Ortadoğu Gazetesi

BIST
91,074
%1,24
USD
5,3415
%-0,51
EUR
6,0755
%-0,31
Altın
214,6560
%-0,27
SON DAKİKA

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

KÖŞE YAZILARI / 2018-02-23 07:43:22

TACİZ VE TECAVÜZÜN SUÇLUSU KİM?

Türkiye son günlerde yoğun bir taciz ve tecavüz olaylarıyla çalkalanıyor. Gün geçmeden, bir şerefsizin vahşetiyle uyanıyoruz. Veya bir caninin canlı yayın katliamını izlemek durumun da kalıyoruz.

 

Ülke top yekun ayağa kalktı. Siyasi Liderler başta olmak üzere, bütün Ülke son günlerin bu mide bulandıran eylemlerini konuşur oldu ve verilecek cezaların, yaptırımların neler olacağını konuşur hale geldi.

 

Aslın da bu hastalık kendini göstermeye başladı ama kimse görmek istemedi. Öğrenci yurtların da küçük çocuklara taciz haberleri ilk sinyallerdi. Lakin senin adamın, benim adamım korumacılığı, hadiselerin üzerine gidilmesini engelledi.

 

Tv ekranlarının gündüz programların da yaşanan iğrenç ilişkiler, cinayetler, tacizlerin anlatımı, sözde suçlu aranması hastalığı daha da ilerletti.

 

Dizilerimiz adeta bir zamanların Dallas dizisine döndü, Kimin eli kimin cebinde olduğunun anlaşılmadığı, ahlaki çöküntüler yaratacak ilişkilerin normal gibi sergilenmesi, hastalığı travma düzeyine çıkarttı.

 

Kanunlarımız da var olan boşluklar, sapıkların cesaretini daha da artırdı. 3 yaşında ki çocuğa taciz yapan şerefsiz sapığa iyi hal dahi uygulandı. Takım elbise giydi, traşlı halde mahkemeye geldi diye ceza indirimi yapıldı.

 

Sözde din adamı kisvesi altında, ruhen sapkın olan Hoca kılıklı meczuplar"6 yaşında ki çocuk hamile kalabilir" dedikçe sapıklar cesaret kazandı.

 

"Ketçap, Acılı, yemek şehveti artırır. Yorgan; battaniye tahrik eder" diyerek yoldan çıkmışlar, yoldan çıkmışlara güç verdi.

 

Kendine sanatçı diyen müptezeller" Tecavüze uğrayanlar, tahrik edici giyinmeseler di" dedikçe, sapıklara gün doğdu.

 

Sapık zihniyetlerin aleni gösteriler, festivaller yaptığı haber oldukça. Erkek erkeğe evlilik haberleri magazini süsledikçe, yeğeniyle ilişki yaşayan kahpe çocuğu aylarca yazıldıkça. Sapıklık eğilimi daha da yükselişe geçti.

 

Velhasıl bu sapıkları , bu toplum kendi yarattı. Bunların ruh sağlığı bozuk diye geçiştiremeyiz, eğitim şart sloganına sığınamayız. Toplum en ahlaksız konular da sessiz kaldıkça, 45 erkek çocuğuna tecavüz edildiğin de isyan etmedikçe, bu sapık hastalık artacaktır.

 

Ne yapılmalı?

 

İlk etap da İDAM CEZASI derhal geri gelmeli. Taciz, Tecavüz ve Vatana İhanet suçların da, Anayasa değiştirilmeli ve İdam yasallaşmalıdır.

 

RTÜK, yeni düzenlemelerle güçlendirilmeli. Hayasız ve Ahlaksız diziler, programlar yayından hemen kaldırılmalı.

 

Kimyasal Hadım, Dünya ne der , ne demez diye düşünmeksizin devreye sokulmalı.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı korumak için el birliği içerisin de olmalıyız. Yoksa yarın çok geç olabilir. Zira suçlunun cezasını aileler vermeye kalkarsa düzen sarsılır.