan PYD'yle olan dostluk ilişkileri, ABD'nin niyetinin "iyi" olmadığını göstermektedir. 

Kötü niyetli bir tuzak sahibinin müzaheretine sığınmak ve desteğine bel bağlamak da kötüdür. 

Öyleyse bu kem-niyet ve su-i kastlar karşısında "milli ve yerli" siyasete bağlanmak "her bakımdan" iyidir. 

***

MİLLİ VE YERLİ OLUNCA BAŞKA NELER OLUR?

Türkiye'de "milli ve yerli" siyaset yapmaya başlayınca, birden yanınızdaki "özgürlükçü demokrasi" yanlılarının arasındaki kripto Ermenileri görmeye başlarsınız.

Milli ve yerli olunca, teknenizdeki İslamcı görünümlü "çoğulcu demokrasi" taraftarlarının, aslında Trans-Atlantik tayfası Kürtçüler olduğunun farkına varırsınız. 

Milli ve yerli olunca dost bildiğiniz "liberal açılım" meraklısı "Yeni Türkiye" sevdalılarının aslında elinde hançerle yanınıza sokulmuş gizli ajandalı Brutüs'ler olduğunu anlarsınız. 

Milli ve yerli olunca, midesine biat etmiş bütün eyyamcıların aslında size dost görünen düşmanlar olduğunun farkına varırsınız.  

Bu da sizi önce Allah'a sonra da millete yaklaştırır. 

Sine-i millete götürür!.. 

AKP'nin MHP'yle yakınlaşması aslında bir tür kıyam-ı sine-i millettir!

Çünkü MHP, Türk milletinin kurumlaşmış halidir. 

MHP, "milli ve yerli"nin nöbetteki şeklidir!  

 

GELELİM ŞU "11-12 MESELESİ"NE!..

2010'da MHP'nin büyük bir kararlılıkla karşı durduğu Anayasa referandumundan sonra…

2011'de Gülen cemaatine bağlı ekipler, emniyetten sonra yargıya da hakim oldu.

2012'de devleti ele geçirmek üzere örgütlenmiş bir kısım emniyet mensubu, MİT Müsteşarını, kendi ekiplerinden bir savcıya ifade vermek üzere gözaltına almaya kalktı.

2013 ortalarında bir kısım gençler, ağaç, park filan derken, aynı ekibin "biber gazı" israfına bağlı olarak "garip" bir şekilde ayaklandı. 

2013 sonlarında aynı ekibe bağlı polisler, 657'nin dışına çıkarak yani stajyerlikten memuriyete geçerken ettikleri yemini bozarak devlet ricaline karşı bir operasyona giriştiler. 

2014'te aynı adamlar, kendi ülkelerinin vazife başındaki istihbarat görevlilerine silah doğrultarak devlet sırlarını dünyaya duyurmaya kalktılar. 

2015'te aynı "Açılımcı, Yeni Türkiye'ci, Liberal Demokrat ve Barış"çı ekibin sokakları teslim ettiği PKK'nın şehir terörüne, fazladan yüzlerce şehit verildi.

2016'da bütün bu olayların neticesi olan bir darbe gecesinde 249 Türk vatandaşı şehit edildi. 

Şimdi hiçbir şey olmamış gibi, yerli ve milli güvenlikçi AKP ile yeni Türkiyeci AKP arasında bir tercihte bulunmaktan başka seçeneğimiz yokmuş gibi oturup "Gül - Erdoğan çekişmesi"ni mi izleyeceğiz?

Bazı yazarlar, durumdan vazife çıkararak 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini "11'le 12'nin arasına" sıkıştırmaya çalışıyorlar. 

Dilipak, Selvi gibi Erdoğan yanlıları bir tarafta toplanıyorlar.

15 Temmuz'dan sonra rahatı kaçanlar, planı bozulanlar ve vurgun yemiş FETO'cular Gül'ü oyuna yakın tutmanın önemini anlatıyorlar! 

"MHP'yi MHP'lilerle, Türkiye'yi Türklerle yıkma tuzağı" boşa çıkanlar, şimdi de…

AKP'yi AKP'lilerle yıkmaya, Erdoğan'ı Gül'le devirmeye çalışıyorlar. 


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Dört benzemez ittifakı…

Dört benzemez ittifakı…

Türkiye milli birlik ve bütünlüğünün teminatı olan demokrasiyi yaşatma kararlılığında, yeni bir seçime gidiyor. Fakat daha seçim sandığı or...

Hülle koalisyonu

Hülle koalisyonu

          Seçimin gündeme girmesi ile birlikte ülke ve milletle meselesi olanlar büyük bir telaşa kapıldılar. Akla ziyan şeyler söyl&uum...

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

"Büyük lokma ye büyük söz söyleme" diye boşa söylememiş atalarımız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2016'nın Haziran ayında H...

ABİDİK GUBİDİK!

ABİDİK GUBİDİK!

AB-D'den icazet… Esenboğa tarlalarında Noterli Başbakanlık arayışı… Y-CHP'li belediyelerin kucağında toplantılar… MHP'nin safra atıklarıyla ...

FRANSA'NIN TÜRKİYE KARŞITI EYLEMLERİ ARTIYOR

FRANSA'NIN TÜRKİYE KARŞITI EYLEMLERİ ARTIYOR

Zeytin Dalı Harekâtı'nda TSK'nın karşılaştığı en büyük zorlukların başında kuşku yok ki PKK/PYD terör örgütü tarafından kullanılan ve fark...

CHP'nin "Güneş motel" taktiği…

CHP'nin "Güneş motel" taktiği…

Türkiye'nin en önemli gündemi haline gelen "erken seçim" meselesi tartışılırken, CHP'nin "siyasal hülle" ile ikbal aramaya kalkışması a...

ABİDİK GUBİDİK İTTİFAKI

ABİDİK GUBİDİK İTTİFAKI

         Türkiye tam 2 ay sonra yeni ve farklı bir döneme başlayacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bütün unsurlarıyla yürü...

ABİDİK GUBİDİK İTTİFAKI!

ABİDİK GUBİDİK İTTİFAKI!

Türk siyasetinde bugün yaşananları iyi anlayabilmek için 7 Haziran seçimleri sonrası yaşananları da çok iyi hatırlamak ve bilmek gerekiyor. Siyaseti şekillendi...

İngiliz Kürdistan'ının Taşeronları

İngiliz Kürdistan'ının Taşeronları

 "Yurtta Sulh" koalisyonundan beklenen hamleler geliyor. Şimdi sırada beklenen "dönme" ler var!  15 Temmuz'dan bir ay kadar sonra, 12 Ağustos 2016'...

KİRALIK Y-CHP!

KİRALIK Y-CHP!

Adında "Halk" var, o halkın verdiği oyla seçilmiş vekilleri kiraya verdiler… O halk ki, Atatürkçü, halkçı, demokrat, hürriyetçi&...