Ortadoğu Gazetesi

TÜRKEŞSİZ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VEYAHUT BAHÇELİSİZ MHP HESAPLARI

Sezer YOZGAT / sezeryozgat@gmail.com 2017-03-16 08:33:29

Türkiye'nin geçtiği bu zorlu süreçte MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, bir kez daha sorumluluk olarak ortaya bir irade koymuştur.

Bu irade karşısında topyekun olarak harekete geçen güruhu görünce ve yaptıklarını takip edince yaşananlar Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e karşı oynanan oyunları bir kez daha aklımıza getirmiştir.

Başbuğ Türkeş, 12 Eylül ihtilali sonrasında hareketi tekrar toparlamak adına faaliyetlere başlamıştır. Muhafazakar Parti ve akabinde Milliyetçi Çalışma Partisi kervanı yola koyulmuştur. Bir yanda ise dava arkadaşlarını dünyalık adına siyasi ikbal ve istikballeri adına terki diyar eyleyip ANAP'ta siyasete başlayanlar vardır. ANAP dört eğilimden oluşmaktadır. Bu zatı muhteremlerde milliyetçi eğilimi temsil etmektedir. Onların haleti ruhiyesinde MHP tarihi misyonunu tamamlamıştır. Ülkücü Hareket artık mazi olmuştur. 

MHP'nin 91 seçimlerinde ittifak ile meclise girmesiyle birlikte gizli hesaplar ortaya dökülmüştür. Başbuğ Türkeş'in attığı siyasi adımlar karşısında Milliyetçi Hareketin geleceğini görererek MHP'yi bölme ve parçalama çalışmaları gün yüzüne çıkartılmıştır. 

Siyasi partilerin eski isimlerini kullanmasının önündeki yasak kaldırılınca MÇP'nin MHP'ye dönüşmesinde MHP ismini ele geçirmeye çalışan Özal patentli ANAP menşeili çalışmalar başlamıştır. 27 Aralık 1992 günü Söğütözünde yapılan kongrede bunun en büyük tarihi vesikasıdır.

İşte o kongrede Başbuğ Türkeş'in hemen ardında duran bir isim vardır. O isim Devlet Bahçeli'dir. MÇP Genel Sekreteridir. 17 Nisan 1987 tarihinde akademik kariyerini bir kenara bırakarak Başbuğ Türkeş'in talimatıyla MÇP'de görev alan bir Devlet Bahçeli vardır.

Devlet Bahçeli'nin Türkiye, bölge ve uluslararası okumalarını ve geleceğe bakışını 92'de yaptığı ve 92'de 2023 hedefini ortaya koyduğu bir konuşmasını her Türk Milliyetçisi ve Ülkücünün izlemesini ısrarla tavsiye ederim.

1997'de Başbuğ Türkeş'in vefat etmesinin ardından yine köşede ellerini avuşturanların karşısına bir Çukurova Yiğidi bir Türkmen Beyi çıkar. Türkeş öldü MHP bitti diyenlerin karşısına dikilen yine Devlet Bahçeli'dir.

Başbuğ'dan aldığı emaneti ilk seçimde ülkenin ikinci sağın en büyük partisi haline getirmiştir. 

57. Hükümet sürecinde Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılar ve millet iradesinin dışında çeşitli siyaseti dizayn çalışmalarının karşısında millet iradesine giden yine bir Devlet Bahçeli vardır.

7 Haziran seçimleri sonrasında da Türkiye'de yine siyaseti dizayn etme çaba ve gayesine girenler kirli hesaplar peşine düşmüşlerdir. Türkiye'de %60'lık blok yaratmak istemektedirler.

48 yıllık siyasi mazisi olan Milliyetçi Hareket Partisi ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi aynı koalisyon içinde yer almasını arzulamaktadırlar. Ömrünü vatanı için vakfetmiş canlarını bu uğurda heba edenler bu vatanın bölünmesi ve parçalanması arzusu içerisinde olan PKK'nın siyasi kanadı ile hükümet ortağı olacaktır. Bu senaryoları da MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli elinin tersi ile itmiş ve oyunu bozmuştur.

1 Kasım seçimlerinin yapılması ile oyunlarını bozan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'den intikam almak isteyenler MHP'nin yeniden dizaynı için harekete geçmiştir.

