Ortadoğu Gazetesi

Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar huzur bulamayacaklar

GÜNCEL / 2017-11-19 13:31:42

Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar huzur bulamayacaklar

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Taşlıçiftlik kampüsünde Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına Ülkü Ocakları tarafından dikilen fidanın önüne konulan yazının kaldırılmasına ülkücüler tepki gösterdi.

 

 

Ege Üniversitesi'nde 2015 yılında öğrenci kılıklı PKK'lılar tarafından bıçaklanarak şehit edilen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun anısına GOÜ kampüsüne ülkücüler 1 Kasım'da fidan dikti. Dikilen fidanın önüne ise 'Bu ağaç şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına dikilmiştir'' yazılı mermer konuldu. Ancak GOÜ yönetimi tarafından mermerin kaldırıldığını öğrenen ülkücüler tepki gösterdi. GOÜ kampüsü girişinde Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Mustafa Ersagun Dalan ile partililer basın açıklaması yaptı. 

 

Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Mustafa Ersagun Dalan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına Türkiye genelinde eşzamanlı olarak tüm üniversite kampüslerinde fidan dikimi yapıldığını söyledi. Fidanın ön tarafına sadece  'Bu ağaç şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına dikilmiştir' yazılı tabelayı koyduklarını söyleyen Dalan, ''16 Kasım'da tabelanın kaldırıldığını öğrendik. Aynı günün akşamına bir levha daha hazırlattırarak tekrar diktik. 17 Kasım cuma günü o levhanın da kaldırıldığını üzülerek öğrendik. 

 

 

 

BİR ÜLKÜCÜ ŞEHİDİN İSMİ SİZİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR

 

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyorken, Ülkücü camianın hassas olduğu bir konu üzerinde sabrımızı sınamaktan muradınız nedir? 

 

Bir Ülkücü Şehidin ismi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu bütün Türk milletinin şehidi ve değeridir. Memleketin en tepesindeki insanlar birlik bozulmasın, huzur kaçmasın diye uğraşırlarken sizler neyin peşindesiniz, kime ve neye hizmet ediyorsunuz? Diğer üniversite rektörleri bu duruma sesini çıkarmazken, sizlere ne oluyor. Sizlere bu aklı veren hangi odak neresidir?

Türk Milliyetçilerinin mezarını size soydururuz mu sandınız? Hatırasına saygı duymadığınızda susarız mı sandınız? Bütün bu soruların cevaplarını bizler elbette biliyoruz." dedi. 

 

FETÖ'CÜLERLE YAKIN MESAİ YAPMIŞ BİRİ

 

Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Ersagun Dalan şunları kaydetti:

"Bir rektör düşünün ki, FETÖ'nün cemaat olarak anıldığı zaman yıllarca onlarca FETÖ'cüyle birlikte yakın mesai içinde bulunmuş.

 

 Atadığı, göreve getirdiği insanların büyük çoğunluğu fetö'den ihraç edilmiş, tutuklanmış. Ne hikmetse ve arkasında nasıl bir koruma varsa rektör beye hiçbir şey olmamıştır. 

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir gün öncesinde bir toplantıdan bahseden AKP'li Metin KÜLÜNK sayın rektörü söylemiş ama arkası gelmemiş veya daha sıra gelmemiştir.

 

Sıranın gelmemesi rektör beyi rahatlatmış olacak ki, şahsıma "hocam Türkçe olimpiyatlarında jüri üyeliği yapmış birinin FETÖ soruşturma komisyonu başkanı olması tuhaf değil mi" diye sorduğum da " hangimizin bağlantısı yoktu" diye cevap vermiştir. 

 

Bende "bizlerin hiç olmadı hocam" dediğim zaman "aslında daha iyi değil mi, tanıması açısından" demişti. Bu rahatlık bizlere fazla. Kimse kusura bakmasın.

 

Rektör Bey! Bu size ve sizin anlayışınızdaki bütün yöneticilere son ihtarımızdır. Unutmayın yönettiğiniz babanızdan kalma çiftlik değil milletin emaneti ve onun malıdır. Yükseköğrenimin amacı anayasal olarak Türk Milliyetçiliğine bağlı nesiller yetiştirmek şeklinde ifade bulmuşken size bunu baltalatmayız. 

 

 

HATIRALARINA DOKUNANDAN HESABINI SORARIZ

 

Milliyetçi Ülkücü hareketin varlığını bu üniversite de yok sayamazsınız. Bizlerin gururuyla, onuruyla oynayamazsınız. Kutsallarımıza dokunamazsınız.

Sizin karşınızdaki Türk Milliyetçiliğinin en ufak parçasıdır  icabında yıldırım oluruz, icabında sel oluruz, icabında  bir Dursun, bir Yusuf,  bir Fırat daha oluruz. 

Sizler ehli keyf ağalar, Makam ağaları şunu aklınızdan hiç çıkartmayın Fırat bedel ödediği için, Fırat'ın arkadaşları Surda, Cizrede, Yüksekovada Cehennem deresinde bedel ödediği için o koltuklarda rahat rahat oturabiliyorsunuz. 

Hatıralarına dokunandan hesabını sorarız. 
Son sözümüz şudur, Ülkücülerin huzurunu kaçıranlar bundan sonra huzur bulamayacaklar.  
 
 
İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ
 
MHP İl Başkanı Onur Çalışkan ise ''Gaziosmanpaşa Üniversitesinde böyle bir olayın gerçekleşmesi hepimizi canı gönülden zedelemiş ve üzmüştür. Gaziosmanpaşa Üniversitesi yönetimini derhal hem de derhal yeni bir revizeye hatta acil ve ivedi bir şekilde istifaya davet ediyoruz'' diye konuştu.
 
 
Açıklamaların ardından ülkücüler Tokat-Turhal Karayolu üzerinde bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Şehitler köprüsü üzerine, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu 'Siz vatana ihanet etmekten vazgeçmedikçe, biz canımızı feda etmekten vazgeçmeyeceğiz' yazılı pankart astı. 
 
 
 
 


 


Diğer GÜNCEL Haberleri

Afrin'de son dakika gelişmesi...

Afrin'de son dakika gelişmesi...

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda, operasyonun birinci ayağı tamamlandı. Kilis ve Hatay hattından gelen tüm askerler birleşti ve hilal oluştu.     TSK ve &...

"DTCF'Lİ BOZKURTLAR ASLA YALNIZ DEĞİLDİR"

"DTCF'Lİ BOZKURTLAR ASLA YALNIZ DEĞİLDİR"

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Ankara Üniversitesi DTCF Dekanı Prof.Dr. İhsan Çiçek ile görüşerek "Hiçbir ülküd...

Afrin'de terörden arındırılan köylerde geri dönüş sevinci

Afrin'de terörden arındırılan köylerde geri dönüş sevinci

TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sürerken, YPG/PKK'lı teröristlerden arındırılan yerleşim yerlerine halkın dönüşü de devam ediyor....

Koyun taşınan kamyonda 151 kaçak göçmen

Koyun taşınan kamyonda 151 kaçak göçmen

ERZURUM'da koyun taşımakta kullanılan ve üzeri branda ile kapatılan kamyonun çift katlı kasasında 151 kaçak göçmen yakalandı. Kasanın branda ile kapalı o...

Kocaeli'de 1566 kişi MHP'ye katıldı

Kocaeli'de 1566 kişi MHP'ye katıldı

MHP Kocaeli il teşkilatının düzenlediği il istişare toplantısı gövde gösterisine dönüştü. Toplantıda MHP'ye katılan 1566 kişiye de rozetleri takıldı.&...

Rize de MHP'ye 850 kişi katıldı

Rize de MHP'ye 850 kişi katıldı

MHP Rize İl Başkanlığı'nın Genişletilmiş İstişare Toplantısı ve üye katılım töreni TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile MHP Erzurum Milletvekili Pr...

Terör örgütü PYD/PKK’nın eski eş başkanı Salih Müslim Prag’da yakalandı

Terör örgütü PYD/PKK’nın eski eş başkanı Salih Müslim Prag’da yakalandı

Türkiye tarafından kırmızı bülten talebi ile aranan terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslim'in, Çekya'nın başkenti Prag...

Afrin'de ele geçirilen terör kampındaki çatışmayı AA görüntüledi

Afrin'de ele geçirilen terör kampındaki çatışmayı AA görüntüledi

Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'ya ait bir kampı ele geçirdi.Kamptaki teröristler etkisiz hale getirildi....

Sınıra JÖH ve PÖH sevkiyatı sürüyor

Sınıra JÖH ve PÖH sevkiyatı sürüyor

Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden yola çıkan Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Hareket (PÖH) tim...

'Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir'

'Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, BMGK'nın Suriye'de "insani ateşkes" kararı almasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek "Türkiye, ...