Ortadoğu Gazetesi

Operasyon Afrin'le sınırlı kalmamalı, Münbiç'e kadar gidilmeli

SİYASET / 2018-01-23 13:32:57

Operasyon Afrin'le sınırlı kalmamalı, Münbiç'e kadar gidilmeli

MHP Grup Başkanvekili  Erkan Akçay, "Zeytin Dalı Harekatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin güney sınırında oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı, terörle mücadelede haklı ve meşru bir müdahalesidir" dedi. "Operasyon kesin bir başarı ile sonuçlanacaktır. PKK, PYD-YPG'nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir" diyen Akçay,  "Ayrıca operasyon Afrin'le sınırlı kalmamalıdır. Münbiç'e kadar gidilmeli, Güney sınırımızda terör unsurları sökülüp atılmalıdır" açıklaması yaptı

 

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili  Erkan Akçay, " Zeytin Dalı Harekatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin güney sınırında oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı, terörle mücadelede haklı ve meşru bir müdahalesidir" dedi.

 

 Akçay, "Kahraman askerlerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. Büyük Türk milletinin duaları, maddi ve manevi destekleri Mehmetçiğimizledir. Düğün bayram ile kına yakarak gönderdiğimiz askerlerimizi aynı şekilde karşılamayı, operasyonu başarıyla tamamlamalarını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" açıklaması yaptı

 

 

"Operasyonun adından da anlaşılacağı üzere, nihai hedefin bölgede önce güvenliğin, ardından barış ve huzurun tesis edilmesi olduğunu göstermektedir. Güvenlik olmadan barış ve huzur olmaz.Bu harekat çok önemli bir hamledir. Bu operasyon güney sınırımızda ABD'nin şemsiyesi altında semirtilen PKK/PYD, DEAŞ'a karşı yapılmaktadır" diyen Akçay, "Operasyon kesin bir başarı ile sonuçlanacaktır.PKK, PYD-YPG'nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir. " Ayrıca operasyon Afrin'le sınırlı kalmamalıdır. Münbiç'e kadar gidilmeli, Güney sınırımızda terör unsurları sökülüp atılmalıdır.

 

Bu harekat ülkemizin toprak bütünlüğü, Türk milletinin birliği ve dirliği, Suriye'nin sulh ve sükunu içindir.

 

 

Bu harekat Suriye'nin kuzeyinde yaşayan insanlarımızın, kardeşlerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak ve terör örgütlerinin tasallutundan kurtarmak için yapılan bir girişimidir " şeklinde konuştu.

 

 

ESAS OLAN  DEVLET EBED MÜDDET'TİR 

Akçay, şunları söyledi: "Bu harekat İstanbul'un, Ankara'nın, İzmir'in, Edirne'nin, Mersin'in, Kars'ın, Tunceli'nin Diyarbakır'ın, Sur, Silvan, Lice,  Bismil, Dicle, Bağlar, Nusaybin, Dargeçit, Derik, Silopi, Cizre, İdil, Varto, Sason, Kozluk, Arıcak'ın güvenliği ve huzuru içindir" şeklinde konuştu.

 

 

PKK'nın Suriye kolu olan PYD/YPG son 1 yılda Türkiye'yi hedef alan 700'den fazla saldırı gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin bu konudaki uyarılarına dikkat edilmemiştir.

 

 

Bu operasyon, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve korumaya gösterilen hassasiyettir.

 

 

Ayrıca Türkiye sadece bir askeri operasyon yapmıyor, yörede yaşayan insanlara insani yardım da yapıyor.

 

Devlet ve Hükümet yalnız değildir, aziz Türk milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi yanındadır.

 

Esas olan  devlet ebed müddet'tir.

 

Devletimiz ile milletimiz birdir, yek vücuttur.

 

Zeytin Dalı Operasyonuna karşı bazı malum isimler harekete geçmiştir. Bir algı operasyonu yapmaya çalışmaktalar. Zeytin Dalı Operasyonunun psikolojik boyutunda bu algı girişimiyle mücadele şarttır.

 

 

Bugünlerde kendilerine "yurttaş girişimi" adını veren  birgüruh tarafından milletvekillerine gönderilen mektup kamuoyuna yansımıştır.

 

 

Kıymetleri kendinden menkul kimi aydın müsveddeleri, her dönem çıban başı olan kimi sanatçı, siyasetçi, akil,  hukukçu görünümlü, aslında kripto ırkçı PKK severler bir ihanet mektubunun daha altına imza atmışlar.

