Ortadoğu Gazetesi

KİME HİZMET EDİYORSUNUZ?

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-21 09:45:55

KİME HİZMET EDİYORSUNUZ?

AKP ve MHP'yi birbirine yakınlaştıran, bazı konularda birlikte hareket etmeye yönlendiren 15 Temmuz günü FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi olmuştu. Bu tehlikeye karşı, AKP ve MHP'nin gönül verenleriyle, liderleri bir duruş sergiledi ve bu duruş sayesinde tehlike atlatıldı. 15 Temmuz sonrası terörle mücadele konusunda AKP-MHP gerçekten tavizsiz bir atmosfer oluşturdu.

Sözde çözüm süreci, terör örgütü pkk ile Kürt kökenli vatandaşlarımızı neredeyse eşitlemiş, o terör örgütü sanki Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getirilmişti. Bu manada gerçekten terör örgütü pkk'ya çok taviz verilmişti.  Ama AKP geçmişteki çözüm süreci gibi hatalarını bir kenara bıraktı. 15 Temmuz sonrası MHP'nin istediği tarzda terörle mücadeleyi benimsedi. Bu birliktelikle beraber, tarihin gerçekten en büyük terörle mücadelesi gerçekleştirildi.

Sınırlarımız içinde, sınır ötesinde hala tavizsiz mücadele devam ediyor. Afrin'de 4500 teröristin imha edilmesi Türk ordusunun gücünü bir kez daha tescillemiştir. Aynı zamanda AKP ve MHP'nin birlikteliğinin gücü, dosta-düşmana bir kez daha gösterilmiştir.

Bundan sonra, bu irade sürdüğü müddetçe terör örgütü PKK ve onun siyasi taşeronu HDP'ye taviz verilmesi mümkün değildir. PKK ve siyasi taşeronu HDP, AKP ve MHP'nin bu iradesinden rahatsız olduğu için mücadelesini zaten karşı cephede vermektedir.

Afrin operasyonunda saflar çok net belirgin hale gelmiştir. 

Afrin operasyonunu yapan ve destekleyen AKP, MHP, BBP cephesi…

Afrin operasyonuna karşı çıkan ise CHP, HDP, İP, SP cephesi…

Kandil'deki teröristler, HDP'nin içinde bulunduğu bu cepheyi, AKP ve MHP birlikteliği karşısında güçlü kılmak için sürekli çağrılarda bulunuyor.

Bu cephede "Demirtaş'a özgürlük" naraları şu an en popüler olanı…

"Kürt Sorununu biz çözeriz"  naraları da popüler olmak için yarış halinde…

CHP, İP, SP gibi partiler HDP'nin oyundan tırtıklamak ve ortaya konan ihanet kokan projeyi hayata geçirmek için sürekli HDP ve PKK'ya şirin olabilecek açıklamalar yaparken, AKP-MHP birlikteliğini içerden zedelemeye çalışanlara da rastladık yine…

PKK'lı Demirtaş'a Özgürlük isteyenlere çok büyük tepki varken, AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu çıkıyor  "Demirtaş bence de cezaevinden çıksın. Sonuç itibarıyla bir seçime giderken, Cumhurbaşkanı adayı bir siyaset liderinin cezaevinde olmasını tercih etmem." Diyebiliyor.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'ı "Bu söylediğiniz kişi bir teröristtir. Ve öyle bir terörist ki, bütün benim Kürt kardeşlerimi sokağa döküp, ondan sonra sokağa döktüğü Kürt kardeşlerimi de, 53 Kürt kardeşimi, yine Kürtlere öldürten bir teröristtir. Bu sadece suçlarından bir tanesidir. " şeklinde tarif etmişti.

İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu'nun akla, mantığa sığmayan bu çıkışı tartışılırken, bu seferde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı olduğu iddia edilen İlnur Çevik'in televizyon ekranlarında "Yeni bir barış süreci, yeni bir çözüm süreci gelebilir mi?" şeklinde yöneltilen soruya, "Seçimlerden sonra elbette olabilir. Neden olmasın? Ama bu şu an seçimlerden sonraya kaldı" şeklinde akıl almaz cevabı gündemde tartışma konusu oldu.

Bunlar kripto pkk'lı mı, kripto Fetö'cü mü bilinmez ama 16 Nisan referandumu öncesi de İlnur Çevik ve benzerleri yine bu gibi sözlerde bulunarak, AKP-MHP arasındaki milli birlikteliği baltalamaya çalışmışlardı.

Allah'tan, Cumhurbaşkanlığı makamının sözcüsü İbrahim Kalın, İlnur Çevik'in bu fitne yaratacak sözleri üzerine "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur." açıklamasını yaparak tartışmaları sonlandırdı.

İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "Demirtaş'a özgürlük" konusunda köşeye sıkışmış CHP, İP ve Saadet'i kurtarmaya çalıştı. Barzani ve Talabani sevdalısı olarak bilinen ve kendisine ne danışıldığı şüphesini hala koruyan İlnur Çevik'te AKP-MHP birlikteliğin anlamını zedelemeye çalışarak, karşı cepheye malzeme vererek resmen kıyak geçti.

Aziz Babuşcu ve İlnur Çevik'in bu açıklamaları AKP-MHP ittifakına ne kazandırdı? Anlayan, bilen var mı?

Afrin'de PKK'yı silindir gibi ezmişken, neyin çözüm sürecinden bahsediyorlar?

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'nın kökü kazınırken, PKK'lı Demirtaş'a Özgürlük korosuna katılarak, PKK'nın desteği mi bekleniyor?

Aziz Babuşcu ve İlnur Çevik siz gerçekten kimsiniz ve kimlere hizmet ediyorsunuz?

AKP'nin özellikle 15 Temmuz'dan bu yana tavizsiz uyguladığı terörle mücadele politikalarını niçin ve kim adına sulandırmaya çalışıyorsunuz?

Aziz Babuşçu, HDP'ye "Niçin cezaevindeki bir teröristi aday gösterdiniz, başka aday mı bulamadınız?" diye sormuyorsun da,  Demirtaş'a özgürlük istiyorsun?

İlnur Çevik, niçin "Biz en iyi çözümü Afrin'de 4500 teröristi ezerek gösterdik" diyemiyorsun da, ağzında çözüm sürecini geveliyorsun?

Seçime kadar AKP içinde bu gibi akıl ve mantık dışı sözler söyleyen kişilere yine rastlayacağız. Bu konuda en çok dikkat etmesi gereken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Bunlar yanında ama kendine dost değildir.


 


Diğer KÖŞE YAZILARI Haberleri

LİDER DEVLET BAHÇELİ'YE VEFA

LİDER DEVLET BAHÇELİ'YE VEFA

"Vefa borcu "diye bir kavram vardır güzel Türkçemizde. Nedir bu vefa borcu? Vefa gönülden alınan bir tavırdır. Vefa, sadakattir, karşılıktır, duruştur,...

Bu seçim hayati önemdedir

Bu seçim hayati önemdedir

          Türkiye tarihinin en önemli seçimine gidiyor. 24 Haziran sabahı yepyeni bir dönem başlayacak. Sistem değişecek, ülkenin ön&uum...

Çiller'in Öğrencisi Yüz İfadesini Çözüyor!

Çiller'in Öğrencisi Yüz İfadesini Çözüyor!

Seçimlere son üç günümüz kaldı. Seçim atmosferinin şu günlerinde eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in AKP'nin Yenikapı mitingine kat...

DEVLET BAHÇELİ'YE VEFA

DEVLET BAHÇELİ'YE VEFA

Siyasette 24 saatin çok uzun bir süre olarak tabir edildiği göz önüne alınırsa, seçmenlerin sandığa giderken hangi ölçülerle oy kullanması g...

NEFSİNİ ÖLDÜREN ADAM

NEFSİNİ ÖLDÜREN ADAM

Kolay "lider" yetişmiyor bu ülkede… Lider olmak da kolay değil… Hele hele Milliyetçi-Ülkücü Hareket'te… Bilgi, tecrü...

TÜRKİYE’NİN TABUTUNA ÇAKILACAK SON İKİ ÇİVİ

TÜRKİYE’NİN TABUTUNA ÇAKILACAK SON İKİ ÇİVİ

Merkez Bankası, Biraz geçte olsa, faiz hamlesini yaptı. Piyasaları rahatlatmak, Rüyalarda bile görülmeyecek rakamlara yükselen Dolar’ı, Frenleye...

SEÇİM YATIRIMI BÖYLE OLUR!

SEÇİM YATIRIMI BÖYLE OLUR!

Afrin'e girilmesine karşı çıkan muhalefet bloğu Kandil'e yapılan operasyonları seçim yatırımı olarak değerlendiriyor. Şaşırdık mı? Terörün kay...

HDP'nin etrafında kümelendiler

HDP'nin etrafında kümelendiler

          Seçimlere artık sayılı saatler kaldı. Bu seçimin önemini ve anlamını Türk milletinin anladığını ümit ediyoruz. Nitekim işi...

"BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMEK LAZIM"

"BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMEK LAZIM"

AKP hükümeti, 15 Temmuz sonrası gerçekten terörle mücadelede kararlı, dirayetli bir duruş sergilemektedir. Doğu ve Güneydoğu'da çok büyük t...

HDP'nın Desteğini Alan Y-CHP Ve İP

HDP'nın Desteğini Alan Y-CHP Ve İP

Ve beklenen açıklama geldi. Günlerdir bir iddia attım ortaya ve yakınlarımdan ne sözler duydum. Ancak iddiamdan vazgeçmedim. Ve olayın gerçek olduğu HDP'li ...