Ortadoğu Gazetesi

NE TÜRK'Ü, PKK TABİPLER BİRLİĞİ OLMUŞ!

KÖŞE YAZILARI / 2018-02-14 09:05:51

NE TÜRK'Ü, PKK TABİPLER BİRLİĞİ OLMUŞ!

Afrin'de terör örgütü PKK'ya yönelik "Zeytin Dalı Operasyonu" başlar başlamaz en çok konuşulan kurumların başında Türk Tabipler Birliği gelmektedir. Çünkü bir ihanet şebekesi elinde olduklarını Afrin operasyonu ile birlikte bir kez daha göstermişlerdir.

Türk Tabipler Birliği, Afrin operasyonuna yönelik özde terör örgütü PKK'yı korumak için "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" açıklamasını yaparak, aklınca bir algı çalışmasında daha kendi safını belli etmiştir.

Bunun üzerine Türk Tabipler Birliği Konseyi üyeleri ve Başkanı Raşit Tükel'in de aralarında olduğu 11 kişi "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" bildirisi yayımladıkları için gözaltına alınmıştı. Daha sonra da anlamsız ve hukuksuz bir şekilde serbest bırakıldılar.

Çünkü konuyu hiç uzatmaya, hiç sündürmeye gerek yok Türk Tabipler Birliği merkezi ve merkezle hareket eden bazı iller PKK'nın hizmetkârı durumundadır. 

Bu durum Afrin operasyonuna yönelik açıklamalarla ortaya çıkmamış, yıllardır ihanetin kanayan yarası olarak tartışılmakta ve bilinmektedir.

Sadece son üç yılın şu haber ve yazı başlıkları bile Türk Tabipler Birliğinin kimlere hizmet ettiğinin belgesidir.

 

* Tabipler Birliği, PKK'ya tek laf etmedi - Takvim (2015)

* Türk Tabipleri Birliği PKK'yı kınayamadı - En Son Haber (2015)

* Bir tabip odası PKK eylemine nasıl destek verir- Suat Çağlayan (2016 )

* TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ PKK YANLISI MI? Ali Öncü (2016)

* "TTB yöneticileri neden HDP/PKK diliyle konuşuyor?" - Selcan TAŞÇI (2016)

* TTB'den PKK propagandası - (2016)

* Apo'yu Lider Gösteren Tabip Odası Başkanı'na Tepkiler Büyüyor- doktorlarsitesi.com (2016)

* TTB'den PKK kanalına ödül! Güneş Gazetesi- (2017)

* PKK'lı terörist ile, ona güzelleme yapan TTB'linin farkı yoktur! Ali Karahasanoğlu (2017) 

***

Sözde Türk Tabipler Birliği, özde PKK Tabipler Birliği hakkında  bu ve benzeri yüzlerce haber ve yazı başlığı vardır. Yani mesele bugünün meselesi değildir.

Adının başında Türk olan bir kurum ne yazık ki, terör örgütü PKK'ya hizmet etmektedir.

Türk Tabipler Birliği Konseyi üyeleri ve Başkanı Raşit Tükel her daim HDP'ye, HDP her daim Raşit Tükel'e sahip çıkmıştır.

Arşive bakın HDP'liler hep onu, o hep HDP'lileri ziyaret etmiş…

HDP'liler ne zaman sıkıntı yaşasa Raşit Tükel koşmuş, Raşit Tükel ne zaman sıkıntı yaşasa HDP koşmuştur.

İstanbul Üniversitesi Rektörlük seçiminde en çok oyu alan Prof. Dr. Raşit Tükel atanmayınca ilk tepki gösteren HDP, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu HDP'li 11 milletvekili gözaltına alındığında sokaklara ilk çıkıp polisle çatışanda Türk Tabipler Birliği Konseyi Başkanı Raşit Tükel olmuştu.

Türk Tabipler Birliği Konseyi PKK'nın, HDP'nin yan kuruluşudur.

Bunun tartışması bile zaman kaybıdır.

Zaten sadece CHP-HDP ve bunların uzantıları hep sahip çıkmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türk Tabipler Birliği'nin başındaki 'Türk' ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararıdır. Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım" sözü Türk Tabipler Birliği Konseyi'nin terör örgütü PKK'ya hizmetkârlığına bakınca doğru karardır. 

