Ortadoğu Gazetesi

BIST
96 874
%-0,60
USD
5,6245
%-0,20
EUR
6,4558
%-0,18
Altın
222,1021
%0,23

Kandil Yıkılsın..

Ali YETGİN / 2018-06-05 10:02:26

Omuzlarımızda Ay Yıldıza sarılı şehit cenazelerini bir bir taşırkenKandil Yıkılsın… Sloganları atarken bunu hamaset olarak değil de hüküm sırası Bozkurtların olduğu gün alacağımız bir İntikam olarak son ses dile getirirdik. 

 

Devleti ahtapot gibi saran FETÖ tek tek bütün kurumlardan temizlenmeye başladıkça sis perdesi dağılmış Türkiye etrafındaki kuşatmayı görmeye başlamıştır. 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin Siyasi iktidara 15 Temmuz, FETÖ ve terörle mücadele konusunda sınırsız destek vermesiyle başlayan bu süreçte Türkiye,terörle mücadele yöntemini terörü kökünden kazıyıp ülke gündeminden tamamen çıkarmak için yeniden gözden geçirmiştir.

 

Bu süreçte savunma sanayimiz millileşme yolunda önemli bir yol kat etti.

 

ABD ve AB'nin uyarı ve baskılarına rağmen terörle mücadelesinden vazgeçmeyen Türkiye hem sınırları içinde hem de sınırları dışında bütün dünyayı hayrete düşürecek bir başarı elde etti.

 

Doğu ve güneydoğu illerimizde hendekler kazılarak, sınırlarımızın dibinde ise cephe hatları oluşturularak içerde ve dışarda kanlı bir sürece sokulmak istenen Türkiye bu oyunu hiç kimsenin beklemediği şekilde bozmuştur.

 

                                                   ***

 

24 Ağustos 2016'da Türkiye sınırını ve 5 bin km²'lik bir alanı DEAŞ ve PYD/PKK'dan temizlemek, sınır güvenliğini sağlamak içinFırat Kalkanı Harekâtı başlatıldı. 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekâtı'nı başarıyla tamamladıktan sonraAfrin'e yönelik olarak Zeytin Dalı Harekâtı'nı gerçekleştirdi. Afrin operasyonu sınırlarımızın dibinde Türkiye'ye nasıl bir pusu kurulduğunu net bir şekilde gösterdi.

 

Zeytin Dalı Harekâtı'nın başarıyla tamamlanmasıyla birlikte gözler Münbiç'e çevrilmişti. Lakin Türk Ordusu Kuzey Irak Operasyonu ile Kandil'deki terörist yuvasını hedef aldı. Kandil'de PKK terör örgünün varlığına son vermek için büyük çapta bir kara ve hava harekâtı başlatıldı.

 

Türk Ordusu'nun Kuzey Irak Operasyonu, Türkiye'nin daha önceki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarındanfarklı olarak yalnızca Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilmektedir.

 

Aylardır gerçekleştirilen Irak'ın Kuzeyindeki etkili operasyonlar sonucunda KCK/PKK terör örgütüne bu bölgelerde önemli kayıplar verdirilerek ağır darbe indirilmiştir. 

 

Operasyonda Kuzey Irak'ta Hakurk, Bermize, Kalereş ve Sidekan bölgeleri kontrol altına alındı ve Kandil'e açılan Barazgir Vadisine giriş yapıldı.

 

Mehmetçik Irak topraklarında düzgün bir hat boyunca ilerliyor. Kandilde beklenen son yakındır. 

 

Irak ordusu Kandil bölgesindeki sivillere, Türk askerinin ilerleme hattındaki bölgeleri boşaltması uyarısı yapıyor. Sivillerin herhangi bir zarar görmemesi Türk Ordusunun en hassas olduğu konu.

 

Kuzey Irakta Mehmetçik ilerledikçe bölge halkı tarafından sevinçle karşılanıyor, iftarını da halkla yapıyor. 

 

Bütün bunlar gösteriyor ki Türk her zaman beklenen olmuştur. Suriye'de kontrolü ele aldığı topraklarda huzur ve sükûnu sağlayan Türk Ordusu Kuzey Irak'ta da huzuru sağlayacaktır.

 

Türk Ordusu Kandil'de Türk bayrağını dalgalandırmak için canıyla, kanıyla Kuzey Irak'ta destan yazarak ilerliyor. Kandil'e son 20 kilometre kalmıştır. PKK'nın son çırpınışlarıdır bu.

 

PKK dikkatleri Türkiye içine yönlendirmek için terör saldırıları gerçekleştirmeye başladı. Daha dün Hakkari'de 3 Mehmetçiğimiz şehit oldu.

 

***

 

Türkiye Afrin'e girmesin diye meydanlardan seslenenler Kandil'de ne işimiz var diyemedikleri için gafletten mi dalaletten mi yoksa ihanetten mi bilinmez Kandil operasyonunu görmezden gelip PKK'lı Selahattin Demirtaş'ın serbest kalması, PKK'nın ruh ikizi, sözcüsü HDP'nin barajı aşmasını konuşuyor.

 

Ne yaparsanız yapın Türk Ordusu büyük bir kararlılıkla Kandil'e yürüyor, ikinci bir Afrin Operasyonu devam ediyor ve Kandil'e 20 km kalmış durumda..

 

Kızıl Elma haykırışı boşuna değildir. Türk Milleti kararını vermiş, tercihini yapmıştır. Türk Devleti rotasını çizmiş, hedefine kilitlenmiştir. Terörün kökü kazınmalıdır, kazınacaktır.

 

 

Ne Mutlu Türküm Diyene!

En içten saygılarımla...

 
 Diğer Makaleleri

- Masum Değiliz / Tarih : 2018-07-02 09:27:28
- MHP'siz Meclis, MHP'siz Hükümet Hezimeti / Tarih : 2018-06-29 10:31:50
- Milli Ülkü / Tarih : 2018-06-22 09:50:16
- Milli Devlet Güçlü İktidar Güçlü MHP / Tarih : 2018-06-19 08:48:37
- Türkiye'nin En Büyük Çıkmazı: Ekonomi / Tarih : 2018-06-12 09:39:46
- Kanayan Yara Doğu Türkistan / Tarih : 2018-06-03 09:52:43
- Çözüm ihanetinin Yeni Ortakları / Tarih : 2018-06-01 09:12:26
- Diren Kerkük / Tarih : 2018-05-30 09:14:51

Diğer Ali YETGİN Makaleleri :