 

 

Bu sözde aydınlar, PKK'nın propaganda diliyle yazılmış,  ellerine tutuşturulmuş bu mektupta,  Türkiye'nin bekasını tehdit eden terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonunun durdurulmasını istiyorlar. 

 

 

Kendilerine yurttaş diyen bu güruh, Türkiye'nin sınır güvenliğine ve bekasına yönelik tehdidi bertaraf etmeye yönelik girişimlerine karşı çıkmakta,  terör örgütü PYD/YPG'ye karşı vatandaşlarını ve vatanın güvenliğini savunan devletimizi terör örgütüyle diyaloğa davet etmektedirler.

 

 

"BUNLAR GÜNÜMÜZÜN MANDACILARI, HEYET-İ NASİHALARIDIR" 

Onlara göre Afrin'de konuşlanan PYD/YPG teröristleri ülkemizi tehdit etmiyormuş.  Bu nedenle operasyonlar durdurulmalıymış. Sanırsınız ki bahsettikleri örgüt Kanarya Sevenler Derneği.

 

 

Bu mektubu gönderenler mütareke döneminin müstemleke zihniyetinin artıklarıdır. 

 

 

Bunlar günümüzün mandacıları, heyet-i nasihalarıdır.

 

 

Bu işbirlikçi aydın görünümlü sefiller,  dün olduğu gibi bugün de devletimizi milletimizi arkadan hançerlemektedir.

 

 

Kendilerine yurttaş diyen ve barış kavramını kirleten bu gruba soruyorum:

 

PKK yıllardır askerimizi, polisimizi, öğretmenimizi, çocuk yaşlı demeden vatandaşlarımızı şehit ederken, katliam yaparken yurttaşlık hassasiyetiniz ve haysiyetiniz neredeydi?

 

"BU DİL KANDİL DİLİDİR. BU DİL İHANET DİLİDİR" 

PKK'ya ses çıkarmayanların, PKK'nın katliamlarına göz yumanların, güvenlik güçlerimizin Zeytin Dalı Operasyonunu hedef almaları PKK propagandasından başka bir anlam taşımamaktadır.

 

 

Bu dil Kandil dilidir. Bu dil ihanet dilidir.

 

 

Bu sefil düşünceliler bir de sınırlarımızı korumanın karşılıklı dostluktan ve diyalogdan geçeceğini söylüyorlar.  

 

Bu sözler aydın bildirisi değil,  resmen ve alenen terör örgütü propagandasıdır.

 

 

Terör örgütleriyle dost olmayı, diyalog kurmayı tavsiye etmek hangi hezeyanın ürünüdür? Siz hangi ülkenin aydınısınız? Ya da siz hangi ülkenin, hangi şebekelerin taşeronusunuz? 

 

 "Kandil" uydususözde yurttaşlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının şerefini taşıyamazlar.

 

 

Bu sözde aydınlarla birlikte bir takım siyasiler sosyal medya hesaplarından adeta bir kara propaganda başlatmış, devletimizi katillikle suçlamaktadır.

 

 

Bunlara karşı Türkiye Ermeni Patrikliğinden Mehmetçiğimize dualar edilen bir açıklama yayınlandı.

 

 

Ermeni Patrikliğinin bu açıklamasını gururla takip ettik, kendilerine şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

 

Öte yandan algı operasyonuna karşı Doğusuyla Batısıyla, Güneyiyle Kuzeyiyle bütün Türk milleti birdir, beraberdir. Yakın tarihimizde "barış/özgürlük" adı altında bu kişilerin verdikleri zarara karşı birliğimizi beraberliğimizi koruyacağız.

 

 

Zeytin Dalı Operasyonunun amacı bölgeye sulh sükun getirmektir. Operasyon terör örgütlerine karşı yapılmaktadır.

 

 

Unutulmasın ki, PKK bir terör örgütüdür. YPG =PKK'dır. 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, dili, dini ne olursa olsun, birlikte yaşama iradesine sahip her vatandaşımız devletimizin yanında, milletimizle birlikte olacaktır.

 

 

Öte yandan algı operasyonunun taşeronlarını uyarıyorum:

 

Söyleyecek bir sözünüz varsa gidin terör örgütüne silah bırakmasını söyleyin.

 

 

Vatanın bekasına karşı muhalefet edilmez. Bunun adına muhalefet değil ihanet'tir! Herkes aklını başına almalı, bu milli mesele etrafında kenetlenmeli ve yek vücut olmalıdır.

