Ortadoğu Gazetesi

BIST
94,225
%0,65
USD
5,3152
%-0,33
EUR
6,0767
%-0,36
Altın
208,5580
%-0,45

CİN VE ŞEYTANDAN KORUNMA YOLLARI VE DUÂLARI

Muharrem Günay SIDDIKOĞLU / 2016-01-23 09:24:51

Şeytan cin gurubundandır. Cinler ateşten yaratılmış olup, tıpkı insan gibi nefisleri olan varlıklardır. Tıpkı bizim gibi inananları/müslümanları olduğu gibi inanmayanları/kâfirleri de vardır. İşte bu kâfir olanlar aynı zamanda şeytandırlar. İblis cinden olma bu şeytanların başıdır. Şeytandan/Cinden korunmak için çok sayıda dua vardır. Biz aşağıda bunların en etkililerini vereceğiz. Bu duaların bir kısmı  Kur'an-ı kerim'de geçen ayet ve sureler bir kısmı ise Peygamber Efendimizin okuduğu ve öğrettiği dualardır.

Şeytan Ve Cinden Korunma Duâsı:

Euzü Billahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

"RABBÎ ENNÎ MESSENİYEŞŞEYTÂNU BİNUSBİN VE AZÂB; RABBÎ EÛZU BİKE MİN HEMEZÂTİŞŞEYÂTİYNİ VE EÛZU BİKE RABBÎ EN YAHDURÛN. VE HİFZAN MİN KÜLLİ ŞEYTÂNİN MARÎD. (Sad: 41 / Mü'minun: 97-98 Saffat: 7. AYETLER) " (Bu dualar Kur'an-ı kerim'den alınmıştır) (Üzerinde uzatma işareti olan harfleri biraz uzatarak okuyalım)

Türkçe Meali:

SAD 41- Kulumuz Eyyub'u da hatırla. Hani o: "Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azap dokundurdu" diye Rabbine seslenmişti.

MÜ'MİNUN 97- Ve de ki: "Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından Sana sığınırım."

MÜ'MİNUN 98- "Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım Rabbim."

SAFFAT 7-Ve itaatten çıkmış her azgın şeytandan koruduk;

Bu duâ kişinin beyninde cinleri son derece sıkan ve hatta yakan dalgalar yayınlanmasına vesile olur… Böylece de o kişiye musallat olan CİNLER/ŞEYTANLAR o kişiden uzaklaşmak zorunda kalırlar…

İçlerinde sebepsiz sıkıntı duyanlar; "BÜYÜ" yapıldığından şüphelenenler, cinni yoldan başkalarının kendisini etkilediğini düşünenler bu duâya olayın şiddetine göre sabahları ve geceleri 41 ile 150'şer defa arasında bir sayıyla okumaya devam ederlerse büyük fayda görürler… Çünkü bilebildiğimiz kadarıyla cinlere karşı tek silah bu ve buna benzer duâların yaymış olduğu beyin ve ses dalgalarıdır… 

Cin İnsanın İçine Girer mi?

Cinnin insanın içine girdiği iddiası sık sık karşılaşılan bir durumdur. Cinler ateşten, insanlar topraktan yaratılmış varlıklardır. Bu bakımdan cinin insanın içine girmesi gibi bir durumun olması mümkün değildir. Cin/şeytan insanın içine giremez ancak ona zarar vermek amacıyla musallat olur. Bu durumdan da Allah'ın izniyle bazı duaları okumakla kurtulmak çok kolaydır.

Şayet cinnin ve şeytanın zarar verdiğinden şüphelendiğiniz bir kişi yanında veya birkaç arkadaşınızla bu duâyı bir süre okursanız, sonuçlarını görürsünüz…

Bu konuda sıkıntıda olan kişinin yanında birkaç kişi toplanıp da her biri 300'er defa bu duâyı okursa ve arka arkaya üç gün devam edilirse büyük fayda elde edilir… Ayrıca bu dua etme sırasında ortada bulunacak bir suyun içilmesi de yararlı olur.

Bu duayı okumaktan dolayı çok rahatsız olan cinler okuyana ve okuyanlara duayı okumamaları için baskı yapabilirler. Duayı korkmadan okumaya devam etmek gerek. Dünyanın bütün cin ve şeytanları bir araya gelseler Allah'ın izniyle bu duaları okuyana bir zarar veremezler. Çünkü Kur'an-ı kerim'den öğrendiğimize göre "Şeytanın hilesi çok zayıftır." (Nisa 76. Ayet) Yukarıdaki duaların yanında her işe Euzü besmele ile başlamayı, evlerimiz ve vücudumuzu temiz tutmayı alışkanlık haline getirmek gerek. Çünkü pis mekanlar şeytan ve cinlerin arayıp bulamadığı mekanlardır. VC'ye ve banyoya girmeden önce euzü besmele çekmek ve buralara sol ayakla girip sağ ayakla çıkmalıyız. VC'ye ve banyoya euzü besmele ile girenler şeytan ve cine karşı manevi bir perde edinmiş olurlar.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki euzü besmele her hayrın başı ve kulun kendisini Allah'a emanet etmesidir. Yani euzü besmele kulun manevi sigortasıdır.

