Ortadoğu Gazetesi

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-25 09:41:58

PATRON ÇILDIRDI, PAKET MİLLETVEKİLİ SERVİSİ BAŞLATTI

"Büyük lokma ye büyük söz söyleme" diye boşa söylememiş atalarımız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2016'nın Haziran ayında Haber Türk ekranlarından aynen şunları söylüyordu:

"MHP içindeki bu çalkantılardan 15 - 16 milletvekilinin AKP'ye transfer edileceği şeklinde bir duyum da var. Ve bu duyum sadece benim duyumum değil, bu pek çok çevrede yaygın olarak da konuşuluyor. Böyle bir karakterde, yani bu karakterde milletvekili çıkar mı inanmak istemiyorum. Kendi partisine ihanet eden, kendi seçmenine ihanet eden karakterde bir milletvekili grubunun, hele bu boyutta çıkacağını şahsen düşünmüyorum."

*** 

Meğerse Kemal Kılıçdaroğlu iki yıl önceden CHP milletvekillerini ona-buna pazarlamak için pazar alanı oluşturmaya çalışıyormuş. İki yıl önce 15-16 milletvekili sayısı telaffuz etmişti. Tam 15 milletvekilini Meral Akşener'in partisinin kapısının önüne bıraktı.

Şimdi İP'in kapısına bırakılan bu milletvekillerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadesiyle "karaktersizler partisine, seçmenine ihanet etti" diye mi sesleneceğiz?

Kendi iradeleriyle İP'in kapısına gitseler inanın daha karakterli olacaklardı. Hepsi tek tek Ankara'ya çağrılıp İP'e geçmeye zorlanmışlardır. Demokrasi paketiyle İP'e pazarlansalar da, ekranlara yansıyan halleri köle pazarında satılığa çıkarılmışlar gibiydi. Ekranlara yansıyan milletvekilleri içinde ağlayanı, boynunu bükeni, suratını asanı gördük de, bir tane tebessüm edenine rastlamadık. Duruşları "Satıldık ucuzlar tarafından" şeklindeydi. Milletvekili satılma pazarında, CHP'nin en çirkef ismi Özgür Özel bile ekranlara çok kaygılı pozlar veriyordu. Gözü, kaşı hep ayrı oynuyordu. Nasıl bu hale gelmesin ki, Kemal Kılıçdaroğlu ve kendi ne söylediyse hepsinin altında kalmıştır.

Bir taraftan HDP'ye yetişiyorlar, diğer taraftan İP'i ihmal etmiyorlar. Temel'i bozulan Saadet'te bunlara huzur veriyor.

Allah hiçbir partiyi CHP'nin haline düşürmesin. Her yanını terör örgütünün uzantıları sarmış ve hiçbir adımı hedefine ulaşmıyor.

7 Haziran seçimleri sonrası ''AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız'' diyerek de AKP ile koalisyon kurmak için adeta yalvarmışlar ve 32 günde toplamda 35 saat AKP'nin peşinde koşmuşlardı. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu "AKP ile koalisyon kuramazsak elbette üzülürüm. Ama şunu anımsatmak isterim ki, biz koalisyon konusunda kendi düşüncelerimizi samimi olarak, açıklıkla ortaya koyduk." demişti.

Şimdi böyle bir CHP kalkmış, "MHP'ye niçin Anayasa Değişikliğinde AKP'ye destek verdik, niçin AKP ile Cumhur ittifakı yapıyorsun" diye saldırıyor. 

Terörle mücadele de, Kerkük konusunda ve diğer birçok konuda MHP'nin çizgine gelmiş AKP, MHP'nin utancı değil ki, niye verdiği desteksen utansın.

PKK, DHKP-C, FETÖ konusunda verdiği destekler ortada olan CHP kendinden utanmıyor, kendinden iğrenmiyor da, terörist sürülerine bedel ödettirilen şu günlerde AKP'ye verdiği destekten dolayı MHP niye saldırıya uğruyor?

PKK'lıları milletvekili yapan, PKK'lıları il başkanı yapan CHP dönüp aynada çok yüzlü suratını izlemelidir. Hatta biraz vicdanı kaldıysa kendi suratına tükürmelidir.

CHP, İP'e gönderdiği 15 milletvekiliyle kendi siyasi karakterini ortaya koymuştur. CHP'nin ihanetlerinin başarıya ulaşması için yapmayacağı çılgınlık yoktur. Bunu da tüm Türkiye öğrenmiştir.

CHP'liler, İP'liler, HDP'liler "Düğün erkene alındıysa, gelin gebe kalmıştır" diye çirkin karikatürlerle erken seçim kararıyla dalga geçiyorlardı.

Gel gör ki, İP "seçimlere girebiliyoruz" açıklamasını yaptığı halde CHP gayri meşru siyasi ilişkiden doğmuş gibi, 15 milletvekilini İP'in önüne bırakıp kaçtı. Allah işte bu siyasi karakter yoksunlarının oyunlarını ellerine, yüzlerine bulaştırmıştır.

CHP'nin İP'e verdiği gibi, AKP'de MHP'ye 15 milletvekili paketleyip yollasaydı. Bunlar neler diyecekti neler… Ama 2 yıl önce böyle bir tespit yapan Kemal Kılıçdaroğlu bizzat bu milletvekili pazarını kuran olmuştur. O aradıkları karaktersizliği CHP'de kendileri bulmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu son seçimine girdiğini çok iyi bildiği için, artık akla hayale gelmeyen her çılgınlığa imza atacaktır. Belki partisini götürüp tamamen HDP'ye ve İP'e de devredebilir.

Çünkü CHP artık dağılmaya ve dağıtmaya başlamıştır.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

Sistem değişti artık kabullenin

Sistem değişti artık kabullenin

          Seçimler yapıldı, hükümet kuruldu, meclis başkanını seçti ve çalışmaya başladı, yeni sistem bütün unsurları ile...

Trump Ve Almanya

Trump Ve Almanya

Ortam bir anda sertleşti. Amerika'nın Başkanı Donald Trump "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın b...

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

"Su Uyur; Dolar Uyumaz!.."

Polis, Adnan Oktar ve müritlerine karşı bir operasyon başlattı. Şimdi herkes konuya dair bir şeyler konuşuyor.  Ben sağlam eldiven gerektiren bu konuya, muhatapları özg&...

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

ŞER ODAKLARI PUSUDA, GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR

Seçim öncesi her şey sakin.   Borsa yerinde seyrediyor.   Dolar'da belirgin bir hareket yok.   Batı beklentisi,   AB beklentisi...

MHP ne yaptığını bilir

MHP ne yaptığını bilir

        Yeni sisteme geçilmiş ve yeni bir hükümetle birlikte farklı ve iddialı bir döneme girilmiştir. Milletin beklentileri son derece yüksektir....

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

Ufukta Güneş Gözükmemektedir

"-Sende CHP'ye amma taktın beyim" diyenler olabilir. Ancak siz HDPyle bir ilişkiye kalkışsanız bu ortaklığın ne uğruna nereye kadar olduğunu siz sorgulamazsanız sizin yerin...

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

Srebrenitsa Bize Neyi Anlatıyor?

11 Temmuz yani dün, Bosna savaşında 8 bin 372 Bosnalı Müslüman sivilin Sırp askerleri tarafından topluca katledildiği Srebrenitsa katliamının yıldönümüydü...

Bakanlar ve beklentiler

Bakanlar ve beklentiler

          Türk milletinin tarihi kararıyla değişen hükümet sistemi, görkemli törenlerden sonra yapılan bakan atamalarıyla birlikte tam olarak ...

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP kendini yeni bir yol ayrımında bulduysa bugüne kadar yaptıklarındandır. Memleket kötü duruma düştüğünde kötülerle bir olan, milliyetçilik...

Millî Eğitim + Millî Savunma = Millî Bekâ

Millî Eğitim + Millî Savunma = Millî Bekâ

"Gençler! Çocuklarım! Türk çocukları! Artık bana emanetsiniz. Çağdaş ve modern eğitim sistemi tercih değil zorunluluktur. Kod dünyası bizi beklesi...