Ortadoğu Gazetesi

BIST
94 682
%-1,84
USD
5,6715
%0,36
EUR
6,5090
%-0,13
Altın
222,9453
%-0,34

Fail Mağdurlara;

Av. Fethi Yıldız / Mhp Genel Başkanı başdanışmanı2017-11-12 08:47:38

Son kumpanyanın küçük hissedarları ile bedelsiz pay dağılımını bekleyen fail mağdurlar; Hani "ülkücü irade" adına yola çıkmıştınız. Doğrusu piyasa yapmak için sağda solda az dolaşmadınız. Hak-hukuk diye dün hepimize faşist diyen komüstlerin kanatları altına korumasına sığındınız. Utanmadan usanmadan Türk'ü duyunca alerjisi alevlenen medyaya malzeme taşıdınız. Madrabazların çadırlarında kurulmuş arenada Türk'ü yerine arya yaptınız. O sırada sözüm ona halkçılar, liberaller, ilerici devrimciler! tarafından bolca alkışlandınız.Ne olsa onlar için kedinin renginden ziyade önemli olanın fare yakamasıydı.

 Az gitmediniz, uz gitmediniz tarla, bağ, bahçe demeden sizler için ayarlanmış yerlerde kırılma çizgilerini derinleştirdiniz. Kaybettirme ve bölmeye programlanmış Uluslararası taahhüdün tanzim şeklini, lehtarını umursamadan açığa imza attınız. Yolun sonunda rahmetli Fırıldak Kubi'ye tur bindiren bir fırıldağın arkasında sebilhane bardakları gibi sıralandınız.

 Kurnazca ileri sürülüp geri çekilen "Ortak vatan, eşit vatandaşlık , hukuki çözüm, Atlantik'e bağlılık" gibi arada bir sayıklanan, sıkça görülen gündüz düşlerinin Türk Milliyetçiliğine, kısa adıyla Türkçülüğe ihanet reçeteleri olduğunu sahiden anlamadınız mı. Fail mağdur olanlar; İradenizi kimlere ciroladınız, davayı kimlere temlik etmeye çalıştınız farkındamısınız. Daha ilk günden güya senkronizasyon hatası olarak üstü örtülen gerçek amacı görmediniz mi?. Geçelim.

 Kumpanyanın hissedarları açıklanırken bazılarınız müsamere çocuğu helecanı içindeydi. Yürek atışları adeta gömleğinden farkediliyordu. Müteahhit hissedarların ruhu yüzüne yansımıştı. İmtiyazlı hisse sahiplerinin ülke dışında zorunlu misafir olması biraz burukluk yaratsada, sosyal medya mesajlarıyla hafifletilmeye çalışıldı. Bol bol ve Uslu'ca ''İyilik sağlık'' dilekleri yayınlandı. Allah var gam yoktu.

 İçine düşürüldüğünüz duruma üzülmedim dersem bu doğru olmaz. Yav arkadaş kırk yıl Üç Hilal'in peşinde olduğunu, her zeminde mücadele ettiğini iddia et, kırk günde değişime uğra her şeyi inkar et. Sosyal hayatınızı bilmesem transformistler gösterisinde olduğumuzu zannedeceğim! Bu kadar hızlı başkalaşım dönüşüm, değişim Samsa'ya bile fazla. Farkındamısınız nereye savruldunuz. Keşke hayatı tüketirken, saygıyı unutmadan daha gerçek yaşamaya devam edebilseydiniz. Sonunda hangi mihrakların yanına iliştiniz. Ülkücü Hareketin düşünce dünyasına kimler yaklaştı, haklılığını kimler kabullendi muhasebesini yaptınız mı. Davanın: Allah'ın Nizamı'nı yeryüzüne hakim kılmak, mimarını da Türk Milleti yapmak olduğunu bir an içinde olsa hatırlamadınız mı. Gayenin Kelime-i Tevhit nurunu gönüllere nakşetmek olduğunu unuttunuz mu?

Melalinizi uzun uzadıya daha fazla tarif ve tasvir etmeyeceğim. Bizim memlekette (Yozgat'ta) benzer ''oynak halleri" kestirmeden anlatmak için "oynadı güldü yerini buldu" derler.

Boşuna yorulmayın, orada burada ne anlatırsanız anlatın Ülkücünün gözünde; Yanlış yola saptınız, yanlış kapıları çaldınız. Çakma burjuvalar, tescilli dolandırıcılar, eski solcularla birlikte kendi mahallenizden çıkıp soroscuların açtığı suç yolun da mesafe aldınız. Hareketi bölmeye teşebbüs edenlerle aynı hiyerarşiye tabi oldunuz. Yerinizi buldunuz mu?

Bunca olup bitene hala verilecek bir cevabınız var mı? Kafanızda bunca yalanları yerleştirecek kadar yer kaldımı ? Kem küm etmek durumunuzu izah etmeye yeter mi. Diyelim ki yetti, bundan sonra bir işe yarar mı? İnanın kızmak bile gelmiyor içimden. İmtiyazlı ortaklarca şimdiden yük olarak görülmeye başlandın. Hangi yaşa gelince hakikate teslim olup eğriyi doğruyu ayıracaksınız .

 İnancını tazele ve Gönül Seferberliğine katıl. Daha fazla vebale girme bilirsiniz bu dava dualıdır. Unutma... Yaşadığınız kurmacayı kendinize bile ikrar etmediğiniz sürece, bir ömür boyu deve çanı gibi taşır, tezgahlanan oyunun hem faili hem de mağduru olarak kalırsınız. Benden hatırlatması.

  
 Diğer Makaleleri


Diğer Av. Fethi Yıldız Makaleleri :