Ortadoğu Gazetesi

Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar huzur bulamayacaklar

GÜNCEL / 2017-11-19 13:31:42

Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar huzur bulamayacaklar

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Taşlıçiftlik kampüsünde Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına Ülkü Ocakları tarafından dikilen fidanın önüne konulan yazının kaldırılmasına ülkücüler tepki gösterdi.

 

 

Ege Üniversitesi'nde 2015 yılında öğrenci kılıklı PKK'lılar tarafından bıçaklanarak şehit edilen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun anısına GOÜ kampüsüne ülkücüler 1 Kasım'da fidan dikti. Dikilen fidanın önüne ise 'Bu ağaç şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına dikilmiştir'' yazılı mermer konuldu. Ancak GOÜ yönetimi tarafından mermerin kaldırıldığını öğrenen ülkücüler tepki gösterdi. GOÜ kampüsü girişinde Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Mustafa Ersagun Dalan ile partililer basın açıklaması yaptı. 

 

Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Mustafa Ersagun Dalan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına Türkiye genelinde eşzamanlı olarak tüm üniversite kampüslerinde fidan dikimi yapıldığını söyledi. Fidanın ön tarafına sadece  'Bu ağaç şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına dikilmiştir' yazılı tabelayı koyduklarını söyleyen Dalan, ''16 Kasım'da tabelanın kaldırıldığını öğrendik. Aynı günün akşamına bir levha daha hazırlattırarak tekrar diktik. 17 Kasım cuma günü o levhanın da kaldırıldığını üzülerek öğrendik. 

 

 

 

BİR ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN İSMİ SİZİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR

 

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyorken, Ülkücü camianın hassas olduğu bir konu üzerinde sabrımızı sınamaktan muradınız nedir? 

 

Bir Ülkücü Şehidin ismi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu bütün Türk milletinin şehidi ve değeridir. Memleketin en tepesindeki insanlar birlik bozulmasın, huzur kaçmasın diye uğraşırlarken sizler neyin peşindesiniz, kime ve neye hizmet ediyorsunuz? Diğer üniversite rektörleri bu duruma sesini çıkarmazken, sizlere ne oluyor. Sizlere bu aklı veren hangi odak neresidir?

Türk Milliyetçilerinin mezarını size soydururuz mu sandınız? Hatırasına saygı duymadığınızda susarız mı sandınız? Bütün bu soruların cevaplarını bizler elbette biliyoruz." dedi. 

 

FETÖ'CÜLERLE YAKIN MESAİ YAPMIŞ BİRİ

 

Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Ersagun Dalan şunları kaydetti:

"Bir rektör düşünün ki, FETÖ'nün cemaat olarak anıldığı zaman yıllarca onlarca FETÖ'cüyle birlikte yakın mesai içinde bulunmuş.

 

 Atadığı, göreve getirdiği insanların büyük çoğunluğu fetö'den ihraç edilmiş, tutuklanmış. Ne hikmetse ve arkasında nasıl bir koruma varsa rektör beye hiçbir şey olmamıştır. 

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir gün öncesinde bir toplantıdan bahseden AKP'li Metin KÜLÜNK sayın rektörü söylemiş ama arkası gelmemiş veya daha sıra gelmemiştir.

 

Sıranın gelmemesi rektör beyi rahatlatmış olacak ki, şahsıma "hocam Türkçe olimpiyatlarında jüri üyeliği yapmış birinin FETÖ soruşturma komisyonu başkanı olması tuhaf değil mi" diye sorduğum da " hangimizin bağlantısı yoktu" diye cevap vermiştir. 

 

Bende "bizlerin hiç olmadı hocam" dediğim zaman "aslında daha iyi değil mi, tanıması açısından" demişti. Bu rahatlık bizlere fazla. Kimse kusura bakmasın.

 

Rektör Bey! Bu size ve sizin anlayışınızdaki bütün yöneticilere son ihtarımızdır. Unutmayın yönettiğiniz babanızdan kalma çiftlik değil milletin emaneti ve onun malıdır. Yükseköğrenimin amacı anayasal olarak Türk Milliyetçiliğine bağlı nesiller yetiştirmek şeklinde ifade bulmuşken size bunu baltalatmayız. 

