Ortadoğu Gazetesi

DENİZ ZEYREK GERÇEKLERİ ÇARPITMA USTASI MISIN ?

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2017-02-15 08:59:58

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi iken görevden alınan, gazeteden kovulmaktan kurtulup köşe yazarlığına başlayan  Evrensel Gazetesi çıkışlı Deniz Zeyrek, Bahçeli'nin Değişen Söylemi başlıklı bir köşe yazısı kaleme almış. 

Yazıyı okuyunca sanırsınız ki gerçekleri bir kendi görmüş. Kendi ruh dünyasından gerçeklere parande attırarak bilinç altından bir ritüel çizmiş.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin bir FETÖ Kurgusu olan %60'lık blok oyununu görmesi ve bu oyun karşında Milliyetçi Hareket Partisi'ni bir girdabın içine sokmadan süreci götürmesinden rahatsız olmuş. Muhalefet kanadından bir hükümet kurulmasını engelledi diyor. 

TBMM Başkanlık seçimlerinde Başkanlığın muhalefet kanadında kalmasına yeşil ışık yakmadı diyor. Kendisi de çok iyi biliyor ki; MHP her dönem kendi adayını gösterir ve kendi adayına oy verir. Deniz Baykal'ı partisi mi aday gösterdi yoksa, oluşturulan atmosferle CHP'ye Deniz Baykal aday göstertildi mi bunların izahını yapmaktan kaçınıyor.

CHP'ye Cumhurbaşkanı adayı gösterdiğin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Meclis Başkanı Adaylığında neden desteklemedin sorusu hiç aklına gelmiyor. 

Yazının can alıcı yerinde Başbakan değişikliğinden ve MHP'de müzmin muhalif hareketi ele alarak bir girizgah oluşturuyor ve bilinç altındaki yere ulaşmaya çalışıyor. MHP'li muhalifler Olağanüstü kongre toplama girişimlerinde hep yargıya takıldı diyor.

Adama hopppp derler hoppp!...

Hürriyet Gazetesinin Ankara Temsilcisi olacaksın daha üzerinden bir yıl geçmemiş süreci evirip çevirip takla attırarak anlatacaksın.

MHP'li muhalifler hep yargı kararlarına takıldı da ondan mı Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinde 8 Nisan 2016 günü kurultaya gidilmesi kararı verdi de 3 kişilik çağrı heyeti atamadı mı ?

Kurultay sürecinde basına yansıma dı mı MHP Avukatı tarafından mahkeme sonrası  ilk mesai gününde ziyaret edilen Mahkeme Hakimi gerekçeli kararı perşembeye ilan ederim derken MHP Avukatının hakimin yanından ayrılmasından saatler sonrası gerekçeli karar yayınlanmadı mı ?

Yargıtay süreci devam ederken Çağrı Heyeti yetki aşımı yaparak kurultay sürecini başlatmasıyla birlikte Gemerek ve Tosya Mahkemeleri kendilerine kurultay ilamı gelen üst kurul delegelerinin başvurusu sonrası yürütmeyi durdurma kararı konulmuştur.

İlan edilen 15 Mayıs günü öncesinde mesai bitiminin son günü olan 13 Mayıs tarihinde mesai saatinin bitiminin yaklaşmasıyla birlikte Ankara 2.İcra Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz durdurma kararını bozan bir karar vermedi mi ?

kendisi şu an FETÖ'den tutuklu olan Burhan Yaz ile ilgili 15 Temmuz sonrası Şemdinli Savcısı olarak bilinen Ferhat Sarıkaya; Kasım 2006'ya kadar ben açığa alındığım için maaşımın 2/3'ünü alabiliyordum. Meslekten ihraç edildiğim haberini İlhan Kaya verdi. Bana her türlü yardımın yapılacağını, bütün ihtiyaçlarımın karşılanacağını söyledi. Hoca Efendi'nin, "böyle bir kahraman çıkmış, kendisine ve ailesine ölünceye kadar bakılacak, bu da size bir vasiyetimdir" dediğini söyledi. Eksik ödenen 1/3'ünü İlhan Kaya elden getirip veriyordu.

Ankara'ya yarı yıl tatilinde (Ocak 2007) ailemle birlikte geldim. Hâkim Burhan Yaz  o tarihlerde müfettişti. Benimle irtibat kurdu. Hakkımda suikast iddiaları olduğunu, yurtdışına çıkmam gerektiğini söyledi. Jitem'in suikast yapacağını anlattı. Bir süre benimle Adalet Müfettişi Burhan Yaz ilgilendi. Bana yurtdışına gitmek için 15- 20 bin TL kadar para getirdi. dediğini gözden kaçırmış olamazsın.

Burhan Yaz'ın bu ucube hukuk dışı kararı sonrasında birileri tarlada kurultay yapmaya kalkmadı mı ?

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi 5-0 MHP aleyhine karar vermedi mi ?

Bu 5 üyenin hangisi şu an FETÖ'den içerde, hangileri açığa alındı bunları da biliyorum iyi biliyorsun. 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli 10 Temmuz günü Kurultay tarihi ilan etmedi mi ?

19 Haziran'da kurultayın Ankara Merkezi dışında gerçekleşmesi ve toplantı yeter sayısı bulunmadan kongre başlatılması, Whatsaptan kimlik fotokopisi toplanması, Mahkeme tarafından kendilerine verilen yetki dışında Tüzük değişiklikleri sonrasında kurultay karar vericileri kurultayı ellerine yüzlerine bulaştırıp Kurultayı yapılamaz hale getirmedi mi ?

1 Kasımdan başlayarak 6-7 aylık süreçte kurultay süreciyle yorulmasından sonra 15 Temmuz gecesi ülke FETÖ'cü teröristler tarafından ele geçirilmek istenildiğinde MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli darbenin ilk saatlerinde Hükümetin ve Devletin yanında durarak o gece tarihe not düşmedi mi ?

Başkanlık sistemine yeşil ışık yaktı diyorsun. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli Ekim başında Türkiye'nin içerisinde bulunduğu süreç, bölgesel gelişmeleri de ele alarak fiili durum ile hukuki durum arasında ki sıkıntıyı dile getirmedi mi ?

2007'de devleti kilitleyen ve 367 garabetini yaşatan CHP'nin yaptıkların hep görmezden geliyorsun.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de özerk yönetim yasasından söz etmesinden, PKK'nın kanalı İMC Tv'de Anayasanın değiştirilmesinden, Anayasanın ilk üç maddesinin değiştirilmesinden ne hikmetse hiç ele almıyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında MYK, MDK ve Milletvekililerinin katıldığı kampın son gününde yaptığı basın toplantısı konuşmasını da ele alarak öznesiz eleştiriler döneminden bahsetmektedir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin sözlerindeki özneleri de yüklemleri de okumaktan aciz bir görüntü veren Deniz Zeyrek'e hatırlatalım.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin kararlarında Türk Devletinin kuruluş felsefesi Türk Milliyetçiliği Fikir Sistematiği ve Türk Devlet Aklı anlayışı vardır
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »