Ortadoğu Gazetesi

BIST
98 923
%0,30
USD
5,7907
%0,07
EUR
6,7031
%-0,04
Altın
228,7201
%0,11

28 şubat karanlığının yeşerttikleri...

Esma DORUK / 2018-02-28 09:02:36

Askerin siyasete müdahale ettiği, insanların 'irticacı' olarak medyadan, siyasi hayattan, ordudan kovulduğu karanlık bir süreç 28 Şubat...

 

Ama yeşerttiği çok şey var, millet hafızasında silinmesi mümkün olmayan!

 

Karanlıkta ne yeşerebilir ki demeyin; zulüm, haksızlık, üstünler hukuku, zorbalık karanlığın tam da ortasında yeşerdi, yaşam alanı buldu kendisine!

 

Ki o günler sayesinde geleceği kazandığını, yeni dönemin adımlarını attığını söyleyenlerin sözleri de itirafı niteliğinde karanlıktan nasıl yeşerdiklerinin.

 

****

 

Dindarlara kaset tuzağı kurulan 28 Şubat karanlığı, kendisini dindar olarak nitelendirenlerin kurduğu kaset komplolarını yeşertti.

 

Medyanın askerden korkmasına sebep olan 28 Şubat karanlığı, medyanın olası her türlü içeriye atılma, göz altı, sorgu korkusuyla yazamayan kalemler yeşertti.

 

Hukuku siyasallaştıran, siyasi erklerin ve üstünlerin hukukunu yaratan 28 Şubat karanlığı, hukukun yok sayıldığı, adaletin olabildiğince geciktirildiği bir yargılama süreci yeşertti bu memleket için.

 

İrticacı damgasıyla görevden el çektirmeler, zorbalıklar yaşatan 28 Şubat karanlığı, Balyozcular, Ergenekoncular damgalarını yeşertti.

 

****

 

Tarihler değişse de 28 Şubat'ın karanlığının ardından çiçekli böcekli, ırmak kenarında şırıldayan su ve kuş seslerinin ahenginin yarattığı bir huzur yeşermedi bu memleketin bağrında!

 

Karanlık, karanlığı getirdi ardından.

 

****

 

Not

 

Hiç bir darbe bir diğerinden üstün ya da aşağı değildir.

 

28 şubat şu kesime, 15 temmuz bu kesime yapıldı gibi bir ayrım söz konusu bile olmamalı.

 

Vatan coğrafyası üzerinde yaşanan her acı, bu milletin acısı, unutulmazıdır.

 

Mağdur edebiyatıyla siyasi rant elde etmeye çalışanların devri geçmiş, süresi dolmuştur!

 

Nerede bir hukuksuzluk varsa aydınlatılmalıdır.

 

Ve unutulmamalı; Türk Milleti darbeleri konuşmaktan da bu darbeler üzerinden siyasi rant elde etmek gayesi taşıyanlardan da bir hayli yoruldu!
 Diğer Makaleleri

- Senin için değer… / Tarih : 2018-03-20 08:58:28

Diğer Esma DORUK Makaleleri :