Ortadoğu Gazetesi

SON DAKİKA

BATI'YI TELAŞLANDIRAN HUSUSLAR İLE CUMHURBAŞKANI GÜL ...

Ramazan K. Kurt / 2009-06-03 10:01:19

BATI'YI TELAŞLANDIRAN HUSUSLAR İLE CUMHURBAŞKANI GÜL VE BAŞBAKAN ERDOĞAN'I TELAŞLANDIRAN LAR HEP AYNI

Sizlerinde dikkatini çekmiştir. Batı Türkiye ile alakalı hangi "dertlerden" muzdarip ise Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Sayın Başbakan Erdoğan aynı "dertlerden" muzdarip ve "çözüm için " Allahları var çırpınıyorlar da çırpınıyorlar!

Ancak Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan'ın çözüm tarzı "devenin kulağını ısırmasına" benziyor. Batı bize diyor ki "Siz kulağınızı ısırıyordunuz, size kimse bir şey yapmıyor, hele hele Batı'dan size asla kemlik gelmez". Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'da Batı'ya dönüp demiyorlar ki "Yahu Türk milleti deve midir ki kendi kulağını ısırabilsin?"

"Ne mutlu Türküm diyene", Atatürk, Türk ordusu, Kıbrıs'ta Türk ordusunun varlığı, Türkiye'de yeni azınlıklar türetilmesi, "Ermeni soykırımı",Fener Rum Patrikhanesi'ne "ekümenik hakkı", Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması, yetmedi "Kürt açılımı" vs. hâsılı Batı'nın derdi bizim cumhurbaşkanı ve başbakanı geriyor.

Erdoğan "Kürt meselesinde çözüme çok yakınız" (31 Mayıs 2009 tarihli gazeteler) diyor ama çözümün ne olduğuna dair tık yok. Hâlbuki PKK terörü ASALA terörünün devamıdır. "Kürt meselesi" ise BOP/Yeni Dünya Düzeni için küresel finans oligarşisi tarafından kurgulanmış bir dış meseledir. Dış meseleleri ise içeride taviz vererek çözemezsiniz. Osmanlı Türkiye'si tarihi bunun dramatik örnekleriyle doludur.

Batı DİN-FELSEFE-SİYASET üçgenine dayalı "Türk meselesi" politikasını sürdürüyor.

ABD, daha Birinci Dünya Savaşı'nın ertesinde "ister Türk yönetiminde kalsın, ister bağımsızlığını kazanmış olsun, ister başka bir devletin yönetimine girmiş olsun" "Anadolu Türk toprakları üzerindeki hak ve ayrıcalıklarının devamını sağlamak" kararını vermişti.(Laurence Evans, Türkiye'nin Paylaşılması)

28 Ekim 1898 tarihli London Times gazetesi bir yazısında şöyle yazıyordu: "… Bundan on yıl önce Türk ticaret ve maliyesi üzerinde Fransız ve İngilizler adeta bir tekel kurmuşlardı; bugün ise İstanbul'daki en faal kişiler Alman sanayici ve tüccarlarıdır. Yüzlerce Alman tüccar ve işadamı Türkiye'yi baştanbaşa dolaşarak mallarına piyasa aramakta, bu gayeyle yerli halkın isteklerini incelemektedir…"

Aynı yıllarda Alman basınının sloganı da "yenidünya"ya (yani Amerika) değil, Anadolu'ya. Dr. Ernest Jackh şöyle diyordu: "Orada, Türkiye'de Anadolu ve Mezopotamya var. Anadolu doğan güneş ülkesi, Mezopotamya ise eski bir cennet."

Yine o yıllarda ABD'nin İstanbul'daki büyükelçisi Amiral Bristol aynen şunları söylemişti:

"… Türkiye'de hizmet gördüğüm yıllar boyunca ihtiyar Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan bütün ırklar ve milletler üzerinde, eski Türk yönetiminin kaldırılması gereğini daima en büyük güç ve şiddetle savundum… Türkler de hem kendilerini, hem de başkalarını yönetmekte yeteneksizdirler. Türk yönetiminin herhangi bir bölgede kurulması cinayet olacaktır. ABD böyle bir eyleme katılırsa, aynı işe karışan devletler kadar cinayete ortak olacaktır. Öteki milletler Türkiye'yi eski durumuna getirmek isterler de, Amerika buna ses çıkarmazsa suçlu sayılacaktır…"

Sayın Cumhurbaşkanı Gül, Sayın Başbakan Erdoğan ve Sayın Dışişleri Bakanı Davutoğlu… siz diplomasi nezaketinin ve milletlerarası politika cambazlığının gerektirdiği "kıvırtmaların" gerisinde dünün bugün olduğunu, Batı'nın yeni Bristollarının konuştuğunu ne zaman anlayacaksınız? Yoksa anlamak mı istemiyorsunuz?

"Yeni Osmanlılar" ve "Jön Türkler" aynı tavır ile Osmanlı İmparatorluğu'nu ateşin içine atmışlardı. Batı'nın dertleriyle dertlenmekten vazgeçiniz ve bari Trandafir G. Djuvara tarafından kaleme alınan "Türkiye'nin Paylaşılması hakkında Yüz Proje (1281-1913)" (Gündoğan Yayınları) adlı kitabını okuyunuz.
 Diğer Makaleleri

- Türk milliyetçiliğine karşı, "Siyasal İslam" / Tarih : 2010-01-23 13:59:52
- TÜRKİYE'DE SİYASAL PÜRİTENİZM... / Tarih : 2009-10-13 10:06:54
- Erdoğan ve "Etnisiye İle Katolik Nikâh" / Tarih : 2009-08-26 11:49:59
- Dün Bugündür Ama…" / Tarih : 2009-07-21 15:08:14
- "SIFIRCI" DIŞİŞLERİ BAKANININ VE ERDOĞAN... / Tarih : 2009-07-13 11:32:42
- PARANIN DİNİ İMANI VE IRKI VARDIR / Tarih : 2009-05-28 10:09:18

Diğer Ramazan K. Kurt Makaleleri : 1 2 3 4 5 6 7  İleri »