Kâinatın Efendisi Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:

"Hiçbir kimse yoktur ki evine girmek istediğinde şeytan ona talip olup içeri girmek istemesin. Ama evine girerken Bismillâhirrahmânirrahîm derse, şeytan artık ümidini kaybedip şöyle der: Bu eve girmem için bir imkan kalmadı! Evde kendisine yemek takdim edilince de Bismillâhirrahmânirrahîm derse; şeytan artık bu evde benim için yiyecek bir şey kalmadı, diye söylenir. Kendisine su yada şerbet (içecek) takdim edildiğinde, Euzü Besmele çekerse; şeytan, burada artık bana bir içecek yoktur, der. Yatağına uzandığında yine Besmele çekerse, şeytan, benim için artık burada bir yatak kalmadı, der. Ama evine girerken Besmele'yi terk edecek olursa, onunla birlikte şeytan da içeri girer. Yemek yerken terk edecek olursa, şeyten da onunla birlikte yer. Bir şey içerken terk edecek olursa, şeytan da onunla birlikte içer; ondan önce ağzını bardağa dokundurur. Karısıyla cinsi temasta bulunurken yine Besmeleyi terk edecek olursa, şeytan da onunla birlikte temasta bulunur; böylece doğan çocuğun bir kısmı onun (şeytanın) suyunun karışmasıyla oluşur; çocuklardan bir kısmı kör, bir kısmı şaşı, bir kısmı topal, bir kısmı Hak yolundan çıkmış, (ahlaksız ve âsi) bir kısmı Hakk'ı inkâr etmiş olur. "

Ayrıca yatmadan önce yukarıda verilen duayı,  Ayetelkürsiyi,  Muavezeteyn (Felak ve Nas) surelerini okumayı ve abdestli olarak yatmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Bir yere girerken ve yatarken "Euzu bikelimatillâhi-ttâmmati min şerri ma halega" (Bütün yaratıkların şerrinden ve şaytanların yanımda bulunmalarından Sana sığınırım) duasını okuyan kimseye, uyanıncaya ve o yerden kalkıncaya kadar,  hiçbir şey zarar veremez."

Gece rüyasında korkutulan Halid Bin Velid'e Peygamber Efendimiz şu duayı okumasını öğretmiştir:Eûzü bikelimâtillâhittâmmati min gadabillâhi ve azâbihî ve min şerri ibâdihî ve min hemezâtişşeyâtîni ve eûzü bike rabbî en yahdurûne" (Allaah'ın noksanlıklardan berî tastamam kelimeleriyle Allah'ın gazabından ve azabından, kulların şerrinden, şeytanların vesveselerinden Allah'a sığınırım. Rabbim şeytanların bana yaklaşıp hazır olmalarından sana sığınırım." 

Bütün bu duaları okumanın yanında evimizden işimize, oklumuza vb. bir yere çıkarken euzü besmele ile çıkmaya ayetel kürsiyi okuyup "Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır: Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!", "Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim: Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah'ın adıyla elde edilir. Dualarını okumalıyız.

 

CİNCİ HOCALARA GİTMEYE GEREK VAR MI?

Cinlerin insanlara musallat olduğu, zarar verdiği, korkuttuğu gerçeği ile birçok insanın din simsarı ve tüccarı piyasada CİNCİ HOCA adıyla bilinen insanlara başvurduğu ve çare bulmak ümidiyle çok yüksek miktarlarda ücret ödediği bilinmektedir. Asında böyle bir yola başvurmaya hiç gerek yoktur. Bu durum halkımızın İsâmi bir hayat yaşamaktan uzak olmasından ve bilgisizliğinden kaynaklanmaktadır. Cin ve şeytanların zararlarından kurtulmak için her şeyden önce Müslüman gibi yaşamak ve çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz gerekir. Müslüman gibi yaşayan ve yukarıdaki duaları okuyan kimselere Allah'ın izniyle şeytanların ve cinlerin ve hatta insan şeytanlarının zarar vermesi mümkün değildir
 Diğer Makaleleri

- MUHSİN KİME DENİR? / Tarih : 2018-08-04 09:36:26
- 15 TEMMUZU ANLAMAK / Tarih : 2018-07-15 09:55:20
- İSLAM'DA KADIN VE AİLE / Tarih : 2018-07-14 10:11:31
- HER İŞE EÛZÜBESMELE İLE BAŞLAMAK / Tarih : 2018-07-12 09:37:29
- ALLAH'IN ÖVDÜĞÜ MİLLET / Tarih : 2018-07-09 09:55:57
- MHP GENEL MERKEZİ'NDE BİR GÜN / Tarih : 2018-07-06 09:54:06
- MİLLETLER ALLAH'IN ÂYETLERİDİR / Tarih : 2018-07-04 09:39:15
- BİR KAVMİ BOZMAZ ALLAH, ONLAR BOZULMADIKÇA / Tarih : 2018-06-30 09:34:51
- RAMAZAN AYI VE ORUÇ / Tarih : 2018-05-17 09:17:40
- YUNUS YÜREKLİ YAVUZ BİLEKLİ LİDER TÜRKEŞ / Tarih : 2018-04-04 09:39:53
- DOĞRU VE DÜRÜST OLMAYANIN DİNİ OLMAZ / Tarih : 2018-04-01 10:06:57
- İSLÂMİ KAYNAKLARDA HAK KAVRAMI / Tarih : 2018-03-25 10:12:43
- İSLAMDA İNSAN SEVGİSİ VE İNSAN HAKLARI / Tarih : 2018-03-11 08:34:25
- BEŞ ŞEYİN KIYMETİNİ BİL! / Tarih : 2018-03-08 08:01:17
- ALLAH ŞİRKTEN BAŞKA HER GÜNAHI BAĞIŞLAR / Tarih : 2018-02-19 07:40:31

Diğer Muharrem Günay SIDDIKOĞLU Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  İleri »