Daha sonraki "Kullanamayacaksınız artık, ne Türk kavramını, ne de Türkiye ismini kullanamayacaksınız, onu layık olanlar kullanacak." Sözü de çok anlamlıdır.

Fakat şöylede bir durum vardır. Tabipler Odası'nın çatı örgütü olan Türk Tabipler Birliği gibi düşünmeyen, Türkiye genelindeki 19 Tabip Odası Afrin konusunda Türk Devletinin, Türk Ordusunun yanında olduğunu gösteren açıklama yapmışlardır.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per'in yaptığı ortak açıklamadaki "PKK'nın hiçbir eylemini terör olarak nitelendirmeyen, sürekli çatışma gibi yuvarlak cümleler kuran TTB Merkez Konseyi gerçek yüzünü bu açıklamayla bir kez daha gösterdi. TTB Merkez Konseyi bizi temsil etmemektedir. Ülkemizin birlik ve baraberlik içinde olması gereken şu günlerde, bir çok ülkeden de destek açıklamaları gelirken Türkiye'de doktorların çatı örgütü olarak kabul edilen TTB'nin açıklamasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu bildiriyi asla kabul etmiyor ve yayınlayanları kınıyoruz.  Yıllardır vatan savunmasını yürütmekte olan polisimiz, askerimiz, korucumuz başta olmak üzere diğer kamu görevlilerimiz ve sivil vatandaşlarımıza yönelik terörist faaliyetlerde bulunan PKK ve benzeri terör örgütleri, son yıllarda özellikle Irak ve Suriye'nin Kuzey bölgelerinde oluşan otorite boşluğundan faydalanarak palazlanmaya ve sınırımızdaki illerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı tehdit etmeye başlamışlardır. Tüm bu sorunlara kökten çözüm bulmak, terör örgütlerinin makul düşünen her insanın aklıyla dalga geçercesine isim değişikliği yaparak sahada aynı amaçlar doğrultusunda cirit atmaya devam etmesini önlemek üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekâtını destekliyoruz." ifadeleri önemlidir.

Türk devleti "Ne Türk kavramını, ne de Türkiye ismini kullanamayacaksınız, onu layık olanlar kullanacak." Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri ışığında, Türk Tabipler Birliği Konseyi'ni PKK'lılardan temizleyerek vatanseverlere, doktorluk mesleğinin şerefini bilenlere teslim etmelidir.

Türk Tabipler Birliği'ni terör örgütü PKK'nın yan kuruluşu haline getirenler yargı önünde teker teker hesap vermelidir. 

CHP, HDP dışında bazıları da PKK'nın hizmetkârı Türk Tabipler Birliği'ne sırf Recep Tayyip Erdoğan'a olan nefretinden dolayı sahip çıkıyor.

Mesela Doğu Perinçekçi ve Meral Akşenerci yazar Yılmaz Özdil, Türk Tabipler Birliği Konseyi Başkanı Raşit Tükel'i savunmak adına kalemiyle kıvrandıkça kıvranmıştır.

 

· Türk Tabipler Birliği başkanı olan profesör, İstanbul Üniversitesi rektörlüğü seçiminde en yüksek oyu aldı. Ezici çoğunlukla seçilen bu profesörün olmasını engellediler. 

· Memleketin en önemli "psikiyatri" profesörlerinden biri olan Türk Tabipler Birliği başkanı fikrini söyleyemeyecek öyle mi?

· Fikrini beğenmeyebilirsin. Ben de senin fikrini beğenmiyorum. Beğenmek zorunda mıyız?

· Canını emanet ettiğin hekimlerin hükümetle alakalı fikir beyan etmesini mi sakıncalı buluyorsun?

· Sırf düşüncelerini söyledi diye hekimlerini hapse tıkmaya çalışıyorsa, o ülke hasta'dır.  

***

 

Vatansever bildiğiniz Yılmaz Özdil, Afrin'de PKK'yı savunmak ve korumak adına açıklama yapan, sicili PKK yandaşlığıyla dolu olan Tabipler Birliği Konseyine böyle sahip çıkıyor. Ne diyelim Allah Yılmaz Özdil'e  akıl, fikir ve karakter versin.

 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin "Tabipler Birliği isimli PYD/PKK paravan örgütü, savaş bir halk sağlığı sorunudur derken vatana ihanet suçu işlemiştir.

Bunun düşünce ve ifade hürriyetiyle bir alaka ve ilgisi yoktur.

Zulme karşı tarafsız kalmak bile namussuzluktur.

PYD/PKK'lıların derdine düşen alçaklar, suçsuz günahsız insanlarımıza ateş açan rezillere en ufak tepki, en küçük itiraz göstermemişlerdir.

Halka ölüm saçılıyor, sorun olmuyor; teröristler cezalandırılıyor, halk sağlığı sorununa işaret ediliyor.

Bu ne kepazelik, nasıl bir satılmışlıktır?

Yediği ekmeğe ihanet etmek işte böyle bir şeydir.

İçtiği suya leke düşürmek aynısıyla budur.

Tabipler Birliği Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı, hekimliğin yüz karasıdır.

Ve de derhal, çok acil, çok seri şekilde hakkında hukuki ve yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır." Sözlerinden dahi ders çıkaramayan Yılmaz Özdil, meğerse ihanetin kriptosu imiş…

Velhasıl TTB içindeki PKK uzantıları bir an önce bölücülüğün hesabını vermelidir.

 

 


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

İTTİFAK TASLAĞI VE AFRİN GÜNDEMİ…

İTTİFAK TASLAĞI VE AFRİN GÜNDEMİ…

Türkiye iki gündeme kilitlenmiş durumundadır… Gündem hızlı değişse de biri diğerini önemsiz hale getirmiyor. Dün AKP ve MHP tarafından meclis başkan...

CHP-HDP ittifakında engel kalmadı

CHP-HDP ittifakında engel kalmadı

Siyasi partilerin seçimlerde ittifak yapabilmelerine hukuki bir zemin kazandırmak için AKP ve MHP arasında oluşturulan komisyon çalışmalarını tamamladı ve hazırlanan k...

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

Türkiye son günlerde yoğun bir taciz ve tecavüz olaylarıyla çalkalanıyor. Gün geçmeden, bir şerefsizin vahşetiyle uyanıyoruz. Veya bir caninin canlı yayın ...

Alırken Demokrat, Verirken Faşist!

Alırken Demokrat, Verirken Faşist!

Onlar demokrasi edebiyatı yaparken mangalda kül bırakmazlar. Türkiye'nin güvenlik politikalarına kökten karşı çıkarlar. Terörü de "daha g...

Rejim ve PKK/PYD Arasındaki Anlaşmada Rusya'nın Rolü

Rejim ve PKK/PYD Arasındaki Anlaşmada Rusya'nın Rolü

Hafta başında Esad rejimi bünyesinde faaliyet gösteren Suriye Ulusal Savuma Güçleri adlı silahlı grupların 10 araçlık konvoyla Afrin'e gireceği belirtilmiş ...

Kararlılık

Kararlılık

          Türkiye yeni bir silkiniş ve ayağa kalkma hamlesini başarıyla yürütüyor. Yılların yanlışlarının, teslimiyetinin, yetersizliklerinin ...

Bu İttifak Bu Maçı Alır

Bu İttifak Bu Maçı Alır

Kilis'te rütbeli Mehmetler, harekât merkezinin duvarına: "Bu takım bu maçı alır!" yazmışlar. Bence de alır. Yeter ki kulüp karışmasın, taraftar su...

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez"

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez"

Her şey devlet için hem de Türk Devleti için diyen Bozkurtların baş kurdu, Ülkücülerin babası, Milliyetçi Hareketçilerin Lideri vatanın yani T&u...

BU ARSIZ VE REZİL SÖMÜRÜYE DUR DEMELİYİZ!

BU ARSIZ VE REZİL SÖMÜRÜYE DUR DEMELİYİZ!

Allah sonumuzu hayretsin… Son yıllarda sürüklendiğimiz sosyal çözülmenin en büyük sebeplerinden biri din sömürüsü.. O derec...

Yarın Çok Geç Olabilir!

Yarın Çok Geç Olabilir!

Türkiye, Afrın'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı" devam ederken, PKK/PYD'li teröristler Haranes, Minnag havalimanı ve Ayn Dakne bölgelerin...