 

 

Türk aydınına düşen görev Afrin operasyonunda kahramanlar destan yazarken onları anlatmak onların tercümanı olmaktır.

 

Vatan Şairi Namık Kemal'in  "Vatan Yahut Silistre"  eserindeki ithafında söylediği gibi "vatan" demenin ne olduğunu bilen kalem sahiplerinin vatanın korunması için yapabileceği şey, askerde-Allah göstermesin-felaket görürse beraber ölmek, zafer görürse milletin minnettarlığına, coşkusuna, teşekkür ettiği her h‰lin diline tercüman olmaktır.

 

 

 

Operasyona katılan Mehmetçiklerimizin inancı en üst düzeydedir. Basın yayın kuruluşlarına, sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntüler hepimizi gururlandırmaktadır.

 

 

Bir askerimiz bir muhabirin "istikamet neresi" sorusuna "Kızılelma" diyerek cevap vermiştir.

 

 

Bu milli şuur ve ruha sahip olan o Mehmetçiğimizin alnından öpüyorum. Her Türk evladının gönlünde yatan budur. Bu şuur Türk Milletinin asırlardır bu coğrafyada,  adaleti, huzuru sağladığının ve bundan sonra da öyle davranacağının bilincidir. Kızılelma parolası bölgemizdeki kana ve kaosa son verecek, mazlumların yanında yer alan o şarkıda olduğu gibi Vefalı Türk askerinin adalet için, huzur için, barış için mücadele  parolasıdır.

 

 

Zeytin Dalı Operasyonu şehidimiz Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın şu mesajıdır Kızılelma. Vasiyetini şöyle anlatmış şehidimiz:

 

 "Vasiyetimdir, şehit olursam Telafer'deki  Türkmen Bala'lar için anaokulu-kreş veya kültür merkezi devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması." 

 

İşte Kızılelma budur.

 

 

Bu vesileyle şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyorum. 

 

 


 


Diğer SİYASET Haberleri

Bahçeli'den İYİ Parti'li Hayati Arkaz'a davet

Bahçeli'den İYİ Parti'li Hayati Arkaz'a davet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine yeniden seçilmeyen İstanbul Millet...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Spekülasyonları yapanlara gereken bedeli ödeteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Spekülasyonları yapanlara gereken bedeli ödeteceğiz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 10. Büyükelçiler Konferansıkatılımcılarına verilen öğle yemeğinde y...

Diplomasiye varız ama dayatmaları kabul etmeyiz

Diplomasiye varız ama dayatmaları kabul etmeyiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sheraton Otel'de düzenlenen 10. Büyükelçiler Konferansı'nın açılışında konuştu. &Ccedi...

'Yaptırım kararları küresel ekonomik savaşa dönüşüyor'

'Yaptırım kararları küresel ekonomik savaşa dönüşüyor'

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ABD'nin ekonomik yaptırım kararlarına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından değerlendirmelerde bulundu. ABD yönetiminin ...

ERDOĞAN'DAN ABD'YE REST

ERDOĞAN'DAN ABD'YE REST

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Türkiye'ye karşı yaptığı hamleleri ile ilgili "Tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve mü...

Yerel seçimler zamanında olacak

Yerel seçimler zamanında olacak

KIZILCAHAMAM'da "2023'e giden yolda 24 Haziran seçimleri değerlendirme, 2019 yerel seçimlerine hazırlık" toplantısında konuşan  AK Parti Seçim İş...

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Dövizin yükselişi siyasi, boyun eğmeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Dövizin yükselişi siyasi, boyun eğmeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Vicdan sahibi her insanın, vatan ve milliyet hislerine haiz herkesin şu anda...

MHP'den anket şirketleri için kanun teklifi

MHP'den anket şirketleri için kanun teklifi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, hazırladıkları kanun teklifiyle, kamuoyunu yönlendirmek veya etkilemek maksadıyla yalan, yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgiler su...

GERİLİMDE İLK TEMAS OLUMLU

GERİLİMDE İLK TEMAS OLUMLU

Türkiye ve ABD arasındaki krize çözüm için Washington'a giden heyet temaslarını tamamladı. İkili görüşmelerde 'yapıcı adımlar atılması'...

CHP'de yeni kriz kapıda

CHP'de yeni kriz kapıda

CHP'de sular durulmuyor.  Kurultay için yeterli imza bulamayan muhalefet, şimdi yeni yol arayışında. Kulislerde 'yargıya gitme've 'tüzük kurultayı i&cced...