Ortadoğu Gazetesi

BIST
93,173
%0,00
USD
5,4497
%0,30
EUR
6,2158
%0,22
Altın
225,5790
%-0,35
SON DAKİKA

Öğretmenlerden Zeytin Dalı Harekatı'ndaki askerlere dua

GÜNDEM / 2018-01-23

Öğretmenlerden Zeytin Dalı Harekatı'ndaki askerlere dua

İzmir'de, Türk silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için dua edildi.

 

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup öğretmen, İstiklal Marşı okudu.

 

Harekata katılan askerler için dua eden öğretmenler adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için, Türkiye'nin yanı başında belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk ordusunun Afrin'de başlattığı harekatın hayırlı olmasını diledi.

 

Bu harekatla Türk milletinin ve devletinin bölgedeki varlığına kasteden terör örgütlerine ve binlerce kilometre öteden gelerek Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan devletlere Türk'ün iradesininin, kararlılığının ve gücünün bir kere daha gösterileceğini ifade eden Sarısayın, şunları kaydetti: "Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak. Bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür, büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Türk ordusu, hem sınırlarımız içinde yaşayan milyonların bekası için hem de sınırlarımız dışındaki milyonların çığlıkları üzerine akan gözyaşlarını dindirmek için bölgeye gitmiştir. Tüm eğitim çalışanları olarak bütün varlığımızla, ruhumuzla ve dualarımızla Mehmetçiğimizin yanındayız. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir."  (AA)