Ortadoğu Gazetesi

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

KÖŞE YAZILARI / 2018-02-23 07:43:22

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

Türkiye son günlerde yoğun bir taciz ve tecavüz olaylarıyla çalkalanıyor. Gün geçmeden, bir şerefsizin vahşetiyle uyanıyoruz. Veya bir caninin canlı yayın katliamını izlemek durumun da kalıyoruz.

 

Ülke top yekun ayağa kalktı. Siyasi Liderler başta olmak üzere, bütün Ülke son günlerin bu mide bulandıran eylemlerini konuşur oldu ve verilecek cezaların, yaptırımların neler olacağını konuşur hale geldi.

 

Aslın da bu hastalık kendini göstermeye başladı ama kimse görmek istemedi. Öğrenci yurtların da küçük çocuklara taciz haberleri ilk sinyallerdi. Lakin senin adamın, benim adamım korumacılığı, hadiselerin üzerine gidilmesini engelledi.

 

Tv ekranlarının gündüz programların da yaşanan iğrenç ilişkiler, cinayetler, tacizlerin anlatımı, sözde suçlu aranması hastalığı daha da ilerletti.

 

Dizilerimiz adeta bir zamanların Dallas dizisine döndü, Kimin eli kimin cebinde olduğunun anlaşılmadığı, ahlaki çöküntüler yaratacak ilişkilerin normal gibi sergilenmesi, hastalığı travma düzeyine çıkarttı.

 

Kanunlarımız da var olan boşluklar, sapıkların cesaretini daha da artırdı. 3 yaşında ki çocuğa taciz yapan şerefsiz sapığa iyi hal dahi uygulandı. Takım elbise giydi, traşlı halde mahkemeye geldi diye ceza indirimi yapıldı.

 

Sözde din adamı kisvesi altında, ruhen sapkın olan Hoca kılıklı meczuplar"6 yaşında ki çocuk hamile kalabilir" dedikçe sapıklar cesaret kazandı.

 

"Ketçap, Acılı, yemek şehveti artırır. Yorgan; battaniye tahrik eder" diyerek yoldan çıkmışlar, yoldan çıkmışlara güç verdi.

 

Kendine sanatçı diyen müptezeller" Tecavüze uğrayanlar, tahrik edici giyinmeseler di" dedikçe, sapıklara gün doğdu.

 

Sapık zihniyetlerin aleni gösteriler, festivaller yaptığı haber oldukça. Erkek erkeğe evlilik haberleri magazini süsledikçe, yeğeniyle ilişki yaşayan kahpe çocuğu aylarca yazıldıkça. Sapıklık eğilimi daha da yükselişe geçti.

 

Velhasıl bu sapıkları , bu toplum kendi yarattı. Bunların ruh sağlığı bozuk diye geçiştiremeyiz, eğitim şart sloganına sığınamayız. Toplum en ahlaksız konular da sessiz kaldıkça, 45 erkek çocuğuna tecavüz edildiğin de isyan etmedikçe, bu sapık hastalık artacaktır.

 

Ne yapılmalı?

 

İlk etap da İDAM CEZASI derhal geri gelmeli. Taciz, Tecavüz ve Vatana İhanet suçların da, Anayasa değiştirilmeli ve İdam yasallaşmalıdır.

 

RTÜK, yeni düzenlemelerle güçlendirilmeli. Hayasız ve Ahlaksız diziler, programlar yayından hemen kaldırılmalı.

 

Kimyasal Hadım, Dünya ne der , ne demez diye düşünmeksizin devreye sokulmalı.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı korumak için el birliği içerisin de olmalıyız. Yoksa yarın çok geç olabilir. Zira suçlunun cezasını aileler vermeye kalkarsa düzen sarsılır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...