Ortadoğu Gazetesi

Yerel seçimler zamanında olacak

GÜNDEM / 2018-08-11 14:08:57

Yerel seçimler zamanında olacak

KIZILCAHAMAM'da "2023'e giden yolda 24 Haziran seçimleri değerlendirme, 2019 yerel seçimlerine hazırlık" toplantısında konuşan  AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "31 Mart 2019'da yapacağımız, altını çizerek söylüyorum bana 'yerel seçimler erkene alınacak mı'diye soruluyor. Hayır, yerel seçimler zamanında olacak" dedi.

 

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "31 Mart 2019'da yapacağımız, altını çizerek söylüyorum bana 'yerel seçimler erkene alınacak mı?'diye soruluyor. Hayır, yerel seçimler zamanında olacak." dedi.

 

 

Kızılcahamam'daki Çam Otel'de AK Parti tarafından "2023'e giden yolda 24 Haziran seçimleri değerlendirme, 2019 yerel seçimlerine hazırlık" isminde toplantı düzenlendi.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Sorgun, haziran seçimlerini değerlendireceklerini belirterek, toplantıda 81 ilin Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarının bulunduğunu söyledi.

 

 

Sorgun, yerel seçimlerin erkene alınmayacağını vurgulayarak, "Bunun yanında da 31 Mart 2019'da yapacağımız, altını çizerek söylüyorum çünkü her gittiğim yerde bana seçim işleri başkanı olmam dolayısıyla 'yerel seçimler erkene alınacak mı?'diye soruluyor. Hayır, yerel seçimler zamanında olacak. 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinin de hazırlıklarını gözden geçireceğiz, hazırlıklarına başlayacağız, onun üzerine değerlendirmelerde bulunacağız." diye konuştu.

 

 

Milletin, haziran seçimlerinde asrın seçimini yaptığını belirten Sorgun, "Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Seçim işleri ve SKM başkanlarına, il ve ilçe teşkilatlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, milletimize şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

 

 

Sorgun, salonda bulunan parti teşkilatına, "Hayırlı hizmetlerde rol almaya bakın ama siz siz olun sakın rol çalmayın." çağrısında bulundu.

 

 

"TABELA PARTİSİ, SEÇİMDEN SEÇİME HALKA GİDEN BİR PARTİ HİÇ DEĞİLİZ" 

Toplantıda geçmiş seçimlerin değerlendirmesini yapacaklarını yineleyen Sorgun, sözlerine şöyle devam etti:  "SKM başkanları, başkan yardımcıları bazı sunumlar yapacak. Burada bizlerin konuşmasından daha çok sizleri dinleyeceğiz. Sahadaki karşılaştığımız problemleri ve çözümlerini birlikte bulacağız. Biz, başkaları gibi vatandaşa, milletimize asla suç bulmayız. 'Bize neden oy vermediler, biz niye oy alamadık?' deriz. Oy vermediği için vatandaşı suçlamayız. Onun için de milletimiz bizi 2002'den bu tarafa hep iktidar yapıyor.

 

 

Herkesin bulunduğu noktada 'ben ne yapabilirim?'sorumluluğunu üstlenmesi bizim için temel prensiptir. Yerel seçimlere şu anda yaklaşık 7,5 aydan fazla var. Siyaset, bisiklete binmek gibidir, durursanız düşersiniz, sürekli pedal çevirmemiz gerekiyor. Biz seçimden seçime ışıkları yanan, sahneye çıkan, kapıları açılan bir parti değiliz. Tabela partisi, seçimden seçime halka giden bir parti hiç değiliz."  Sorgun, bu tarz toplantıları ara ara yapacaklarını bildirerek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sonrası teşekkür ziyaretlerine gitmeye başladığına da değindi.

 

 

"HERHALDE 10 AĞUSTOS 2014, 10 AĞUSTOS 2018 TESADÜFİ OLMASA GEREK" 

Ülkedeki son günlerde yaşanan ekonomik durum hakkında da değerlendirmede bulunan Sorgun, şunları söyledi:  "Son zamanlarda garip şeyler oluyor. Dün 10 Ağustos'tu, Sayın Cumhurbaşkanımızı halk ilk defa seçti, dün de dört yıl olmuştu. Hiçbir ekonomik reel karşılığı olmadan doların, euronun bir günde ne oldu da... Kim izah edebilir, bu kadar değer farkını nasıl izah edebilir? Herhalde 10 Ağustos 2014, 10 Ağustos 2018 tesadüfi olmasa gerek ama bu millet Çanakkale Zaferi'ni, İstiklal Harbi'ni dolarla euro ile mi kazandı? 15 Temmuz'u dolarlarla mı euro ile mi kazandık? O bir dolarcılar mı kazandı, yoksa millet mi kazandı? Döviz ile ayar vermeye kalkıyorlar. Gidin siz o dövizlerinizi bozdurun, birer dolar dağıtın, o kendi adamlarınıza ayar verin."  Sorgun, bu mücadelenden de milletin galip çıkacağını ifade etti.

 

 

"HEM YURT DIŞINDAN YABANCI MİSAFİRLERİMİZLE KONGREMİZİ YAPACAĞIZ" 

Bir sonraki hafta AK Parti'nin 6'ncı kongresini yapacağını belirten Sorgun, "Hem yurt dışından yabancı misafirlerimizle hem de teşkilatlarımız, teşkilat mensuplarımızla çok büyük bir katılım, olgunluk ve coşkuyla kongremizi yapacağız." dedi.

 

 

Sorgun, SKM başkanlarından, belediye başkanlarından rapor istediklerini bildirerek, "Raporlar çok büyük oranda geldi, tamamlandı, üzerinde çalışmalar yaptık. Gerçekten sahadaki durum ne, problemler ne, artılarımız eksilerimiz ne? Bunları çalıştık." ifadesini kullandı.

 

 

CHP'de yaşananlara da işaret eden Sorgun, şunları kaydetti:  "Türkiye'nin ikinci en büyük partisi neyle meşgul? Son milli meselede, Türkiye'nin egemenlik haklarına saygısızlık duyanlara, sözde müttefiklere karşı duruşuna bir bakın. Diğer partilere teşekkür ediyoruz, 'Bu milli bir meseledir, bir siyasi partinin meselesi değildir'diyerek, cumhurun başkanının yanında ve hükümetin yanında yer aldılar ama en büyük ikinci parti her zaman olduğu gibi kem küm ediyor, lafı evirip çevirip dolandırıyor. Biraz yerli ve milli olun.

 

 

Çalışırsan, kıskanmazsan, gayret edersen bu millet sana da itibar eder ama sen yerli ve milli olmazsan, hep millet seni orada bekletir."  Basına kapalı devam eden ve yarın sona erecek toplantıda, SKM başkanları sunumlar yapacak.(AA)

 

 

 

 

 


 


Diğer GÜNDEM Haberleri

Parola: "Başarmadan dönmek yok"

Parola: "Başarmadan dönmek yok"

Akdeniz'deki son yılların en büyük uyuşturucu operasyonundan Suriye'deki terör hedeflerine yönelik harekatlara kadar birçok kritik görevde izleri bulunan ...

FETÖ'nün "mahrem askeri yapılanması"na yönelik operasyon

FETÖ'nün "mahrem askeri yapılanması"na yönelik operasyon

Sivas merkezli 6 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "askeri mahrem yapılanması"na yönelik operasyonda g...

Malatya'da 3.2 büyüklüğünde deprem

Malatya'da 3.2 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Pütürge ilçesinde olan Richter Ölçeği'ne göre 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.     İç...

Konvoyu durdurup hemen yanlarına gitti

Konvoyu durdurup hemen yanlarına gitti

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, güzergahında meydana gelen trafik kazasını görmesi üzerine konvoyunu durdurarak yanına gittiği yaralılara "geçmiş olsun" di...

Asansörlere sıkı takip

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.   ...

Yerli helikopter motorunun gücü test edildi

Yerli helikopter motorunun gücü test edildi

T625'in ilk uçuşundan bir gün önce TEI'nin özgün helikopter için geliştirdiği yerli motor kararlı rejimde çalıştırıldı.   &nbs...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gitmeden önce açıklama yaptı.       İşte Erdoğan'ı...

Balıkesir'de 22 düzensiz göçmen yakalandı

Balıkesir'de 22 düzensiz göçmen yakalandı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 22 düzensiz göçmen yakalandı.  ...

DEAŞ'lı terörist, tedavi için geldiği hastanede yakalandı

DEAŞ'lı terörist, tedavi için geldiği hastanede yakalandı

ADANA'da, 'Ebu Eyup' kod adlı DEAŞ'lı terörist Ahmet İsa (24) tedavi için geldiği hastanede yakalandı. Kentte çeşitli hastanelerde tedavi gö...

EPDK'den 3 akaryakıt istasyonuna 1,3 milyon lira ceza

EPDK'den 3 akaryakıt istasyonuna 1,3 milyon lira ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 3 akaryakıt istasyonuna çeşitli nedenlerle 1 milyon 319 bin 384 lira ceza verildi.   EPDK'nin konuya ilişkin ilanı, Res...