Ortadoğu Gazetesi

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-25 09:41:58

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

"Büyük lokma ye büyük söz söyleme" diye boşa söylememiş atalarımız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2016'nın Haziran ayında Haber Türk ekranlarından aynen şunları söylüyordu:

"MHP içindeki bu çalkantılardan 15 - 16 milletvekilinin AKP'ye transfer edileceği şeklinde bir duyum da var. Ve bu duyum sadece benim duyumum değil, bu pek çok çevrede yaygın olarak da konuşuluyor. Böyle bir karakterde, yani bu karakterde milletvekili çıkar mı inanmak istemiyorum. Kendi partisine ihanet eden, kendi seçmenine ihanet eden karakterde bir milletvekili grubunun, hele bu boyutta çıkacağını şahsen düşünmüyorum."

*** 

Meğerse Kemal Kılıçdaroğlu iki yıl önceden CHP milletvekillerini ona-buna pazarlamak için pazar alanı oluşturmaya çalışıyormuş. İki yıl önce 15-16 milletvekili sayısı telaffuz etmişti. Tam 15 milletvekilini Meral Akşener'in partisinin kapısının önüne bıraktı.

Şimdi İP'in kapısına bırakılan bu milletvekillerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadesiyle "karaktersizler partisine, seçmenine ihanet etti" diye mi sesleneceğiz?

Kendi iradeleriyle İP'in kapısına gitseler inanın daha karakterli olacaklardı. Hepsi tek tek Ankara'ya çağrılıp İP'e geçmeye zorlanmışlardır. Demokrasi paketiyle İP'e pazarlansalar da, ekranlara yansıyan halleri köle pazarında satılığa çıkarılmışlar gibiydi. Ekranlara yansıyan milletvekilleri içinde ağlayanı, boynunu bükeni, suratını asanı gördük de, bir tane tebessüm edenine rastlamadık. Duruşları "Satıldık ucuzlar tarafından" şeklindeydi. Milletvekili satılma pazarında, CHP'nin en çirkef ismi Özgür Özel bile ekranlara çok kaygılı pozlar veriyordu. Gözü, kaşı hep ayrı oynuyordu. Nasıl bu hale gelmesin ki, Kemal Kılıçdaroğlu ve kendi ne söylediyse hepsinin altında kalmıştır.

Bir taraftan HDP'ye yetişiyorlar, diğer taraftan İP'i ihmal etmiyorlar. Temel'i bozulan Saadet'te bunlara huzur veriyor.

Allah hiçbir partiyi CHP'nin haline düşürmesin. Her yanını terör örgütünün uzantıları sarmış ve hiçbir adımı hedefine ulaşmıyor.

7 Haziran seçimleri sonrası ''AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız'' diyerek de AKP ile koalisyon kurmak için adeta yalvarmışlar ve 32 günde toplamda 35 saat AKP'nin peşinde koşmuşlardı. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu "AKP ile koalisyon kuramazsak elbette üzülürüm. Ama şunu anımsatmak isterim ki, biz koalisyon konusunda kendi düşüncelerimizi samimi olarak, açıklıkla ortaya koyduk." demişti.

Şimdi böyle bir CHP kalkmış, "MHP'ye niçin Anayasa Değişikliğinde AKP'ye destek verdik, niçin AKP ile Cumhur ittifakı yapıyorsun" diye saldırıyor. 

Terörle mücadele de, Kerkük konusunda ve diğer birçok konuda MHP'nin çizgine gelmiş AKP, MHP'nin utancı değil ki, niye verdiği desteksen utansın.

PKK, DHKP-C, FETÖ konusunda verdiği destekler ortada olan CHP kendinden utanmıyor, kendinden iğrenmiyor da, terörist sürülerine bedel ödettirilen şu günlerde AKP'ye verdiği destekten dolayı MHP niye saldırıya uğruyor?

PKK'lıları milletvekili yapan, PKK'lıları il başkanı yapan CHP dönüp aynada çok yüzlü suratını izlemelidir. Hatta biraz vicdanı kaldıysa kendi suratına tükürmelidir.