"Uzun süredir DYP'yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP'ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım "Katolik Nikahı" gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP'dir" diyen hanımefendi kendini MHP Genel Başkanı olmaya layık görmeye kalkmıştır.

1 Kasım'dan 10 Temmuz öncesine kadar Olağanüstü Kurultay adı verilen MHP'yi ele geçirme hesap ve gaye sahipleri tarafından Milliyetçi Ülkücü Hareket kendi iç işleri ile iştigal ettirilerek Türkiye ve Dünya gündeminden uzak tutulmaya çalışılmıştır. 

Bu süreç sona erdikten sonra 15 Temmuz gecesi tarih sahnesinde ülkenin darağacına çıktığında Türk Siyaset Tarihinin yazdığı isim Lider Devlet Bahçeli vardır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli Türkiye'nin gerçeklerini ve gerekliliklerini görerek bölgesel hesap ve Türkiye'nin bekası üzerindeki hesap yapanların hesabını bir kez daha bozmak adına siyaset sahnesinde hamle yapmıştır.

Bu hanımefendi bugünlerde 16 Nisan'da Devlet Bahçeli'yi oylayacağız demektedir.

Yine aynı hanımefendi MHP'den milletvekili iken Bengütürk Tv'de 17 Mart 2015 günü Ahmet Şafak'ın programında kendisine yöneltilen İlke bilgi inanç dürüstlük karakter ve tarihsel liderlik desem ne dersiniz desem sorusuna cevabı Sayın Doktor Devlet Bahçeli derim diyen de kendisidir. 

Bir yanda Anayasanın ilk dört maddesinin teminatı Devlet Bahçeli diyenler bugün MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin siyasi ufukları okuyarak Türkiye'nin 2023 devamında 2053 ve 2071 hedeflerini de hesap etmesi karşısında farklı tutumlar almışlardır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli MÇP Genel Sekreteri olduğu 92'de 2023 vizyonunu ortaya koyarken bu gün 2053 ve 2071 vizyonu için tarihsel ufuk açmaktadır. 

Hesapları vekillik olan, siyasi ikbal ve istikbal olanların bu ufku okumasını da zaten beklemiyoruz. 

Bu şahısların milletvekili listelerinde liste başı olduğunda ki davranışlarını da biliyoruz bu günkü hallerini de.

Başbuğ Türkeş'in karşısın da ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin karşısında yer alarak tarih sahnesinde kendilerine yer seçenlerin hep birlikte fotoğraf karelerine yansıması da siyasi hazımsızlığın fotoğrafı olmuştur.

Türkeşsiz Türk Milliyetçiliği hesabı yapanlar da Bahçeli'siz MHP hesabı yapanlarda siyasi mefta olarak anılacaktır.

Başbuğ Türkeş'de Lider Devlet Bahçeli'de Milliyetçi Ülkücü Hareketin mazisinde ebed müddet Kurucu ve Koruyucu Genel Başkan olarak tarihsellik üzerinden bunları tarih yazacak, bu yaşananları Ülkücüler affetmeyecektir. 
 


Diğer Makaleleri

- PROJE BAZLI YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ / Tarih : 2018-04-12 09:30:47
- AYNASI KIRILANLAR / Tarih : 2018-04-06 08:40:19
- İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ / Tarih : 2018-04-04 09:40:30
- ITC, her zaman etnik ve mezhep ayrımını reddetti / Tarih : 2017-11-13 12:42:18
- İŞ HAYATINDA ARABULUCULUK SİSTEMİ / Tarih : 2017-11-10 08:36:27
- TARİH TEKERRÜRDEN İBARET BARZANİ / Tarih : 2017-11-09 08:32:11
- BARZANİ VE YOLUN SONU / Tarih : 2017-11-02 08:44:04
- KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI / Tarih : 2017-10-27 09:54:38
- ÜLKÜCÜNÜN YERİDE YUVASIDA MHP'DİR / Tarih : 2017-08-25 09:49:09
- 15 TEMMUZ VE "DEVLET" DURUŞU / Tarih : 2017-07-15 10:10:13
- İHRACATTA E FATURA UYGULAMASI / Tarih : 2017-07-04 10:07:47

Diğer Sezer YOZGAT Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »