Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,387
%1,48
USD
5,3380
%0,06
EUR
6,0761
%0,07
Altın
213,3720
%-0,44
SON DAKİKA

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan İstanbul çıkarması

GÜNDEM / 2018-02-18 15:28:22

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan İstanbul çıkarması

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yurt ziyaretleri kapsamında Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı bünyesinde bulunan teşkilatları ziyaret etti.

5 gün süren İstanbul ziyaretlerine 4. Türk Dünyası Hizmet Ödülleri Töreni ile başladı. Akabinde İl Ocak yöneticileri, Üniversite Başkanları ile değerlendirme toplantısı yapan Kılavuz İstanbul'da bulunan 40 ilçe ocağın her birini de ziyaret etti. Ülkü Ocakları Maltepe İlçe Başkanlığı açılışı sonrası Ülkü Ocakları Bölge ve İlçe Başkanları ile genişletilmiş istişare toplantısı düzenleyen Genel Başkan Kılavuz ziyaretlerini tamamladı. Olcay Kılavuz'un 5 günlük ziyaretleri boyunca Şehit Kabirlerini ve Şehit ailelerini ziyaret ederek Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Ahde vefa anlayışını bir kez daha ortaya koydu.

Genel Başkan Kılavuz'un sosyal medya hesabından "İstanbul'un Yiğit Bozkurtlarına Ve İffet Abidesi Asenalarına Teşekkür" başlığı ile yayınlanan yazıda :

"Gücümüzü Cenab-ı Allah'tan ve davamızdan alarak aşk ve şevk ile mücadelemizi inançla devam ettirmekteyiz. Şehitlerimizin makamında oturduğumuzu aklımızdan çıkarmadan, emanete ihanet etmeden, teşkilatımıza ve milletimize olan sorumluğumuzu bahanesiz bir şekilde yerine getirmek bilindiği üzere hepimizin boynunun borcudur. Allah'a sonsuz şükürler olsun ki bu anlayışla hizmetini yerine getiren ülküdaşlarımızın varlığı bizlere güç vermektedir. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz il ve ilçe ocak ziyaretlerimiz kapsamında son olarak geçtiğimiz pazar günü itibariyle başlayan beş günlük programımızda Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığımız bünyesinde üniversite başkanlarımız ile istişarelerde bulunduk. Akabinde İl yöneticilerimiz ile değerlendirmeler yaptık. İstanbul'da bulunan 40 İlçe Ocağımızın her birini ziyaret ederek Ülküdaşlarımızla kucaklaşıp bir araya gelerek çalışma ve hedeflerimiz adına fikirlerimizi paylaştık. Ülkü Ocakları Maltepe İlçe Başkanlığımızın açılışını dualarla gerçekleştirdik.

Açılışımızın sonrasında Ülkü Ocakları Bölge ve İlçe Başkanlarımızla genişletilmiş istişare toplantısı yaparak fikirlerimizi paylaştık. Şehitlerimizin kabirlerini ve muhterem ailelerini ziyaret ederek dualarımızla andık.Öncelikle belirtmek isterim ki; gittiğimiz her yerde yüksek seciyeli, ahlak ve şahsiyetli yiğit Ülküdaşlarımızın gösterdikleri kararlılık ile yüreklerindeki sıcaklık ve özverili çalışmaları bizleri hem duygulandırmış hem de Türk milletinin geleceği adına umutlarımızı güçlendirmiştir. Ziyaretlerimiz kapsamanda gittiğimiz her ilçe ocağımızda bir araya geldiğimiz kardeşlerimizin Türklük şuuru ve İslam Ahlakı ile kendilerini tam donanımlı olarak yetiştirdiklerini müşahede ettik. İffet abidesi Asenalarımızın ve yiğit bozkurtların büyük bir heyecan ve sadakatle davamıza olan adanmışlıkları Ülkücü Hareket, Türk Milleti ve Türk Dünyası adına gelecek vaat ettiklerine bir kez daha şahit olduk.

İstanbul ziyaretlerimizde gözlemlediğimiz; teşkilatımızın, kaynağını Türk'ün töresinden alan birlik ve beraberlikleri, disiplini, ülküdaşlık ve kardeşlik hukuku içerisinde aile sıcaklığında tek bir yumruk olması bizleri mutlu ettiği gibi,  Ülkücü Harekete düşman olan herkese de güzel bir cevap olmuştur.Ziyaretlerimiz vesilesiyle Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanımız Kazım Erdi Aktunç'a, İl Ocak yöneticilerimize, Bölge başkanlarımıza, İlçe ocak başkanlarımıza, Üniversite, Ortaöğretim ve Asena Teşkilatlarımıza ve bütün ülküdaşlarımıza kurumumuz ve şahsım adına canı yürekten teşekkür eder, çalışmalarının ve başarılarının devamını dilerim." İfadelerini kullandı.

 

Kılavuz ayrıca ziyaretleri kapsamında Türk Milliyetçilerinin sesi olan "Fikirde Lider Gazete Ortadoğu'yu ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile görüşmelerde bulundu.