 

 

HATIRALARINA DOKUNANDAN HESABINI SORARIZ

 

Milliyetçi Ülkücü hareketin varlığını bu üniversite de yok sayamazsınız. Bizlerin gururuyla, onuruyla oynayamazsınız. Kutsallarımıza dokunamazsınız.

Sizin karşınızdaki Türk Milliyetçiliğinin en ufak parçasıdır  icabında yıldırım oluruz, icabında sel oluruz, icabında  bir Dursun, bir Yusuf,  bir Fırat daha oluruz. 

Sizler ehli keyf ağalar, Makam ağaları şunu aklınızdan hiç çıkartmayın Fırat bedel ödediği için, Fırat'ın arkadaşları Surda, Cizrede, Yüksekovada Cehennem deresinde bedel ödediği için o koltuklarda rahat rahat oturabiliyorsunuz. 

Hatıralarına dokunandan hesabını sorarız. 
Son sözümüz şudur, Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar bundan sonra huzur bulamayacaklar.  
 
 
İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ
 
MHP İl Başkanı Onur Çalışkan ise ''Gaziosmanpaşa Üniversitesinde böyle bir olayın gerçekleşmesi hepimizi canı gönülden zedelemiş ve üzmüştür. Gaziosmanpaşa Üniversitesi yönetimini derhal hem de derhal yeni bir revizeye hatta acil ve ivedi bir şekilde istifaya davet ediyoruz'' diye konuştu.
 
 
Açıklamaların ardından ülkücüler Tokat-Turhal Karayolu üzerinde bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Şehitler köprüsü üzerine, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu 'Siz vatana ihanet etmekten vazgeçmedikçe, biz canımızı feda etmekten vazgeçmeyeceğiz' yazılı pankart astı. 
 
 
 
 


 


Diğer GÜNCEL Haberleri

Şehidin sosyal medya paylaşımı duygulandırdı

Şehidin sosyal medya paylaşımı duygulandırdı

Siirt'in Eruh ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Baştan&...

EDİRNE'DE YAKALANAN YUNAN ASKERLERİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

EDİRNE'DE YAKALANAN YUNAN ASKERLERİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Edirne'de iki ülke arasındaki sınırı geçtikleri için gözaltına alınan ve tutuklanan 2 Yunan askeri için yapılan 'tutukluluk değerlendirme duruşmasın...

Mersin'de dev boyutlarda botanik heykeller inşa ediliyor

Mersin'de dev boyutlarda botanik heykeller inşa ediliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehir merkezine yerleştirilen ve boyları 6 metreyi bulan dev botanik heykeller, görenleri kendine hayran bırakıyor. Heykel yapımında...

15 Temmuz Şehitler Müzesi'nde geri sayım

15 Temmuz Şehitler Müzesi'nde geri sayım

Yapım çalışmalarına 13 Mart'ta başlanan ve 15 Temmuz'da kısmen ziyarete açılması planlanan "15 Temmuz Şehitler Müzesi" inşaatı hızla devam ediyor. M...

Oylar hangi halde geçerli, hangi halde geçersiz sayılacak?

Oylar hangi halde geçerli, hangi halde geçersiz sayılacak?

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde kullanılacak oy pusulalarında "EVET" veya "T...

YSK'dan 'çay bahçesi' kararı

YSK'dan 'çay bahçesi' kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, çay bahçel...

Dünyanın en büyük inşaat gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Dünyanın en büyük inşaat gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

TÜRKAKIM doğalgaz boru hattının Rusya'da Anapa kıyısı ile Türkiye'de Kıyıköy arasındaki derin sularda boru döşeme çalışmalarını gerçekleştir...

İstanbul'u yine yağmur vurdu

İstanbul'u yine yağmur vurdu

İSTANBUL'da gece ve sabah saatlerinde etkili olan yağmur,  bir çok evin bodrum katlarını sular altında bıraktı. Su baskını sonucu evlerde maddi zarar meydana geldi. Bakırk...

Acı haberler peşpeşe geldi

Acı haberler peşpeşe geldi

ŞIRNAK'ın Gabar Dağı mevkiinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı sald...

Hava harekatlarında 26 terörist etkisiz hale getirildi

Hava harekatlarında 26 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) 17-18 Haziran'da Irak'ın kuzeyi Avaşin-Basyan ile Diyarbakır ve Şırnak'ta düzenlenen hava harekatlar...