Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,387
%1,48
USD
5,3460
%0,25
EUR
6,0754
%0,03
Altın
213,3720
%-0,44
SON DAKİKA

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez"

KÖŞE YAZILARI / 2018-02-22 07:54:57

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez"

Her şey devlet için hem de Türk Devleti için diyen Bozkurtların baş kurdu, Ülkücülerin babası, Milliyetçi Hareketçilerin Lideri vatanın yani Türkiye'nin özellikle içerden yaşadığı düşmanlardan çok çekmiştir. Türkiye vatan için şehadet şerbetinden içen erlerin evlatlarına da kendisine öğretildiği gibi vatan için arkadaşlarının canlarını verdiği gibi canını vermeye hazırdırlar. Türkeş'in kurduğu vatanı savunan insanların bir arada bulunduğu bir parti mi desem, kale mi desem, Türkiye'nin kurtuluşu için ayakta durması için bir arada bulunan Bozkurtların Ocak ve parti olarak kurulmuş olan yuvasıdır.

 

Bu aşamada vatanı evrensel bir platform olarak gören CHP'lilerden bazılarının anladığı şekilde şehitler için söylenen, atılan sloganı ters gören, rahatsızlığını dile getiren (daha önce dile getirmiştim) bir Parti Meclisi üyesi olan bir bayanın açıklaması Lider Bahçeli'nin aktardığı gibi, bu bayanın erkekleştiği şimdi arkasında duramadığı sözler Lider Bahçeli'nin söylediği gibi şöyledir; "CHP Parti Meclisi'ne seçilen bir kişinin "hiçbir şeyden iğrenmedim şehitler ölmez vatan bölünmez sözünden iğrendiğim kadar" sözünü ayaklarımın altında çiğniyor ve diyorum ki sevseler de sevmeseler de şehitler ölmez vatan bölünmez. Bayrak inmez ezan dinmez"

 

Evet, gerçek kabul etmediğiniz şekilde bizim hep söylediğimiz şekilde net bir gerçektir. Anlayamadıkları, kafalarının almadığı gerçek vatan ve millet sevgisidir. O yüzden milletin çekinmeden söyledikleri hakkında bilmeden iğrenç olarak tanımlayanlar söyledikleri bu haksız beyanlarda boğulmalıdırlar.

 

Bu bayan ve partilileri bilmelidir ki biz Türk Milleti olarak kim ne derse desin bu sloganı "Şehitler ölmez vatan bölünmez" daima atacağız. Çünkü bu sadece bir slogan değil gerçeğin ta kendisidir. Türkün hayat tarzına yer etmiş bir gerçektir. Yıkılmaz, sarsılmaz bir inançtır. Buna iğrenç diyenlerin, bu slogandan rahatsız olanların Türkiye'nin birliğinden ve beraberliğinden söz etmeye hakkı yoktur.

 

Lider Develet Bahçeli sonrasında bir gerçeği daha dile getirmiştir: "Bunlar YPG'ye meftun PKK'ya vurgun şehitlere suskundur. Bunların Atatürk'le yolları ayrılmış, kimisi Pensilvanya'ya kimisi Kandil'e kimisi de PKK/PYD üzerinden Washington'a dümen kırmıştır. Afrin'e Türk askeri girecek ve ay yıldızlı bayrağı gururla çekecektir. Bundan kaçış yoktur. Bundan kurtuluş da yoktur." Evet bu gerçekten hiçbir güç kaçamayacaktır. Biz kimin Atatürk'ün partisinde ihanet içinde olduklarını biliyoruz.

 

Şehitlere, Şehitler ölmez inancıyla bakmasını ve vatanın asla bölünmeyeceğini hem biliyor, hem de yaşıyorlar bu gerçeği yaşayanlar Milliyetçi olanlar vatanı ilgilendiren bir noktada "Bu vatan asla bölünmez, bölünmeyecektir."

 

Onlar gibi asla olamadık, Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye bağırıp ardından içlerinden birilerinin çıkıp "Hiçbir şeyden iğrenmedim şahitler ölmez vatan bölünmez sözünden iğrendiğim kadar" demedi. Yani ilk söylediğini sonradan toptan inkar eden beyanda bulunmadı. Bu nasıl oynaklıktır.  Bu nasıl bir keşmekeşliktir. Bayana haksızlık etmemek için sözün tamamını aradım bulamadım.  Diyor ya içinden çekip almışlar, gerçekten doğrumu söylüyor sözünde bir hakaret içermiyor mu? Haber de bir çarpıtma mı var diye çok düşündüm ama CHP'li vekillerin terörist ziyaretlerini, Ahmet Kaya gibi "vallahi ben Apoyu özledim" diyen birinin mezarını ziyaret edenlerden başka ne beklenebilir ki dedim kendime.

 

Ve ısrarla söylemeye devam ediyorum bayraksız bir birliktelik olmaz. Ay ve yıldızın kırmızı zemini altında birleşmiyorsanız, şehit sözünden iğreniyorsanız, kusura bakmayın ama bizde bu sözün sahiplerinden, iyi gibi gözüken kötü niyetlilerden tiksiniyorum. Bir PKK'lıyı savunmalarından nefret ediyorum.

 

Sağlıcakla kalın!