Ortadoğu Gazetesi

BIST
92,677
%-1,09
USD
5,2978
%-0,15
EUR
6,0581
%-0,01
Altın
212,0520
%-0,52
SON DAKİKA

Bahçeli'yi anlamayanlara kılavuz

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-21 09:47:15

Bahçeli'yi anlamayanlara kılavuz

         Türkiye'nin biriken ve gittikçe ağırlaşan çok ciddi, çok derin ve acil olarak çözüm bulunması gereken sorunları var. Bir beka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu artık herkes kabul ediyor. Yeni bir İstiklal harbi veriyoruz. Böyle bir durumda özel hesaplar yapmak, siyasi menfaatler gözetmek vicdan ve ahlak sahibi insanların yapabileceği bir şey değildir. Siyaset elbette kendi mecrasında yürüyecektir. Bu başka bir meseledir. Ama selden kütük kapmaya çalışmanın vatanseverlikle ilgisi olamayacağı gibi insanlıkla izahı mümkün değildir. Öncelik bu selin durdurulmasında, normalleşmenin sağlanmasındadır.

                             

BU DURUMA SEYİRCİ KALINAMAZ

         15 Temmuz gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kalleşliği yaşadık. Etrafımızda bir kan kuşatması var ve işin nerelere kadar ulaşabileceğini birkaç gün önce Kudüs'te gördük. Öncesinde Suriye'de yaşadık. Gözümüzün içine bakarak, doğrudan Türkiye'nin varlığını ve birliğini hedef alan terör örgütlerine tonlarca silah veriyor ve üzerimize salıyorlar. Tamamı batının piyano olan PKK-PYD-DEAŞ-FETÖ gibi azılı terör örgütlerinin hepsiyle ve onların asıl sahipleriyle aynı anda mücadele etmek zorundayız. Milliyetçi Hareket Partisi ve sayın Devlet Bahçeli gibi "önce ülkem" diyen, bunun kuru bir laf olmadığını defalarca ve ağır bedeller ödeyerek ispatlayan bir partinin ve liderin bu duruma seyirci kalması mümkün değildir. Hükümet sistemi değişikliğine, daha hızlı karar alınsın, daha etkili bir yürütme organı ortaya çıksın, birikimlerimiz, gücümüz ve enerjimiz kısır çekişmelerle heba edilmeyip ülkenin ağır sorunlarına harcansın diye gidilmiştir. Cumhur ittifakı bu şartlardan doğmuştur. Partilerin ittifak yapabilmelerinin önü, güçlü yönetimler ortaya çıksın diye açılmıştır.

                             

BÖYLE BİR PİŞKİNLİK GÖRÜLMEDİ

         Hükümet sistemine itiraz eden ve hatta bunu neredeyse bir devlet meselesi haline getirenler, şimdi bütün söylediklerini unutup herkesten önce koşuyor, yeni sistemin getirdiği avantajları kullanabilmek için çırpınıyorlar. Cumhurbaşkanı seçilmeleri durumunda ülkeyi ne güzel yöneteceklerini anlatıyor, manifesto açıklıyorlar. İttifak düzenlemesi yapılırken akla hayale gelmeyecek suçlamalarla karşı çıkanlar, şimdi büyük bir pişkinlikle ne güzel ittifaklar kurduklarını anlatıyor, millet iradesinin meclise tam olarak yansıyacak olmasıyla övünüyorlar. Bir taraftan da bütün bu olumlu gelişmeleri, ülkeyi rahatlatan düzenlemeleri yapan sayın Devlet Bahçeli'yi eleştiriyorlar. 5 benzemezi bir araya getirip PKK uzantısı HDP'yi merkeze alanların siciline uygun düşse de, böyle bir tutarsızlık, böyle bir pişkinlik, böyle bir savrulma, böyle bir siyasi karaktersizlik yeryüzünde görülmemiştir.