CHP, İP'e gönderdiği 15 milletvekiliyle kendi siyasi karakterini ortaya koymuştur. CHP'nin ihanetlerinin başarıya ulaşması için yapmayacağı çılgınlık yoktur. Bunu da tüm Türkiye öğrenmiştir.

CHP'liler, İP'liler, HDP'liler "Düğün erkene alındıysa, gelin gebe kalmıştır" diye çirkin karikatürlerle erken seçim kararıyla dalga geçiyorlardı.

Gel gör ki, İP "seçimlere girebiliyoruz" açıklamasını yaptığı halde CHP gayri meşru siyasi ilişkiden doğmuş gibi, 15 milletvekilini İP'in önüne bırakıp kaçtı. Allah işte bu siyasi karakter yoksunlarının oyunlarını ellerine, yüzlerine bulaştırmıştır.

CHP'nin İP'e verdiği gibi, AKP'de MHP'ye 15 milletvekili paketleyip yollasaydı. Bunlar neler diyecekti neler… Ama 2 yıl önce böyle bir tespit yapan Kemal Kılıçdaroğlu bizzat bu milletvekili pazarını kuran olmuştur. O aradıkları karaktersizliği CHP'de kendileri bulmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu son seçimine girdiğini çok iyi bildiği için, artık akla hayale gelmeyen her çılgınlığa imza atacaktır. Belki partisini götürüp tamamen HDP'ye ve İP'e de devredebilir.

Çünkü CHP artık dağılmaya ve dağıtmaya başlamıştır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

SONUÇ ŞAHANE GERİSİ HİKAYE!

TAKİ DOĞAN YAZDI...       Fenerbahçe'nin olmazsa olmazıydı Konya deplasmanı. Makas açılmış, rakipler kazanmış, psikolojik sınır tıpkı ...

OLUR… OLMAZ!..

OLUR… OLMAZ!..

FATİH TÜRKER'İN YAZISI...   OLUR elbet!.. Gencecik yaşında 40 yllık Galatasaraylı gibi oynayan Ozan'dan YILDIZ olur… Sinan Gümüş azıcık k...

"DARILMACA YOK" KARNESİ

"DARILMACA YOK" KARNESİ

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...     Mircea LUCESCU…………………2 Kaybedince ağlayan, kazanınca "kendinden bilen" ta...

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

Yeni İŞ BULMA KURUMU!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...   Televizyon ekranlarında garip bir paylaşım var… Bir adam, hem özel bir kanalda, hem de devletin yayın organında yorumcu… ...

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

ORADA BİR LİG VAR UZAKTA!..

LEVENT DONDURAN'IN YAZISI...       Öksüzlüğün, boynu büküklüğün, garibanlığın gözü körolsun… ...

MİLLİ TAKIM İSTERİM

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...     "Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.   Me...

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

Allah’ın desteği de cemaat iledir (2)

İHSAN MUSLU YAZDI...   "KİM cemaatten ayrılırsa o ayrıldığı yol onu Cehennem’e götürür.’’ Sahabelerde Peygamberimizi kendilerine &oum...

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

AF YA ÇIKAR YA DA ÇIKAR

TAKİ DOĞAN   İKİ sıkıntılı sorun vardır. Bunlardan biri cezaevleri ile ilgili, diğeri de vatani hizmetini yapan kışla pozisyonudur. Askerlikte erken terhis ile il...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

ZEKİ AĞABEY’E MEKTUP...

12 YIL oldu seni uğurlayalı sevgili dostum... Sevgili ağabeyim... ‘’Benim en büyük hazinem’’ diyerek övündüğün ve ‘’S...

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Senet borcunuz geçersiz olabilir

Hakan TOKBAŞ   HEPİMİZİN malumudur; piyasada özellikle inşaat şirketleri veya ev eşyası satan mağazalar, taksitli satış yaptıkları zaman müşterilerinden senet a...