Ortadoğu Gazetesi

SON DAKİKA

AFRİN'DE BUNLARA RAĞMEN ZAFERE ULAŞTIK…

KÖŞE YAZILARI / 2018-03-22 08:30:13

AFRİN'DE BUNLARA RAĞMEN ZAFERE ULAŞTIK…

ABD herhalde gerçekten gizli stratejik ortağımız, müttefikimiz… Deli-dolu Trump'ta aynı zamanda bir Türk dostu. ABD önce Irak'ın kuzeyinde "Barzani'nin bağımsızlık referandumunu destekliyoruz" açıklamasını yaptı. Ama bir baktık Barzani ve yancısı PKK'lı teröristler arkasına bile arkasına bakmadan kaçtılar. Şu an Kerkük kalesinde Türkmen bayrağı dalgalanıyor.

ABD aynısını Afrin konusunda yaptı. Terör örgütü PKK'yı Afrin'de silahla besleyerek hedefe koydurdu. Türk Ordusu teröristleri temizleye temizleye Afrin merkeze ulaştı. PKK'lı teröristler Afrin'den de arkasına bakmadan kaçtılar. Ne gariptir ABD nereye el atsa Türkiye kazanmaktadır.

Şaka bir yana, Türk devleti bölgesinde kararlı bir duruş sergilerse gücünü de hissettirmektedir. Son yıllarda yaşanan gerçekte budur. Türkiye sadece terör örgütlerine karşı değil, ABD'nin ikiyüzlü ve hain politikalarına karşı da mücadele etmektedir.

Türkiye Afrin'de ordusunun gücünü göstermiş ve başarılı bir operasyonla Afrin'i ve köylerini ele geçirmiştir.

HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Afrin'in kolay bir lokma olmadığını belirterek "Afrin Türkiye'nin Vietnam'ı olur" diyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Afrin operasyonu aylar sürer ve Vietnam'a döner" diyordu. Görüldüğü gibi aynı ağzı kullanarak Türkiye kamuoyunu korkutmaya çalışarak Afrin operasyonunu durdurmaya çalışıyorlardı.

Ama Türk Ordusu hiçbir sivile zarar vermeden çok kısa bir süre içinde Afrin'i ele geçirerek hem ABD'ye hem de ABD'nin Türkiye içindeki uzantıları olan CHP ve HDP'ye gereken dersi vermiştir.

Afrin "Zeytin Dalı Operasyonu" operasyonu CHP, HDP, İP, Saadet Partisi gibi partilere rağmen yapılmış ve başarıya ulaşmış operasyondur.

Siz şimdi bu partilerin Türk milletinin Afrin operasyonuna desteğini görüp kıvırdığına bakmayın, Türkiye'de ilk karşı çıkan açıklamaları bunlar yapmıştı.

Şimdi HDP hariç hepsi zaferin gölgesinden pay kapma derdine düşmüşlerdir.

"Zeytin Dalı Operasyonu" başladığında "Türkiye'nin güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben Afrin'e girilmesini asla doğru bulmuyorum." Diyen Kemal Kılıçdaroğlu şimdi "Bugün Afrin'de mücadele eden kahraman ordumuz... Kahraman ordumuza tarihin her döneminde güvendik, yine güveniyoruz." Açıklamasını yapıyor.

Meral Akşener "Zeytin Dalı Operasyonu" başlamadan önce partisinin genel sekreteri Aytun Çıray'ı konuşturarak "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı"  açıklamasını yaptırmıştı.

Aynı Meral Akşener çıktı bu sefer "Afrin gecikmiş bir operasyondu" demeye başladı.

HDP'nin zaten PKK'lı teröristlere ağıtları ilk gün başladı, hala devam ediyor. HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş "Her gün rakamlar veriliyor, istatistikler kaç kişi öldürdük diye açıklanıyor. Bu durum Türkiye'nin psikolojisini bozuyor" demiş… HDP-CHP- İP ve bunların uzantıları dışında Türkiye'de psikolojisi bozulan hiç kimse yoktur. Kanı bozuk olmayan kimin "Terörist öldürüldü" diye morali bozulur?

Türkiye işte bunlara rağmen beklenen zaferi kazanmıştır. 

Türkiye bunları dinlese terör örgütü PKK çoktan sınırlarımızda kapımıza dayanmış olacaktı.

CHP, İP, HDP, SP arasındaki ittifak neyi istiyorsa tersini yapmak Türkiye'yi koruyacaktır.

Çünkü bu ittifak artık şeytanlaşmış düşüncelerin üreticisi ve uygulayıcısıdır.

Çünkü bu ittifak artık emperyalizmin Türkiye uzantısı olmayı tescillemiştir.

Çünkü bu ittifak, AKP-MHP ittifakını bozabilmek, etkisiz hale getirmek için her yolu denemektedir.

Afrin'de ABD, terör örgütü PKK yanında ezilen, yenilen bunlardır.

Sırf Afrin operasyonuna karşı sergiledikleri ikiyüzlülük bile bunların kime hizmet ettiğinin delilidir.

Türk Ordusunun zaferi hepsine dert olmuştur. Çünkü onlar "terör örgütü temizleniyor" diye değil "AKP-MHP prim yapar" basitliğinde olaylara bakacak çapsızlıktadır.

Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in Afrin operasyonuyla ilgili açıklamalarını baştan sona tekrar inceleyin karşınızı bu durum çıkacaktır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...