                         

FİTNE ÇIKARMAYA UĞRAŞIYORLAR

         Curcunanın gürültülerine alıştık, onların ne yaptığını, ne dediğini anlayabiliyoruz, ancak bir de sureti haktan görünüp fitne çıkarmak için çırpınanlar var. İktidar beslemeliği ile ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Güya, durumdan vazife çıkarıp ne bulunmaz adamlar olduklarını gösterecekler. Devlet Bahçeli ne yapmak istiyormuş? Hükümeti kurmuşmuş da, bunların mı haberi olmamışmış. Hadi bunları da geçtik, son zamanlarda bir de akla ziyan komplo teorileri üretmeye başladılar. Kimisi Kürt kökenli kardeşlerimizin MHP ile ittifak yüzünden AKP'ye oy vermeyeceğinden dem vurup fitnenin zirvelerinde dolaşırken, kimileri de af teklifine özel anlamlar yükleyip "mikser" rolü üstelenmeye çabalıyor. Af teklifi ile cezaevlerindeki mahkumların kışkırtılmak istendiğini söyleyecek kadar kendini kaybeden zavallılara dahi rastladık.

                               

NEYİN PEŞİNDESİNİZ?

         Bu yalama ve besleme güruhu sayın Devlet Bahçeli'yi iyi tanısın. Şimdiye kadar sayın Bahçeli'nin hangi söylediği, hangi yaptığı, hangi tespiti, hangi teklifi yanlış çıkmıştır? İstisnasız tamamının ülkeyi rahatlattığı, millette karşılık bulduğu, devleti yücelttiği, vatanı yükselttiği ispatlı şahitlidir. Bu kadar açık ve net olmasına rağmen, hala çıkıp güdük aklınızla komplo teorileri üretip, zihin bulandıracağınızı mı zannediyorsunuz? Siz kimsiniz ve kime ve neye hizmet ediyorsunuz? Sizin, ülke ve milletle meselesi olan, hain emellerini hayata geçirmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri ve bu yüzden planlı ve kasıtlı biçimde MHP'ye saldırılan malum güruhtan ne farkınız var? MHP'nin duruşu bu kadar net, siyaseti bu kadar berrak, yaptıkları bu kadar açık ve kesin olmasına rağmen, hala neyin peşindesiniz?

                       

MİLLİ DİRİLİŞ VE CUMHUR İTTİFAKI

         MHP'nin özel siyasi hesaplar yaptığını, gizli gündemi olduğunu bırakın söylemeyi, aklından dahi geçiren münafıktır. Büyük bir gaflet içindedir. Sizin anlayamadığınız ve kabul edemediğiniz şey şudur: Özellikle söz konusu vatının varlığı ve birliği ise, gerisi sadece teferruat kalır. Sayın Bahçeli, ölçüyü çok net koymuş ve bunu herkesin anlayacağı şekilde ilan etmiştir: Milli bekamız içten ve dıştan olmak üzere iki ateş arasındadır. Bu ateşin söndürülmesi, bu ateşi yakanların tamamen silinmesi Türkiye'nin yegane hedefidir. Bu itibarla bekamızın kökünü kurutmak isteyenlerin azı dişini söküp nefeslerini kesmek, Milliyetçi Hareket Partisi'nin her şartta destek olacağı milli diriliş ve silkiniş hamlesidir. Beka oyuncak değildir, oyun değildir, şaka değildir, şarlatanların lütfuna, tesadüflerin akıntısına asla bırakılamayacaktır. Nitekim beka Türkiye'dir, Türklüğün yüzyıllar içinde millet varlığı şemsiyesi altındaki maddi ve manevi kazanımlarıdır. İşte bu yüzden, işte bu sebeple, işte bundan dolayı Türklüğün bekası için Cumhur ittifakı kurulmuştur ve sonuna kadar da desteklenecektir. Ülkemizin hali hazırda karşı karşıya kaldığı badireler dikkate alındığında Cumhur İttifakı temelinde şekillenen tarihi ve milli mutabakata aziz milletimizin destek vereceğinden şüphemiz yoktur.