Ortadoğu Gazetesi


SON DAKİKA  Kenan Evren'in bilinci kapalı   |  ABD Başkonsolosluğu önünde alarm   |  Cinnet mi? Cinayet mi? Terör mü?   |  3 dönemlikler kaçak saraya çıktı   |  Ara bizi soyalım sizi   |  Faciadan dönüldü   |  Dolar güne 2.5 liranın üzerinde başladı   |  ERDEM BAŞÇI OLMAK..   |  FIRAT'IMIZIN KATİLLERİ SADECE PKK DEĞİL, AYNI ZAMANDA AKP, KAÇAK SARAY VE REKTÖRDÜR!   |  HOCALI VE VATAN TOPRAĞINI BIRAKIP KAÇANLAR   |

DSP'YE DÜNYADA MERHAMET ECEVİT'E AHİRETTE ŞEFAAT

Yıldıray Çiçek / 2012-02-09 11:08:55

Geçtiğimiz günlerde Vatan Gazetesi yazarı Reha Muhtar, Fethullah Gülen ile ilgili bir yazı kaleme aldı ve o yazıda Fethullah Gülen'in "Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..." sözünü söylediğini kamuoyuna duyurdu. Aslında bu söz çokta şaşırtıcı değil. Şaşırtıcı olmadığı içinde çok tartışma konusu olmadı.

Fethullah Gülen cemaatinin 1999 yılında tüm oylarını DSP'ye verdiği ve Ecevit ailesiyle büyük dostluk yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Fethullah Gülen, Ecevit ailesinin evine randevusuz gidecek kadar onlara yakındı.

Hatta bu durumu Rahşan Ecevit HaberTürk'e verdiği röportajda, "Fethullah Gülen'in elini tutan ilk kadın" olduğunu söyleyerek "Bir gün evde kapı çaldı, bir açtık, Fethullah Gülen" şeklinde verdiği bilgilerle doğrulamıştır.

Kim iktidar bu cemaat orada, kim iktidar olacak ilk kokusunu her zaman bu cemaat almıştır. Sağcı-solcu fark etmeden desteklerini hiç esirgememişlerdir. DSP'den önce ANAP-DYP vardı, DSP'den sonra AKP'ye sarıldılar.

Menfaatleri ölçüsünde kime destek vermek istiyorlarsa verebilirler, bu onların en demokratik hakkıdır. Buna hiç kimsenin karışmaya da hakkı yoktur.

Ama Fethullah Gülen'in "Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..." sözünü söylediğini okuyunca, bu cemaatin MHP düşmanlığında nasıl ikiyüzlü davrandığı bir kez daha gözümün önüne geldi.

Biliyorsunuz her seçim ve referandum öncesi bu cemaatin MHP'ye düşmanlığı en üst düzeye çıkmaktadır. Cemaatin yazarları, yorumcuları hep bir ağızdan en çokta MHP'nin 57.Hükümet zamanı DSP ile koalisyon kurması üzerinden Ülkücüleri tahrik etmektedir. Rahşan Ecevit'in 57.Hükümetin kuruluş aşamasında, Ülkücülerin şanlı mazisine yönelik kullandığı yakışıksız sözleri üzerinden, sanki Ülkücüleri çok severler ve MHP'yi destekliyorlarmış gibi propagandalar yaparak, MHP üzerinde fitne-fesat üretmektedirler.

Bazı saflar bu kara propagandalara inanıyor, bazıları da bu fitnenin-fesatının etkisinde kalarak, yeni fitne-fesatlara zemin hazırlıyorlar.

Cemaatin önderi Fethullah Gülen, merhum Ecevit için "Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..." derken, cemaatin propaganda araçlarının MHP'yi "Niçin DSP ile koalisyon kurdunuz?" diye sorgulamaya kalkması ikiyüzlülük dışında başka bir sıfatla tarif edilebilir mi?

Fethullah Gülen, Ecevit'e kullandığı bu sıcak ifadeleri Recep Tayyip Erdoğan'a dahi göstermemişken, MHP'yi Bülent Ecevit'in partisi DSP ile koalisyon yapmasından dolayı suçlamak, cemaatin menfaat için her türlü kıvraklığı gösterebileceğinin delili olmaktadır.

DSP'ye her türlü desteği vereceksin ama MHP'yi de aynı DSP üzerinden eleştireceksin bu nasıl bir akıl, bu nasıl mantıktır?

DSP'nin bu dünyadaki başarısına 1999'da omuz verdikleri yetmiyor gibi, merhum Bülent Ecevit'in öbür dünyasına da el atanların, MHP ile ilgili asıl dertlerini herkesin görmesi ve idrak etmesi gerekmektedir.

Malum cemaat, menfaatleri ölçüsünde herkese dost olabilmiş, bir tek MHP'ye düşmanlıkları sabit kalmıştır. Türk milletinin milli ve manevi

Rahşan Ecevit'in Ülkücülere "eli kanlı katiller" demesiyle, Fethullah Gülen'in" Evet, artık, "Türk Milleti" diyen, "vatan, ülke, ülkü, bayrak" sözlerini dilinden hiç düşürmeyen ve hatta "din, iman, Kur'an" fedaisiymiş gibi arz-ı endâm eden bir sürü eli kanlı insan bozması var meydanlarda." şeklindeki sözleriyle Ülkücülere hakaret etmesi arasında ne fark vardır?

Bu farkı göremeden cemaatin yönlendirmesiyle MHP'ye saldıran herkes zavallı ötesi bir kimlik taşıyandır.  
 Diğer Makaleleri

- AKP'NİN "ÖZEL" GENELKURMAY BAŞKANI! / Tarih : 2015-02-26 10:20:06
- TÜRKİYE MAT, PKK ŞAH! / Tarih : 2015-02-24 10:24:40
- BİR ÖLÜP, BİN DİRİLENLERDEN OLACAĞIZ ! / Tarih : 2015-02-23 10:28:47
- SOSYAL CİNNET GEÇİREN TOPLUMUN MİMARI BELLİ! / Tarih : 2015-02-21 11:00:10
- SEVİYE ÖĞRETENLERE BAK HELE! / Tarih : 2015-02-19 10:56:36
- SEROK AHMET'İN TRAJİ-KOMİK HALLERİ! / Tarih : 2015-02-17 10:32:23
- OBAMA'DA SİZE SESLENİRSE NE YAPACAKSINIZ? / Tarih : 2015-02-16 10:20:44
- DOĞU PERİNÇEK'İN KUŞU ARSLAN BULUT! / Tarih : 2015-02-14 09:34:05
- "SIR KÜPÜ" NASIL "SÖZ KONUSU ARKADAŞ" OLUR Kİ? / Tarih : 2015-02-13 11:05:22
- "SIR KÜPÜ" TAŞARSA OLACAKLARI BİLİYOR… / Tarih : 2015-02-10 10:51:25
- MOSSAD AKP'NİN RUHUNDA GİZLİDİR. / Tarih : 2015-02-04 10:08:53

Diğer Yıldıray Çiçek Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »